Odkryj Norwegię Północną

Jeżeli myślicie o domu wakacyjnym w Norwegii Północnej, we wspaniałej Norwegii, NOVASOL z całą pewnością ma w swojej ofercie idealny dom wakacyjny na Wasze cudowne wakacje. Nieważne, w jaki sposób zechcecie spędzić wakacje, domy wakacyjne NOVASOL to zawsze idealna baza wypadowa na wszelkiego rodzaju wycieczki i wyprawy. W naszych domach wakacyjnych, jak nigdzie indziej, wypoczniecie od problemów dnia codziennego. W ofercie NOVASOL znajdują się zarówno proste, funkcjonalnie urządzone, jak i komfortowe domy wakacyjne w Norwegii z udogodnieniami wszelkiego rodzaju.

 

Domy wakacyjne w Norwegii Północnej

Popularne domy wakacyjne w Norwegia Północna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Norwegia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Norwegia Północna

Loading...

Wspaniała przyroda

Północna Norwegia składa się z trzech okręgów administracyjnych: Nordland, Troms i Finnmark. NOVASOL oferuje wynajem domów wakacyjnych w Nordland i Troms z naciskiem na Lofoty i Vesterålen. Północna Norwegia zajmuje ok. 35% powierzchni kraju i jest najmniej zaludniona. Na km² przypada tu średnio 2,4 mieszkańców!

Latem Północna Norwegia oczarowuje dniem polarnym i północnym słońcem (koniec maja do połowy lipca), w zimie zachwyca nocą polarną (grudzień do połowy stycznia) oraz zorzą polarną. Przyroda jest tutaj bezkresna i kontrastowa. Zapraszamy do odkrywania tej wspaniałej przyrody! Sprawdźcie również jakie cuda natury w Norwegii Północnej na Was czekają.

Jeżeli zdecydujecie się na wakacje w Norwegii Północnej, należy pamiętać, iż odległości tutaj są duże i nie wszędzie znajduje się wioska czy osada. Ta słabo zaludniona część kraju oferuje bardzo ograniczoną propozycję aktywności kulturalnych oraz możliwości transportowych. Dlatego warto wcześniej zaplanować całą podróż.

 

Domy wakacyjne w Norwegii Północnej

Miasta na końcu świata

Mimo dość ciężkich dość warunków do życia (chociaż na samej północy prądy morskie powodują, że średnia temperatura w styczniu wynosi tylko -4 stopnie), znajduje się tu dużo miast i miasteczek, które są przygotowane z myślą o turystach. Wakacje w Norwegii, to świetna okazja na poznanie takich miast jak:

  • Bodo – niewielkie miasto, ale pełne atrakcji. Jest siedziba Uniwersytetu oraz jedynej poza Oslo szkoły policyjnej. W mieście warto sprawdzić ekspozycję muzeów:

  1. Lotnictwa – bardzo duże muzeum z eksponatami, którymi są samoloty oraz helikoptery. Samo muzeum z zewnątrz wygląda jak budynek portu lotniczego.

  2. Muzeum Północnej Norwegii – miejsce, które podzielone jest na cztrey ekspozycje:  rybactwa na Lofotach, czasó wikingów, życia Lapończyków oraz historii miasta.

Podczas zwiedzania miasta, warto zwrócić uwagę na katedrę miejską (z 1956 roku) oraz średniowieczny kościół Bodin z XIII wieku.

  • Narvik – miasto znane z walk podczas II wokny Światowej. I właśnie dlatego znajduja się tu liczne pomniki historyczne (w tym ku czci polskich marynarzy z ORP Grom)  oraz muzea poświęcone historii walk o miasto (muzeum wojenne oraz muzeum okupacji). W Narwiku jest jeszcze jedno muzeum, Północne – poświęcone historii wydobycia żelaza na tych ziemiach. Podczas wędrówek po mieście, warto odwiedzić jeden z trzech, bardzo łądnych kościołów, a także odbyć spacer wzdłuz nabrzeża portowego.

  • Trondenes -  w mieście tym znajduje się najbardziej położony na północ, średniowieczny kościół ( z XIII wieku), który zbudowany został z białego kamienia. Obok kościoła wybudowano muzeum historyczne, które poświęcone jest historii wikingów oraz czasom średniowiecza.

  • Tromso – miasto otoczone z trzech stron pięknymi górami. Miasto świetnie prezentuje się dla oka, właśnie patrząc na nie z jednej z gór.  Z czwartej strony jest ograniczone wodą, co akurat jest praktycznie normą w tych stronach. W samym mieście warto zajrzeć do Muzeum Polarnego  oraz Muzeum Tromso, gdzie znajduje się również arktyczno-alpejski ogród botaniczny. Przechadzając się ulicami miasteczka nie da się nie zauważyć Arktycznej katedry ( z 1956 roku) oraz katedry miejskiej, zbudowanej z drewna na początku XVIII wieku.

Region oferuje wiele innych miast i miasteczek, które może nie mają zabytków czy bogatych muzeów, ale są równie urokliwe i warto się w nich zatrzymać, jeśli oczywiście nasze wakacje mają na celu poznanie życia tutejszych mieszkańców.

 

Domy wakacyjne w Norwegii Północnej

Aktywny wypoczynek

Region ten jest dobrym miejscem do pieszych i rowerowych wycieczek. Planując urlop w Norwegii, warto wcześniej przygotować sobie mapy z trasami , ponieważ bez map łatwo się zgubić na tych terenach (mimo ze trasy są świetnie oznaczone). Niewskazane jest również zbaczanie z wytyczonych szlaków, chociażby ze względu na górzysty teren i bliskość klifowych wybrzeży. Podczas wycieczek będziecie mieli możliwość na poznanie tutejszej flory i fauny, ale przede wszystkim doświadczycie pięknych widoków i panoram. Wypoczynek w Norwegii, to doskonała okazja na rejs po Lofotach czy wzdłuż wybrzeża północnej części kraju. Widoki, które tu zobaczycie na zawsze pozostaną w pamięci.

 

Domy wakacyjne w Norwegii Północnej

Wędkarstwo

Północna Norwegia jest celem miłośników wędkarstwa. Panują tu idealne warunki i miejsca do uprawiania wędkarstwa. W regionie można łowić ryby w Morzu Norweskim, prosto z lądu lub z łodzi podczas rejsu. Podczas wędkowania w Norwegii, możecie złowić naprawdę duże okazy takich ryb jak halibuty, dorsze, morszczuki, karmazyny, molwy, zębacze i wiele innych gatunków.