Domy wakacyjne w Oppland

NOVASOL może Państwu zaoferować atrakcyjne domy i apartamenty wakacyjne w regionie Oppland. Nasze kwatery wakacyjne nadają się idealnie zarówno na typowo męskie wyprawy wędkarskie, romantyczne wyjazdy we dwoje oraz pełne wrażeń wakacje z dziećmi. Kto raz odwiedzi Oppland z pewnościę tu wróci! Dzięki zróżnicowanej rzeźbie terenu oraz okolicznym atrakcjom Oppland będzie doskonałym wyborem dla całej rodziny. W domu wakacyjnym NOVASOL czeka na Państwa wspaniała atmosfera - tutaj poczują się Państwo, jak u siebie w domu. Domy wakacyjne w Oppland to doskonała baza wypadowa.

Spędź wakacje w Oppland!

Popularne domy wakacyjne w Oppland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Oppland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Oppland

Loading...

Wspaniałe Oppland

Okręg Oppland jest rozległy i zróżnicowany. Na południu krajobraz jest równy i otwarty, natomiast na północy oczarują Państwa doliny i potężne góry. Valdres i Gudbrandsdalen to największe tutaj doliny.

Gudbrandsdalen, 320 km długości, z rzeką Gudbrandsdalslågen to największa i najbardziej znana dolina w Oppland. Przez całą dolinę przebiega droga E6 i łączy Oslo i okolice z Trondheim i północą Norwegii. Dawna droga pielgrzymów do Nidaros (obecnie Trondheim) prowadziła w średniowieczu przez Gudbrandsdal i wpłynęła na rozpowszechnienie międzynarodowych trendów oraz przeniesienie norweskich motywów do kultury i sztuki innych krajów, m.in. w architekturze. Główny bohater utworu Per Gynt Ibsena pochodzi z Vinstra w Gudbrandsdal. Znany jest także Gudbrandsdalost – ser ze słodkiej serwatki z mleka koziego i krowiego.

Marzy się Państwu urlop w norweskich górach? Aby zrealizować to marzenie nie trzeba wydać majątku. Wystarczy dokonać rezerwacji jednego z domów wakacyjnych NOVASOL w Oppland.

Spędź wakacje w Oppland!

Wakacje na łonie natury

W Gålå znajdują się trzy duże Parki Narodowe:

  • Park Narodowy Rondane na wschodzie

  • Park Narodowy Dovrefjell na zachodzie

  • Park Narodowy Jotunheimen na zachodzie

We wszystkich trzech parkach występują fantastyczne wysokie góry oraz zapierająca dech w piersiach przyroda. Jotunheimen znany jest, jako najpotężniejszy górski krajobraz północnej Europy, dziki, nienaruszony z lodowcami i położonymi wysoko jeziorami. W tym parku mogą Państwo latem wędrować po oznaczonych szlakach. Oczaruje Państwa panujący tu spokój i wszechobecność przyrody; tu, jak nigdzie indziej, „naładują” Państwo baterie i odpoczną od codziennych trudów.

Zapraszamy do cudownego Oppland, gdzie przyroda zachwyca na każdym kroku!

Spędź wakacje w Oppland!

Wakacje pełne wrażeń

Wół piżmowy, występujący w Norwegii już w dawnych czasach, żyje w Dovrefjell i Femundsmarka. W 1947 i 1953, kiedy wół piżmowy występował jeszcze tylko w Kanadzie i Grenlandii, 23 zostały tutaj sprowadzone. Obecnie populacja wołów piżmowych wynosi tu ok. 100 osobników.

Wiosną z terenów górskich spływa do dużych rzek, tj. Begna i Lågen duża ilość niebiesko-zielonej wody, pochodzącej ze stopionego śniegu i lodu. Woda spływa w dół do wykorzystywanych rolniczo dolin wokół jeziora Mjøsa. Tutaj na południu teren jest płaski i zamieszkały tylko w niewielkim stopniu. Największe miasta regionu to: Lillehammer, Gjøvik, Hamar oraz Raufoss.Nieważne, w jaki sposób chcecie spędzić wakacje, dom wakacyjny NOVASOL to zawsze idealna baza wypadowa na wakacje w Norwegii.