Wakacje na Costa Dorada – domy wakacyjne

Costa Dorada („Złote wybrzeże”) to region w północno-wschodniej Hiszpanii. Swoją nazwę zawdzięcza, długim oraz szerokim piaszczystym plażom. Teren w tym miejscu jest nizinny, ale otoczony górami, w związku z czym mało jest wiatru, co doceniają coraz liczniej pojawiający się turyści. Jest to część wybrzeża dużo spokojniejsza od Costa Brava, która stawia na intensywne dni oraz noce. Domy wakacyjne na Costa Dorada mogą być ciekawą ofertą, dla osób szukających mniej obleganych plaż i cichszych zakątków. NOVASOL ma tu wiele domów oraz mieszkań wakacyjnych dedykowanych rodzinom. Nie oznacza to jednak, że oprócz plażowania nie ma tu nic interesującego. Każda miejscowość posiada szeroką (najczęściej zamkniętą dla ruchu samochodowego) promenadę, na której znajdą Państwo liczne restauracje, bary, stragany ze świeżymi, miejscowymi produktami. To będą udane wakacje w Hiszpanii.

Costa Dorada

Popularne domy wakacyjne w Costa Dorada

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa Dorada

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa Dorada

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa Dorada

Loading...

Atrakcje turystyczne

Urlop w Katalonii to nie tylko kąpiele i wygrzewanie się na słońcu na plażach Costa Dorada. Znajdą tu Państwo wiele miasteczek z ciekawymi zabytkami i atrakcjami dla turystów:

  • Sitges – znajduje się tu XVII-wieczny kościół świętego Bartłomieja i świętej Tekli z barokowymi ołtarzami

  • Cambrils – miasto z mnóstwem wąskich, brukowanych uliczek oraz starożytnymi wieżami i innymi budowlami. Oprócz tego miasteczko słynie z restauracji rybnych oraz specyficznych hiszpańskich barów. Znajduje się tu również ciekawe muzeum historii miasta.

  • Salou – idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu bowiem park rozrywki Port Aventura. Jest to największe wesołe miasteczko w Hiszpanii. W parku znajdą Państwo ponad sto atrakcji oraz stref tematycznych (m.in. Chiiny, Polinezja, Meksyk). Najciekawiej prezentuje się tu Dragon Khan – największa kolejka górska w Europie oraz HUrakan Condor – wysoka wystrzeliwana wieża. Pod koniec roku ma zostać otwarty jeszcze jeden park tematyczny, a mianowicie Ferrari Land.

  • Valls – miasteczko słynące z uprawy specjalnej odmiany cebuli calçot. Jest jej poświęcony styczniowy festyn zwany Calçotadą.

  • Vilafranca del Penedčs – miasto z muzem wina, gotyckim kościołem Santa Maria oraz pałacem „Palau Reial”.

Costa Dorada

Starożytna twierdza Tarragona

Spędzając urlop w Hiszpanii, warto poświęcić dzień lub dwa na odwiedzenie Tarragony. Miasto powstało w czasach starożytnych. Następnie zostało podbite przez państwo Kartaginy, a od III wieku służyło jako twierdza rzymska. Stąd dowodzono atakami przeciwko Kartaginie, a w późniejszych latach było bazą wypadową przy podbijaniu Iberii. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego, przyłączyła się do Hiszpanii. W VIII wieku przez jakiś czas była pod okupacją Maurów. Dzieki tej burzliwej historii, miasto pełne jest licznych zabytków. Dominują tu rzymskie budowle, wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Do zabytków tych należą ruiny murów, amfiteratru, cyrku( na którym odbywały się wyścigi rydwanów), a także rozległe Rzymskie Forum i nekropolia, z mnóstwem sarkofagów, amfor oraz mozaik. Tuż za miastem znajduje się dobrze zachowany akwedukt zwany El Puente del Diablo (diabelski most). Warta odwiedzenia jest również budowana dwieście lat (XII do XIV) katedra z wysoką dzwonnicą.