Wakacje na Costa Brava – domy wakacyjne

Costa Brava („Dzikie wybrzeże”) jest najpopularniejszym turystycznym wybrzeżem w Hiszpanii. Swoją nazwę zawdzięcza stromym, skalistym wybrzeżom. Jednocześnie wybrzeże charakteryzuje się długimi oraz piaszczystymi plażami. Można tu znaleźć również mnóstwo urokliwych zatoczek z turkusową wodą. Charakterystyczne są tu także rozległe gaje piniowe. Domy wakacyjne na Costa Brava to doskonała propozycja dla osób lubiących słońce oraz plażowanie. NOVASOL ma do zaoferowania Państwu domy oraz apartamenty wakacyjne w Hiszpanii w przystępnych cenach. Znajdą tu Państwo kwatery zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla grup znajomych, którzy chcą spędzić czas nie martwiąc się o pogodę. Prawie 300 słonecznych dni w roku gwarantuje, że miłośnicy wypoczynku nie będą zawiedzeni.

Costa Brava

Popularne domy wakacyjne w Costa Brava

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa Brava

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa Brava

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa Brava

Loading...

Nadmorskie kurorty

Wakacje w Katalonii mogą Państwo spędzić w jednym z wielu nadmorskich kurortów. Najbardziej znanymi miejscowościami są: LLoret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Santa Susana, Platja de Fenals, Calella i Playa d’Aro. Są to typowe kurorty turystyczne z licznymi sklepami, restauracjami, klubami nocnymi oraz innymi rozrywkami przygotowanych dla turystów. Intensywnie spędza się tu zarówno dni jak i noce. W dzień można wypoczywać na jednej z mnóstwa plaż piaszczystych lub żwirowych, a także uprawiać sporty wodne. Popularnością cieszy się tu również snorkeling oraz nurkowanie. Z kolei w ciepłe wieczory można spacerować po promenadzie czy potańczyć w jednej z wielu dyskotek.

Oprócz typowego wypoczynku, w wielu kurortach znajdują się zabytki warte zobaczenia (np. w Tossa de Mar znajduje się jedna z najstarszych starówek z XII wieku). Warto więc poświęcić część dnia na zgłębienie wąskich uliczek i zakamarków. Costa Brava to również katalońskie specjały. Wynajmując jedną z naszych kwater to Państwo decydują czy będą korzystać z licznych restauracji, barów, regionalnych kuchni czy też spróbują Państwo sami przygotować potrawy używając miejscowych składników, zakupionych na licznych, regionalnych targach. Mnogość gatunków ryb, owoców morza, warzyw oraz świeżych przypraw spowodują, że może odkryją Państwo w sobie smykałkę do gotowania.

Costa Brava

Girona

Spędzając urlop w Hiszpanii warto zrobić sobie jeden, dwa dni wolnego od plażowania i odwiedzić Gironę. Girona jest stolicą regionu i warto do niej zajrzeć z kilku powodów:

  • znajduje się tu jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek Barri Vell, otoczona murami obronnymi z ruinami wieży Torre Gironella.

  • Arabskie łaźnie zbudowane w XII wieku

  • barwne domy nad rzeką Oynar – pierwsze domy powstały już w XVII wieku

  • budowle sakralne: Kaplica Sant Nicolau (z XII wieku), Klasztor Sant Pere de Galligants (również z XII wieku), Bazylika Sent Feliu (pierwsza katedra w Gironie), Catedral de Santa Maria (budowa rozpoczęta w Xi wieku)

  • El Call – średniowieczna dzielnica żydowska

  • Rambla de la Llibertat – główny deptak miasta, którego początki sięgają XIII wieku

  • liczne zabytkowe mosty

  • muzea: Historii Girony, Archeologiczne, Kina, Sztuki, Historii Żydów, Skarbiec katedry oraz Casa Maso