search

Wakacje w Uppsala – domy wakacyjne

Poznajcie region Uppsala

Uppsala to kraina położona we wschodniej części Szwecji. Znajduje się tuż na Sztokholmem, co przez wielu uznawane jest za daleką północ. Uppsala to kraina pełna jezior i lasów oraz pięknego wybrzeża, oblewanego wodami Morza Bałtyckiego., gdzie temperatury znacząco nie odbiegają od tych w Polsce. Jest to świetne miejsce szczególnie dla miłośników przyrody oraz naturalnych krajobrazów. Dodatkowo, liczne miasta oraz bliskość Sztokholmu dają nieograniczone możliwości zwiedzania oraz poznania historii kraju. Wakacje w Szwecji, to również świetna okazja na aktywne spędzanie czasu oraz uprawianie spotów wodnych, bowiem oprócz wybrzeża morskiego, są tu jeszcze liczne jeziora. Dlatego, jeśli szukacie nowych i intrygujących miejsc, to Uppsala będzie świetnym wyborem na niezapomniany urlop.

 

Domy wakacyjne

W regionie Uppsala mamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Położone są w atrakcyjnych lokalizacjach: przy jeziorach, w lasach, blisko morskiego wybrzeża, w miastach itp. Nasze kwatery są w pełni wyposażone i zawsze gotowe, aby Was przyjąć. Nasze domy wakacyjne w Szwecji, to również możliwość przyjazdu ze zwierzęciem domowym – wystarczy tylko sprawdzić odpowiedni piktorgam. Część naszych obiektów zbudowanych jest w tradycyjnym stylu lub są to bardzo wiekowe budynki (proszę nie mylić ze „ w złym stanie”!), co z pewnością doda dodatkowych doznań. Domy w Uppsala, są również często rezerwowane przez wędkarzy, bowiem jest tu dużo jezior. Część obiektów posiada dodatkowe wyposażenie wędkarskie oraz łódź i dostęp do jeziora w cenie.

Odkryj region Uppsala

Ciekawe miejsca

Uppsala to przede wszystkim naturalne doznania i piękna przyroda. Szwedzi bardzo poważnie podchodzą do spraw związanych z ekologią oraz ochroną środowiska, dzięki czemu można tu podziwiać piękne, nie naruszone przez człowieka, krajobrazy. Przez lasy i wzgórza regionu prowadzą szlaki turystyczne, podczas których, z pewnością, nie raz przystaniecie aby zachwycić się pięknym widokiem.

Urlop w Uppsala, to także możliwość poznania pięknych zamków. Podczas planowania wędrówek, warto wpisać na listę chociażby:

  • Zamek Ekoslund – była, letnia rezydencja króla Gustawa III.
  • Zamek Gronso – budowla z XVII wieku z pięknymi ogrodami.
  • Zamek Skokolster – uznawany jest za jeden z najpiękniejszych barokowych zamków
  • Zamek Uppsala – piękna, XVI-wieczna budowla, która częściowo jest miejskim muzeum.

Równie ciekawym miejscem jest Park łosi w miejscowości Gardsjo. W miejscu tym, udacie się w godzinną podróż specjalna kolejką, która zabierze Was w świat łosi.

Odkryj region Uppsala

Ciekawe miasta

Rezerwując apartament wakacyjny w Szwecji, będziecie mieli również okazję odwiedzić tutejsze miasta takie jak:

  • Uppsala – stolica regionu. Podziwiać tu możecie miejską katedrę, która jest największym budynkiem sakralnym w Skandynawii. W katedrze warto odwiedzić jej skarbiec, pełen ciekawych eksponatów.
  • Gamla Uppsala – „stara” Uppsala – miejsce położone 5 kilometrów od stolicy. W czasach Wikingów, było to polityczne i religijne centrum Szwecji. Dziś, warto odwiedzić tu kościół z XII wieku, miejskie muzeum poświęcone wikingom oraz rekonstrukcję ich wioski (w formie muzeum na świeżym powietrzu).
  • Enkoping – siedziba dwóch zamków: Haga oraz Ekolsund. Podziwiać tu można także przepiękny, miejski ogród oraz miejskie muzeum.
  • Tierp – wioska z charakterystycznymi, drewnianymi domami. Są one zbudowane w tradycyjnym stylu tych ziem. Ciekawą atrakcją jest również kamień runiczny Gillberga.