Szlezwik-Holsztyn domy wakacyjne

Szlezwik-Holsztyn

Szlezwik-Holsztyn domy wakacyjne

Szlezwik-Holsztyn to najbardziej wysunięta na północ, kraina w Niemczech. Położona jest pomiędzy Morzem Wattowym, a Bałtyckim – na półwyspie Jutlandzkim. Region powstał po połączeniu dwóch historycznych księstw: Szlezwiku i Holsztynu, które z kolei oddzielone były rzeką Eider (dziś największa rzeka regionu). Szlezwik-Holsztyn jest popularnym regionem turystycznym, który daje możliwość wypoczynku nad dwoma, całkowicie różnymi brzegami morskimi oraz nad jeziorami. Wakacje w Niemczech, to także możliwość poznania zabytkowych i ważnych historycznie miast. Jasno więc wynika, ze jest to region dla każdego. I dla plażowicza, i dla obieżyświata. Dodatkowo, jest to kraina, w miarę blisko oddalona od granic Polski, a więc unikniecie długich i męczących podróży do urlopowej destynacji.

Popularne domy wakacyjne w Szlezwik - Holsztyn

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Szlezwik - Holsztyn

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Szlezwik - Holsztyn

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Szlezwik - Holsztyn

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli Waszym celem wakacyjnym jest Szlezwik-Holsztyn, to sprawdźcie co przygotowała dla Was NOVASOL w tym regionie. A czekają tu na Was komfortowe domy i apartamenty wakacyjne, w których spędzicie czas w prywatnej i wygodnej atmosferze. Nasze obiekty znajdzie na obu wybrzeżach Półwyspu Jutlandzkiego, a także w głębi krainy. Dzięki temu, możecie wybrać, która część regionu interesuje Was najbardziej. Wszystkie nasze domy i apartamenty wakacyjne w Niemczech, są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty i meble. Część obiektów ma dodatkowe udogodnienia jak basen, sauna czy ogród. W regionie Szlezwik-Holsztyn, możecie też wypocząć w jednej z wielu wiosek wakacyjnych, które są bardzo popularne wśród naszych Klientów.

Szlezwik-Holsztyn

Ciekawe miejsca

Szlezwik-Holsztyn jest regionem bogatym w atrakcyjne miejsca. Na pierwszy plan, wybijają się tu dwa, jakże odmienne wybrzeża. Okolice Morza Wattowego mają do zaoferowania płaskie tereny i szerokie plaże piaszczyste. Są tu również wyspy, które słyną z przepięknych plaż. Z kolei wybrzeże Morza Bałtyckiego,  oprócz plaż, oferuje również wzniesienia, klify, plaże kamieniste, zatoki i wąskie laguny. Na pewno, obie destynacje łączą świetnie wyposażone kurorty, w których nie ma czasu na nudę.

Wybrzeża, to niejedyne atrakcje jakie na Was tu czekają. Warto w swoich planach uwzględnić również:

  • Park Narodowy Szlezwik-Holsztyn – największy rezerwat w Europie Środkowej, który obejmuje aż trzy kraje: Niemcy, Holandię oraz Danię. Park powstał w celu ochrony wyjątkowych właściwości Morza Wattowego i jego naturalnych krajobrazów. Obiekt jest również wpisany na listę UNESCO.

  • Szwajcaria Holsztyńska – idylliczna kraina, pełna jezior i łagodnych wzniesień. Miejsce to słynie ze świetnych kąpielisk przy jeziorach oraz zabytkowych miejscowości.

  • Wyspy Północno fryzyjskie – część archipelagu, która ma całkowicie inną budową od wysp południowych. Nie składają się jedynie z plaż i wydm. Podziwiać tu można formacje skalne, mokradła oraz wioski o tradycyjnym charakterze.

  • Fehmarn – jedyna wyspa regionu Szlezwik-Holsztyn na Morzu Bałtyckim. Miejsce szczególnie warte polecenia dla ornitologów, ponieważ w tym miejscu swój „postój” mają ptaki wędrowne. Na wyspie znajdują się także popularne kurorty nadmorskie, gdzie panują świetne warunki do uprawiania wind- oraz kitesurfingu.

Region jest również bogaty w atrakcyjne miasta. Wczasy w Niemczech to okazja na poznanie:

  • Lubeka – największy port w regionie. Podziwiać w nim można świetnie zachowaną, średniowieczną starówkę, a zwłaszcza budowle w stylu gotyckim-ceglanym.

  • Kilonia – stolica regionu. Oprócz zabytkowej starówki, sprawdźcie jakie eksponaty prezentuje aż osiem muzeów. Kilonia jest także siedzibą niemieckiej floty wojennej, a więc często podziwiać tu można potężne statki i łodzie podwodne.

  • Flensburg – miasto oferujące dzielnice handlowe, XV-wieczne budownictwo, zabytkowe kościoły oraz marinę, gdzie odbywają się zawody oraz imprezy miejskie.