Hesja – region miast i lasów

Hesja jest regionem położonym w środkowo-zachodniej części Niemiec. Jest to kraina o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Liczne rzeki oraz wzniesienia (dochodzące nawet do 1000m n.p.m.) tworzą tu rozległe doliny, w których panuje pogoda całkowicie odmienna niż w pozostałej części landu. Hesja jest również jednym z najbardziej zielonych regionów, bowiem lasy zajmują tu aż 42% powierzchni. Tym bardziej budzi to podziw, ponieważ znajdują się tu liczne duże miasta. Wakacje w Niemczech polecane są dla każdego. I dla miłośników natury i dla amatorów miejskich wakacji. Dodatkowo, tutejsze góry są niemałym wyzwaniem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.

Hesja

Popularne domy wakacyjne w Hesja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Hesja

Loading...

Semesterhus med pool i Hesja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Hesja

Loading...

Domy wakacyjne

Hesja to kolejny region, który znajduje się w ofercie NOVASOL. Mamy tu szeroki wybór domów i apartamentów wakacyjnych, które są gotowe na przyjęcie gości przez cały rok. Nasze obiekty znajdują się zarówno w centrach miast, jak i na ich obrzeżach, aż po łono dzikiej natury. Popularne są tu również wioski wakacyjne, czyli osiedla domków położnych w atrakcyjnych lokalizacjach i z dodatkowymi atrakcjami tj. basen czy sauna. Również pojedyncze domy wakacyjne w Niemczech posiadają takie dodatkowe atuty. Wszystkie kwatery są w pełni wyposażone w meble oraz urządzenia, co dotyczy również kuchni. Jeżeli chcecie wybrać się na urlop ze zwierzęciem domowym, to również nie ma problemu – w Hesji znajdziecie liczne domy, których właściciele zezwalają na pobyt psa lub kota.

Hesja

Aktywne wakacje

Hesja to prawdziwy raj dla amatorów pieszych wędrówek. Tutejsze ukształtowanie terenu jest wprost wymarzone, zarówno dla osób lubiących łatwe, jak i trudne szlaki. Mnogość gór i lasów spowodowała, że w całym regionie znajdziecie mnóstwo parków naturalnych i rezerwatów. W miejscach tych należy przestrzegać regulaminów oraz stosować się do ogólnych zasad zachowania w takich miejscach.

Urlop w Niemczech to również wakacje na rowerze. Zarówno w miastach jak i poza nimi, znajdziecie gęstą sieć tras rowerowych, które prowadzą przez najciekawsze miejsca i punkty widokowe.

W górach Hesji czekają na Was parki linowe, możliwość spływu kajakowego, rejsy po rzekach i jeziorach oraz liczne możliwości sportów wodnych oraz ekstremalnych. Górskie obszary regionu sprzyjają również uprawnianiu narciarstwa oraz snowboardingu. Miejsca te szczególnie polecane są osobom stawiającym pierwsze kroki w tych dziedzinach.

Hesja

Miasta Hesji

Hesja prezentuje prawdziwe bogactwo ciekawych i atrakcyjnych miast. Rezerwując apartament wakacyjny w Niemczech, koniecznie sprawdźcie co czeka Was w takich miejscowościach jak:

  • Frankfurt nad Menem – największe miasto regionu oraz centrum finansowe Niemiec. Czekają tu na Was liczne atrakcje, takie jak przepiękna starówka Romberg, Katedra z prawie stumetrową wieżą, liczne mosty, kościół św. Pawła, ogród botaniczny oraz dwa ogrody zoologiczne i wiele, wiele innych.

  • Wiesbaden – stolica regionu, w które podziwiać można Plac Zamkowy z zabytkowymi budynkami, fragmenty murów rzymskich oraz Zamek Miejski.

  • Kassel – miasto z parkiem Wilhelmskohe, który jest wpisany na listę UNESCO. Oprócz tego, w centrum czekają na Was liczne muzea.

  • Darmstadt – miasto słynące z licznych pawilonów wystawowych, Wieży Ślubnej oraz cerkwi św. Marii Magdaleny.