Hunsruck i Westerwald

Wakacje w Hunsruck i Westerwald

Hunsruck i Westerwald to dwa pasma górskie, położone w zachodniej części Niemiec. Są niedaleko od siebie oddalone, ale razem wchodzą w skład Sredniogórza Niemieckiego. Są to masywy rozległe i stosunkowo niskie. Najwyższy szczyt Westerwaldu to Fuchskaute (657 m n.p.m.), a gór Hunsruck – Erbeskopf (816 m n.p.m.). Ich krajobraz stanowią wzniesienia pokryte gęstymi lasami, poprzecinane rozległymi polami uprawnymi. Pomiędzy górami ulokowanych jest mnóstwo małych i większych miejscowości, w których celebrowane są starodawne zwyczaje i tradycje. Wakacje w górach, są więc idealnym miejsce na poznanie tutejszej historii i ludzi tu żyjących. Sielskość i spokój panujący w całym regionie, to idealne składniki na urlop z dala od zgiełku wielkich i głośnych miast. Wspaniałe miejsce na podładowanie naturalnych baterii oraz wędrówki poprzez cieszące oko krajobrazy.​

Domy wakacyjne

Jeśli marzą Wam się wakacje, podczas których odpoczniecie pośród lasów i z dala od cywilizacji, to oferta NOVASOL jest skierowana właśnie do Was. W regionie gór Hunsruck i Westerwald, mamy do zaproponowania całą gamę domów i apartamentów wakacyjnych. Nasze obiekty znajdziecie zarówno w małych wsiach, tuż przy lasach czy w większych miastach regionu. Domy wakacyjne z naszej oferty, są gotowe do wynajęcia przez cały rok, dzięki czemu macie możliwość poznania uroków tego regionu o różnych porach roku. Nasze obiekty są w pełni wyposażone, a dodatkowym atutem jest to, że część z nich jest zaopatrzona w nowoczesne umeblowanie i sprzęty, a część w tradycyjne, ale świetnie zachowane wyposażenie. Możecie więc na własnej skórze przekonać się, jak od pokoleń żyje się w regionie gór w Niemczech.

Aktywne wakacje

Wakacje w Niemczech to idealna okazja na spędzenie aktywnego wypoczynku. Góry Westerwald i Hunsruck świetnie się nadają do uprawiania sportu o każdej porze roku. Wędrówki po górach to wysiłek do którego, nie trzeba nikogo przekonywać. Piesze zwiedzanie gór i pięknych krajobrazów, które one tworzą to gratka dla każdego. Wędrować po tych niewysokich górach można przez cały rok, a każdy z pewnością będzie miał swoja ulubioną porę roku. Tutejsze wzniesienia dostarczają wrażeń zarówno latem, gdy przyroda jest najbardziej bujna, jak i wiosną, gdy rosliny i zwerzęta budzą się do życia. Jesienią możecie podziwiać piekne złociste lasy, a zimą wędrować pośród pokrytych białym puchem gór i drzew. Jednak, niezależnie od pory roku, podczas przemierzania szlaków, należy zachować szczególną ostrożność. Nie zaleca się schodzenia z tras, czy nadmiernego forsowania organizmu. Lepiej pójść łatwiejszą trasą, ale nie narażać się na zakwasy, które mogą skutecznie zepsuć wymarzone wakacje. Ciekawostką jest fakt, że trasy mozecie również pokonać konno. W okolicy znajdują się stadniny, oferujące wypożyczenie konia na przejazd po stadninie lub wśród gór.

Tutejsze góry, to jedno z najlepiej przygotowanych miejsc do jazdy na rowerze. Pośród gór, a także wzdłuż rzek (Ren, Mozela i inne), prowadzą ciekawe i wymagające trasy rowerowe. Przeciętenie trasy mają ok. 40-70 kilometrów, a najdłuższa trasa biegnie dookoła całego pasma Westerwald i ma aż 225 kilometrów długości. W tych górach znajduje się również specjalna trasa przygotowana dla amatorów kolarstwa górskiego (w gminie Altenkirchen). Na urlop w Niemczech, mozecie wybrać się z własnymi rowerami, lub skorzystać z tutejszych wypożyczalni. Praktycznie w każdej większej miejscowości znajdują się miejsca serwisowe i wypożyczalnie rowerów.

Kraina Hunsruck i Westerwald, pełna jest mniejszych i większych jezior. Tutaj również można aktywnie spędzić czas. Część jezior ma przygotowane kąpieliska, które są pilnowane pod czujnym okiem ratowników. Przy plażach, znajdziecie wypożyczalnie kajaków, łodzi wiosłowych czy rowerów wodnych. Rejs po ejziorze i po kanałach łąćzących kilka zbiorników wodnych, z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci. Tutejsze jeziora, to również świetne miejsce dla wędkarzy. Przy zbiornikach znajdziecie przygotowane dla Was pomosty, z których śmiało można łowić ryby.

To również świetne miejsce na zimowy wypoczynek w Niemczech. Pomiędzy górami ukryte są małe resorty narciarskie ze świetnie przygotowanymi trasami zjazdowymi oraz wyciągami. Zjazdy są dość łatwe, także może to być idealne miejsce na naukę jazdy na nartach. W ośrodkach zimowych, przygotowane są też tarsy i rampy dla amatorów snowboardu oraz do zjazdu na sankach. To drugie z pewnością będzie dużą frajdą dzla najm łodszych. Tak jak latem szlaki są idealne do wędrówek, tak zimą są to świetne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

Kraina zamków

Góry Hunsruck i Westerwald, to miejsce gdzie znajdziecie mnóstwo zamków lub ich pozostałości. Zamki te są udostępnione do zwiedzania, a poznać możecie w nich ciekawe historie, tradycje i zwyczej panujące na przestrzeni wieków. Urlop w Niemczech, to możliwość odwiedzeania:

 • Zamek Waldeck – forteca powstała w 1150 roku w wiosce Dorweiler. Dziś są to ruiny, ale duża część wiejskich zabudowań, powstała z fragmentów zamku.

 • Zamek Gemunden – pochodzący z XIV wieku, trzypiętrowy – góruje nad miejscowością o tej samej nazwie.

 • Zamek Wildenburg – ruiny zamku, ale z świetnie zachowaną, wysoką wieżą obserwacyjną.

 • Kastellaun – świetnie zachowane ruiny zamku z czasów średniowiecza.

 • Zamek na górze Drachenfels – ruiny zamku z 1138 roku, do którego można dostać sie za pomocą nastarszej kolei zębatej w Niemczech.

 • Górny i Dolny Zamek w Siegen – dwie zabytkowe fortece. Górny zamek pochodzi z XIII wieku, a Dolny z XVII wieku. Dziś mieszczą się w nich muzea.

 • Zamek Stolzenfels – biała, średniowieczna budowla, niedaleko Koblenz.

Ciekawe miasta

Spędzając wakacje w Hansruck i Westerwald, koniecznie sprawdźcie jakie atrakcje mają przygotowane:

 • Fischbach – miejscowość, w której macie mozliwość zwiedzenia zabytkowej kopalni miedzi.

 • Siedmiogórze – rezerwat, w którym na siedmiu górach znajdziecie zabytkowe zamki (Drachenfels, pałac Drachenburg) oraz klasztory i muzea. W miejscowości Konigswinter obejrzyjecie Halę Nibelungów ( naczęść Ryszarda Wagnera) oraz terrarium z licznymi okazami gadów.

 • Hermeskeil – malownicza miejscowość, w której warto odwiedzić muzeum silników parowych, muzeum lotnictwa oraz muzeum straży pożarnej.

 • Simmern – miasteczko z zabytkowymi uliczkami i kościołami. Są tu również świetnie zachowane, średniowieczne mury i fortyfikacje.

W regionie gór Hunsruck i Westerwald, znajdziecie całe mnóstwo mniejszych jak i większych miast, które pełne są atrakcji i zabytków. Również rodziny z dziećmi nie będą się tu nudzić. W wielu miejscowościach wybudowane zostały małpie gaje, teatry dla dzieci (w tym na świeżym powietrzu) oraz zoo i akwaria. Dla młodzieży ciekawą atrakcją może byc coroczny festiwal muzyki elektronicznej – Nature one – w dawnej bazie rakietowej Pydna, niedaleko Kastellaun. Oprócz teo, w kazdym mieście odbywają się festyny i imprezy muzyczne, podczas których można poznać miejscową kuchnię, zwyczaje oraz tradcyje. Wakacje w Niemczech to recepta na udane wakacje.

Hunsruck i Westerwald

Popularne domy wakacyjne w Hunsrück i Westerwald

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Hunsrück i Westerwald

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Hunsrück i Westerwald

Loading...
Hunsruck i Westerwald
Hunsruck i Westerwald
Hunsruck i Westerwald