Eifel

Eifel

Eifel

Wakacje w górach

Eifel to pasmo niewysokich gór w zachodniej części Niemiec. Wzniesienia osiągają średnio 500-600 metrów, a najwyższy szczyt Hohe Acht ma 747 m n.p.m. Pasmo wznosi się pomiędzy dolinami rzek: Renu oraz Mozeli. Jest to idealne miejsce na wypoczynek z dala od wielkich miast, pośród zalesionych wzniesień i pięknych krajobrazów. Długie spacery pośród drzew lub wzdłuż rzek, świetnie pomagają na chwilę oddechu w dzisiejszych „szybkich” czasach. Wakacje w Niemczech, to również gwarancja dobrej pogody i sprzyjających warunków atmosferycznych, dzięki czemu region można odwiedzać przez cały rok. Dodatkowym atutem jest to, że góry Eifel ulokowane są w niedalekich odległościach od ciekawych turystycznie miast aż w czterech krajach: Niemczech, Holandii, Belgii oraz Luksemburgu.

Domy wakacyjne w Eifel

Jeśli marzą Wam się wakacje wśród natury i pięknych widoków, to urlop w Eifel jest świetną opcją. To zupełnie nowy kierunek turystyczny, który nie jest jeszcze masowo oblegany przez wczasowiczów. Dzięki NOVASOL, możecie zarezerwować wymarzone wakacje już dziś. Nasze domy i apartamenty wakacyjne w Niemczech to gwarancja jakości oraz kompletnego wyposażenia obiektów. Nasze kwatery znajdziecie zarówno w miastach regionu, jak i pośród naturalnych krajobrazów. To tylko od Was zależy, jak spędzicie wakacje. Możecie cały urlop spędzić na kąpielach słonecznych przy prywatnym basenie, ale równie dobrze możecie całe dnie wędrować po lesistych wzniesieniach i zwiedzać okoliczne miasta. Nasze kwatery świetnie spełniają swoją rolę jako bazy wypadowe po okolicy. Atrakcyjne położenie w pobliżu granicy aż z trzema krajami, sprawiają, że w dalszej i bliższej okolicy jest wiele do zwiedzenia.

Aktywne wakacje

Urlop w Niemczech to idealna pora na aktywny wypoczynek. Szlaki turystyczne w górach Eifel aż proszą się o skorzystanie podczas wędrówek lub wycieczek rowerowych. Tutejsze trasy są bardzo dobrze przygotowane oraz oznakowane, praktycznie nie ma możliwości aby się zgubić. Znając niemiecką dbałość o szczegóły, możecie być pewni, że podczas wędrówek znajdziecie miejsca gdzie będziecie mogli odpocząć czy zakupić napoje lub posiłki. Trasy w górach są różnej długości. Niektóre z nich można pokonać w kilka godzin, a niektóre nawet w kilka dni. Podobnie jest z trudnością szlaków. Mimo tego, że góry nie są bardzo wysokie, to występują tu trasy dla bardziej zaawansowanych. Przed wyprawą w góry, warto wcześniej zapoznać się z jaką trasą przyjdzie Wam się zmierzyć, aby nie przeforsować się, ponieważ wakacje mają przede wszystkim sprawiać przyjemność. Przed wędrówką warto przygotować sobie wygodne obuwie, opcjonalnie kijki, ale przede wszystkim należy zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Zdjęcia przepięknych krajobrazów i urokliwych miejsc, będą cenną pamiątką.

W regionie znajdują się również ośrodki jeździeckie, gdzie można spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Warto też, wybrać się nad okoliczne długie i piękne rzeki: Ren oraz Mozelę. Można skorzystać z miejscowej oferty i wybrać się w ekscytujący rejs po rzece, wzdłuż pięknych widoków.

Góry Eifel można też odwiedzić zimą. Panują tu świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Mróz nie jest siarczysty, a warunki śniegowe są bardzo dobre.

Park Narodowy Eifel

Wczasy w Niemczech, to świetna okazja na poznanie bogactw flory i fauny. Idealnie do tego nada się Park Narodowy Eifel. Jest to jedyny rezerwat w tej części kraju, a został stworzony w celu ochrony roślinności i siedlisk zwierząt w rejonach górskich. Park stara się o wypełnienie warunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, które zakładają, że 75% parku ma być nienaruszone przez człowieka. W parku, wzdłuż szlaków znajdziecie oczka wodne ukryte pośród bukowych i brzozowych lasów. Rezerwat słynnie z łąk pełnych narcyzów, które w miesiącach wiosennych, toną w żółci.

W parku spotkać można chronione gatunki zwierząt, takie jak żbiki, bobry, rysie, puchacze oraz bociany białe i czarne i wiele innych mieszkańców lasów.

Rezerwat jest świetnie przygotowany dla ruchu turystycznego. Wstęp do barku jest bezpłatny, a dostać się do niego można czterema, różniącymi się wejściami:

  • Rurberg z centrum informacyjnym i wystawą na temat wody, jako źródła życia.

  • Gemund z wystawą na temat historii lasu.

  • Heimbach, który poświęcony jest tajemnicom lasu.

  • Hofen, położony jest najbliżej łąk narcyza.

Dodatkowym atutem parku jest możliwość zwiedzania go, podczas darmowej wycieczki z przewodnikiem. Urlop w Eifel, na pewno dzięki temu, dostarczy licznych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Ciekawe miasta regionu

Wypoczynek w Niemczech to doskonała okazja na poznanie historii i zwyczajów regionu. Z pewnością, spróbujecie również miejscowej kuchni, która jest bardzo smaczna. W mniejszych miejscowościach i wsiach z pewnością tradycyjny klimat będzie bardziej odczuwalny niż w większych miastach, ale i one mają wiele atrakcji do zaoferowania. Podczas wakacji, warto odwiedzić:

  1. Aachen – największe miasto regionu i ważne niemieckie uzdrowisko. Aachen pełne jest zabytkowych placów, muzeów. Podczas wizyty, koniecznie odwiedźcie zachwycającą katedrę z796 roku, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  2. Stolberg – miasto, w którym zachwyca zrekonstruowany średniowieczny zamek Stolberg.

  3. Eschweiler – miasto górnicze z licznymi zamkami, zabytkami oraz sztucznym jeziorem Blaustein. W mieście znajdziecie liczne centra handlowe, a co roku odbywa się trzeci co do wielkości karnawał w Niemczech.

  4. Simmerath – urokliwe miasteczko z zabytkowym kościołem z charakterystyczną strzelistą wieżą.

  5. Duren – miasto ze słynnym zamkiem Burgau na wodzie z XVI wieku oraz licznymi kościołami.

W tych i innych miejscowościach regionu, z pewnością miło spędzicie czas i wyjedziecie z nich z nowymi historiami i wspomnieniami.

Popularne domy wakacyjne w Eifel

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Eifel

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Eifel

Loading...
Eifel
Eifel