Wakacje w górach Harz – domy wakacyjne

Góry Harz

Wakacje w górach Harz – domy wakacyjne

Harz to pasmo średnich gór w północnej części Niemiec. Pas górski ma 110 kilometrów długości i rozciąga się przez dwa regiony: Dolną Saksonię i Saksonię Anhalt. Nazwa „Harz” oznacza „górzysty las” i taki też występuje tu krajobraz. Pokryte lasami wzgórza, liczne formacje skalne, jeziora, jaskinie oraz dwanaście rzek wraz z ich dolinami  tworzą  tu piękne widoki. Z tego też powodu, wakacje w Niemczech, skierowane są dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i odkrywać zapierające dech w piersiach miejsca. Harz daje fantastyczne możliwości na spędzenie urlopu z dala od hałasu wielkich miast.

Popularne domy wakacyjne w Harz

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Harz

Loading...

Semesterhus med pool i Harz

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Harz

Loading...

Domy wakacyjne

Domy i apartamenty wakacyjne w górach Harz, pozwolą Wam spędzić niesamowite chwile, pośród naturalnych krajobrazów. Wszystkie obiekty z katalogu NOVASOL są w pełni wyposażone, co dotyczy także kuchni. Nasze kwatery położone są w atrakcyjnych lokalizacjach i bardzo często oferują bezpośredni widok na góry lub jeziora. W regionie gór Harz posiadamy także wioski wakacyjne, w których znajdziecie dodatkowe udogodnienia jak baseny czy sauny. Może to być ciekawa propozycja dla osób, które wyruszają na wspólne wakacje w dużych grupach. Domy wakacyjne w Niemczech to również gwarancja jakości oraz solidności. Wszystkie nasze kwatery są co roku sprawdzane przez lokalnych inspektorów, w celu utrzymania lub podniesienia ich wysokiego standardu.

Góry Harz

Ciekawe miejsca

Góry Harz tworzą tak spektakularne krajobrazy, że z pewnością wielu z Was, uzna, że wszystkie miejsca są ciekawe i bardzo piękne. Jest to fakt i trudno z nim dyskutować. Całe pasmo jest jednocześnie parkiem narodowym. Powstał on w celu ochrony przyrody i krajobrazów, które góry tworzą. Rezerwat powstał również w celu powiększenia populacji rysi, żbików oraz głuszców.

Niemniej jednak, jest kilka szczególnych miejsc, które szczególnie warto odwiedzić, podczas urlopu w Niemczech. Na uwagę zasługują jaskinie, które są udostępnione zwiedzającym. W grotach, takich jak: Jaskini Jednorożca, Jaskini Hermanna czy Jaskini Iberg, będziecie mogli podziwiać nie tylko stalagmity i stalaktyty, ale również ślady historii i muzea geologiczne.

Koniecznie też odwiedźcie:

Wąwóz Bode – naturalny rezerwat, w którym można poruszać się pieszo, tylko po wytyczonym szlaku. Podczas wędrówki, natkniecie się na liczne miejsca, które funkcjonują w niemieckiej mitologii.

Szczyt Brocken – najwyższa góra Harz-u. Występuje tu ciekawe zjawisko, zwane „widmem Brockenu”. Jego niezwykłość polega na tym, że widzimy swój cień na chmurach, które znajdują się poniżej nas.

Dolina Selke – dolina o długości 34 kilometrów. Jej atrakcją jest średniowieczny Zamek Falkenstein oraz zabytkowa kolej, która przejeżdża przez przez piękne krajobrazy.

Dolina Oker – dolina pełna skalnych formacji, które przybierają tu niesamowite kształty. Znajduje się tu również słynny wodospad Romkerhall.

Góry Harz

Miasta

W górach Harz i na ich obrzeżach, znajdują się liczne małe i duże miejscowości. Można w nich poznać tradycje i kulturę, która łączy się z tym regionem od stuleci. Wizyta w nich może być cenną i interesującą lekcją historii. W miasteczkach takich jak: Goslar, Falkenstein, Thale czy Rieder poznacie miejsca, w których czas zdaje się zatrzymał. Dodatkowo, spędzając wczasy w Niemczech, na terenie gór znajdziecie liczne zamki, kościoły, wieże oraz pałace. Duża część z nich pochodzi ze średniowiecza i jest bardzo dobrze zachowana. Wizyta w nich, z pewnością na długo zostanie w Waszej pamięci.