Schwarzwald - domy wakacyjne

Wakacje w Schwarzwaldzie

Schwarzwald - domy wakacyjne

Schwarzwald (w tłumaczeniu z języka niemieckiego – „czarny las”) to średniej wysokości pasmo górskie, położone w południowo-zachodniej części Niemiec. Swoją nazwę zawdzięcza, gęstym lasom świerkowym rosnącym kiedyś na zboczach gór. Dziś, tutejsze lasy są mieszane i nie są już tak ciemne jak kiedyś. Historyczne puszcze były traktowane z szacunkiem i bano się ich – nawet wojowniczy rzymianie, pozostawili ten obszar nietkniętym. Dziś, Schwarzwald to ceniona atrakcja turystyczne i miejsce masowych odwiedzin. Urlop w Schwarzwaldzie, to nieograniczone możliwości pieszych i rowerowych wycieczek wśród gęstych lasów mieszanych i gór. Krajobrazu dopełniają liczne jeziora polodowcowe oraz źródła kilkudziesięciu rzek, w tym Dunaju. Schwarzwald to idealne miejsce dla osób chcących wypocząć wśród dzikiej natury i pięknych widoków. Dodatkowym atutem, będzie na pewno „spokojny” charakter regionu. Duże miasta, położone są na obrzeżach pasma górskiego, a wewnątrz lasów znajdziecie małe miasteczka, o unikalnym charakterze.

Popularne domy wakacyjne w Schwarzwald

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Schwarzwald

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Schwarzwald

Loading...

Domy wakacyjne

Już dziś możecie zarezerwować dom wakacyjny z oferty NOVASOL, w malowniczym regionie Schwarzwaldu. Domy, które proponujemy są całkowicie i kompleksowo wyposażone, a precyzja i perfekcjonizm Niemców, zapewnia pewność czystości i nie awaryjności w każdym detalu. Wybierając odpowiedni dla siebie dom, macie możliwość wybierania spośród różnych kryteriów, m.in. miejsce położenia. Dzięki temu macie wpływ na to, czy wybrana przez Was kwatera będzie położona w miasteczku, blisko sklepów i życia miejskiego, czy pośród zieleni i majestatycznych wzniesień. Obiekty dostępne na naszych stronach, są różnej wielkości, dzięki czemu kwatery dla siebie znajdą zarówno pary, jak i większe grupy. Wybór ułatwią z pewnością plany i rozkład pokojów poszczególnych obiektów, dzięki czemu będziecie wiedzieć ile sypialni jest w danym domu. Część domów ma również własne duże ogrody oraz baseny. Z pewnością miło będzie skorzystać z nich, pomiędzy kolejnymi wyprawami w góry. A może wybierzecie się w ten region zimą i spędzicie ferie w Niemczech? Większość naszych domów jest całoroczna, czyli mrożne wieczory przy cieple kominka gwarantowane!

Schwarzwald na wakacje

Aktywne wakacje

Oczywiście, wakacje w Schwarzwald, można spędzić na leżaku lub na przyjeziornej plaży. Jednak ile tak naprawdę można odpoczywać, jeśli wokoło kuszą góry i lasy? Odpowiedź jest prosta – jeden lub dwa dni maksymalnie. Możliwości aktywnego spędzania czasu, są tu praktycznie nieograniczone.

Przede wszystkim, jest to region idealny dla wszelkiej maści wędrowców i włóczykijów. To właśnie tu powstał Schwarzwaldverein, czyli klub najstarszy klub w Niemczech, zrzeszający amatorów wędrówek. Od 1850 roku tworzą oni i dbają o szlaki turystyczne oraz zajmują się ochroną przyrody, które jest tu unikalna. Dzięki nim, możecie dzisiaj podróżować wzdłuż licznych tras, na których umiejscowione są punkty widokowo z pięknymi krajobrazami, wodospady, rzeczki i ruczaje oraz punkty z informacjami, toaletami itp. Spędzając urlop w Niemczech, do wyboru macie szlaki o różnych poziomach trudności i długości. Część tras to kilkukilometrowe odcinki, ale są tu i takie obliczone na kilka dni, a nawet biegnący wzdłuż całego łańcucha szlak „westweg”.

Po trasach, można naturalnie przemieszczać się na rowerach. Większość tras ma łagodny przebieg, ale są i odcinki dla bardziej wymagających. Z pewnością wiele wysiłku trzeba będzie włożyć, wjeżdżając pod strome zbocze lub po kamieniach.

Wakacje w Niemczech, to również możliwość uprawiania wspinaczki. Dzięki temu, że tutejsze góry nie należą do przesadnie wysokich (1200-1400 m n.p.m.), jest to idealne miejsce dla stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Schwarzwald warto odwiedzić również zimą. Są tu świetnie przygotowane trasy narciarskie w Baiersbronn czy Feldbergu. Trasy nie są zbyt długie i większość z nich należy do łatwych, dzięki czemu może to być świetne miejsce do nauki narciarstwa. Mieszkańcy regionu znając możliwości gór, skupili się bardziej na narciarstwie biegowym i snowboardzie. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ aktualnie jest to miejsce licznie odwiedzane, przez amatorów tych sportów.

Schwarzwald na urlop

Uzdrowiska

Wakacje w Schwarzwaldzie, to również możliwość podreperowania swojego zdrowia oraz zregenerowania sił po roku pełnym pracy i stresów z nim związanych. W regionie gór znajdują się najsłynniejsze ośrodki uzdrowiskowe w Europie, takie jak Badenweiler, Bad Petersta-Griesbach, Bad Wildbad orz Baden Baden. W miejscach tych występują gorące źródła mineralne. Temperatura wody waha się między 50 a 70 stopni Celsjusza oraz bogata jest w magnez, lit, krzemionkę i inne minerały. Dzięki naturalnym właściwościom leczniczym, woda ta pomaga przy leczeniu stawów, układów: oddechowego, krążenia oraz nerwowego. W miejscowościach uzdrowiskowych, znajdziecie również liczne baseny, sauny oraz salony oferujące masaże oraz spa, gdzie można poddać się kompleksowym zabiegom regenerującym.

Park Narodowy

Piękno bogatej natury oraz ekologiczna postawa mieszkańców, sprawiły, że w roku 2013 powstał w tym regionie park narodowy. Jest on bardzo charakterystyczny, bowiem składa się z dwóch obszarów, oddzielonych od siebie o około 3,5 kilometra. Rezerwat ma na celu ochronę unikalnej przyrody gór wraz z jeziorami, lasami i rzekami. Od innych parków narodowych na świecie, wyróżnia go również to, że brak w nim zabudowań i infrastruktury stworzonej przez człowieka (oprócz wytyczonych szlaków i niezbędnych, nielicznych toalet czy schronisk). W rezerwacie, możecie spotkać liczne gatunki zwierząt typowo leśnych jak lisy, dzięcioły, sarny czy głuszce. Wakacje na łonie natury, możecie spędzić również z psem, ale pod warunkiem przestrzegania regulaminu parku. Podczas wizyty w rezerwacie, nasi ulubieńcy powinni być cały czas na smyczy i w kagańcu.

Atrakcje miejskie

Osoby, którą mogą odczuć przesyt dzikiej natury i pięknych widoków, mogą skorzystać z bogatej oferty miast i miasteczek regionu. Wakacje w Schwarzwaldzie, to świetna okazja aby poznać miejscową kulturę i tradycje. Dzięki temu poznacie czym jest bollenhut, dlaczego tutejsze domy mają duże dachy oraz dlaczego jednym z symboli regionu jest zegar z kukułką. Na te i inne pytania odpowiedzi możecie poszukać w:

  • Pforzheim – mieście z licznymi muzeami i zabytkami z różnych okresów historycznych.

  • Freiburg im Breisgau – z monumentalną katedrą Najświętszej Marii Panny z XIII wieku.

  • Waldshut – z zabytkową bramą miejską (Schaffhauser Tor) z XIII wieku.

  • Titisee – Neustadt – ośrodek sportów zimowych, położony obok parku naturalnego obejmującego połoduniowe lasy Schwarzwaldu.

  • Feldberg – najwyżej położone miasteczko w Niemczech.

W tych i wielu innych miastach czekają na Was liczne atrakcje i możliwość poznania tutejszego życia, a także kuchni. Miejscowa kuchnia pełna jest ciast i pysznych mięsnych dań, a najsłynniejszym wyrobem Schwarzwaldu jest szynka szwarcwaldzka. To właśnie tutaj możecie poznać jej oryginalny smak, który pochodzi od dymu, który powstaje z palonej mieszanki szyszek, igieł i wiórków świerkowych.