Bawaria – domy wakacyjne

Bawaria

Bawaria – domy wakacyjne

Bawaria to największy i najbogatszy land w Niemczech. Położony jest na wschodnio-południowym krańcu kraju, granicząc z Czechami, Austrią oraz Szwajcarią. Bawaria to także niezliczone atrakcje, zabytki oraz możliwości spędzania wolnego czasu. W trzech częściach regionu: Stara Bawaria, Frankonia oraz Szwabia, czeka na Was przepis na niezapomniane wakacje w Niemczech. Tu  świetnie spędzi czas, dosłownie każdy – miłośnicy, gór, jezior, natury, miast, zamków i wszystkiego co tylko przyjdzie Wam na myśl. Warto również wspomnieć Oktoberfest – największym dożynkom chmielnym w Niemczech, które obchodzone są każdego września. To właśnie tutaj, można (oprócz wyśmienitych gatunków piw) poznać tradycje i zwyczaje Bawarii, które są kultywowane od pokoleń.

Popularne domy wakacyjne w Bawaria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Bawaria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Bawaria

Loading...

Zakwaterowanie w Bawarii

Bawaria, to region, który znajdziecie w katalogu NOVASOL. Nasza oferta obejmuje bogaty wybór domów i apartamentów wakacyjnych, gdzie w komfortowych warunkach spędzicie niezapomniane wakacje. Nasze obiekty urlopowe to alternatywa dla hotelowych pokoi, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca, a tłumy wczasowiczów nie zapewniają kameralnej i prywatnej atmosfery. W naszych kwaterach macie gwarancję prywatności oraz pełnego wyposażenia. Domy wakacyjne w Niemczech, znajdziecie w różnych lokalizacjach regionu. Dzięki temu, możecie wybrać, która część krainy interesuje Was najbardziej. Oprócz tego, część obiektów jest wyposażonych w dodatkowe atrakcje takie jak basen, sauna, ogród czy możliwość przyjazdu z domowym zwierzakiem.  A jeśli wolicie miejsca gdzie można połączyć prywatność z resortowymi wygodami, to koniecznie sprawdźcie nasze wioski wakacyjne, w których czeka na Was mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Bawaria

Ciekawe miejsca

Bawaria jest tak dużym regionem, że dosłownie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Cała kraina obfituje w różnorakie formy krajobrazu, lasy, jeziora, góry oraz specjalne miejsca, których nie da się przypisać do konkretnych miast, których również jest tu sporo i obowiązkowo wartych zobaczenia. Spędzając urlop w Niemczech, warto odwiedzić:

  • Alpy Bawarskie – najwyższe góry w Niemczech (szczyt Zugspitze ma 2962 m n.p.m.). Jest to przepiękna kraina, którą warto odwiedzić zarówno latem jak i zimą. W wakacje podziwiać tu można piękne krajobrazy oraz sprawdzić swoje siły w wędrówkach i wspinaczce, a  w ferie korzystać ze śniegu i ośrodków narciarskich.

  • Park Narodowy Berchtesgaden – rezerwat położony w Alpach. Pod ochroną są tu krajobrazy złożone z gór i jezior oraz liczne gatunki roślin i zwierząt. Część parku wpisana jest na listę UNESCO. Podczas wizyty w parku, warto udać się w rejs po jeziorze Konigssee.

  • Park Narodowy Lasu Bawarskiego – najstarszy rezerwat w Niemczech. Obejmuje on tereny gęstych lasów oraz puszcz, pełnych dzikich zwierząt.

  • Jezioro Bodeńskie – jedno z największych jezior w Europie. Leży na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Po bawarskiej stronie, czekają tu na Was pełne życia i atrakcji kąpieliska.

  • Chiemsee – jezioro polodowcowe, położone u podnóża Alp Salzburskich. Na ogromnym akwenie, znajdują się cztery wyspy, na które warto wybrać się statkiem.

  • Romantische Strasse – szlak tematyczny, który przebiega przez cały region. Na jego trasie znajdują się historyczne miasta oraz zamki, z których Bawaria słynie.

  • Szwajcaria Frankońska – kraina pełna wzgórz i skał. Spotkacie tu ruiny zamków oraz będziecie mieli możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej (jedno z najlepszych miejsc na świecie!) oraz wzięcia udziału w spływie kajakowym.

  • Kraina Jezior – siedem jezior we Frankonii, pełnych kąpielisk i baz sportowych.