Region Mozeli

Mozela

Region Mozeli

Region Mozeli zaprasza

Region Mozeli to turystyczna nazwa krainy, która biegnie wzdłuż rzeki Mozeli. Region ten znajduje się w środkowej części Niemiec, a rozpoczyna się od granicy z Luksemburgiem (rzeka ma swoje źródło na terenie Francji). Region Mozeli, tworzą liczne doliny, wzgórza, zielona pola i lasy oraz mnóstwo portów rzecznych, kuszących turystów zabytkami i atrakcjami. Wakacje w Niemczech, mogą więc być wspaniałą krajoznawczą przygodą. Region ten ma bardzo tradycyjny i sielski charakter, dzięki czemu można przeżyć tu prawdziwie relaksujący urlop, pośród naturalnych krajobrazów. Doliny, które tworzy rzeka, słyną także z tego, że stwarzają świetne warunki do uprawiania winogron. Dzięki temu, dziś region ten słynie z produkcji tak znanych win jak: Riesling, Kerner, Elbling czy Muller-Thurgau.

Domy wakacyjne

Każdy, kto chciałby spędzić wymarzony urlop, z dala od zatłoczonych kurortów nadmorskich i wielkich ośrodków miejskich, powinien rozważyć właśnie Region Mozeli. Decyzję może Wam ułatwić NOVASOL, która przygotowała dla Was bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w tej krainie. Wszystkie nasze kwatery, są gwarancją wypoczynku w prywatnej oraz komfortowej atmosferze. Nasze obiekty są wyłącznie do Waszej dyspozycji, a pełne wyposażenie, z pewnością ułatwi relaks. Część obiektów wakacyjnych ma w ofercie dodatkowe atrakcje, takie jak basen, ogród, grill czy sauna. Domy wakacyjne w Niemczech, zlokalizowane są w różnych miejscach i każdy znajdzie coś dla siebie. Kwatery położone są w miastach, przy jeziorach, na skraju lasu i w wioskach wakacyjnych. Te ostatnie dedykowane są osobom, które planują wypoczynek w kilkunastoosobowych grupach. Jedno jest pewne, wakacje z NOVASOL, z pewnością będą udane.

Aktywny wypoczynek

Region Mozeli to miejsc e gdzie można przez cały urlop wypoczywać na leżaku, ale można (a nawet warto) również spędzić ten czas aktywnie. Przez całą krainę, prowadzą setki kilometrów szlaków turystycznych, zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Szczególnie polecane są trasy biegnące wzdłuż Mozeli oraz w pobliskich górach Hochwald, bowiem to tu można podziwiać najlepsze widoki.

Urlop w Niemczech, to także wypoczynek nad wodą. Liczne jeziora, a nawet wybrzeże rzeki, bogate są w kąpieliska i plaże, gdzie można zrelaksować się lub spróbować swoich sił w sportach wodnych. Równie popularne są rejsy wycieczkowe wzdłuż rzeki oraz samodzielne rejsy łodziami wiosłowymi lub kajakami po jeziorach.

Region Mozeli oferuje również ciekawe miasta i miasteczka, gdzie poznacie ciekawe miejsca i historie. Wśród nich warto wymienić:

  • Trier – największy port rzeczny na Mozeli. Miasto słynie ze świetnie zachowanych zabytków z okresu rzymskiego oraz średniowiecza. Podziwiać tu można: bramę miejską Porta Nigra, ruiny term, Katedrę z XII wieku, amfiteatr rzymski, zabytkowe mosty i wiele innych. Koniecznie też odwiedźcie Muzeum Archeologiczne oraz skansen Roscheider Hof.

  • Schengen – wioska, leżąca na granicy Francji, Niemiec oraz Luksemburga. To właśnie tu podpisano traktat o strefie bezwizowych granic. Dziś, można podziwiać tu Zamek z XIV wieku oraz Muzeum Europejskie.

  • Cochem – miasteczko, które zachowało swój tradycyjny styl. Położone wśród wzgórz, przyciąga przepiękną starówką, Zamkiem Imperialnym oraz winnicami i możliwością degustacji win.

Popularne domy wakacyjne w Region Mozeli

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Region Mozeli

Loading...

Semesterhus med pool i Region Mozeli

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Region Mozeli

Loading...
Mozela