Weserbergland

Weserbergland

Weserbergland

Odkryjcie Weserbergland

Weserbergland (nazywany Pogórzem Wezerskim) to kraina położona w zachodniej części Niemiec. Region ciągnie się wzdłuż rzeki Wezery, od której pochodzi jego nazwa. Krajobraz Westerbergland stanowią wzniesienia, góry oraz doliny pasma Średniogórza Niemieckiego. Są to niewysokie wzgórza (300-400m n.p.m.), ale tworzą tutaj fantastyczne widoki, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Atutem krainy są również gęste lasy, pełne różnych gatunków flory i fauny. Z tego wynika, że wakacje w Niemczech, szczególnie usatysfakcjonują amatorów aktywnego wypoczynku oraz wielbicieli naturalnych krajobrazów. Weserbergland to również miejsce dla miłośników zabytkowej architektury, bowiem w XVI wieku powstało tu wiele budynków w stylu określanym jako wezerski renesansowy.

Domy wakacyjne

Wakacje w Weserbergland, to propozycja jaką znajdziecie w ofercie NOVASOL. Posiadamy tu mnóstwo domów i apartamentów wakacyjnych, w których miło i komfortowo spędzicie wymarzony urlop. Nasze obiekty wakacyjne są dostępne przez cały rok, także można się tu wybrać na wypoczynek w mniej „turystycznych” terminach. Domy wakacyjne w Niemczech, są w pełni wyposażone w sprzęty i meble, które są niezbędne do komfortowego wypoczynku. Spora część domów ma dodatkowe udogodnienia, takie jak basen, sauna, jacuzzi czy duży ogród. Wypoczywać możecie także w specjalnych wioskach wakacyjnych, które są nieodłączonym elementem krajobrazu Niemiec. W takich miejscach, oprócz wysokiej klasy domów wakacyjnych, czekają na Was dodatkowe atrakcje oraz możliwości spędzania wolnego czasu.

Aktywny wypoczynek

Weserbergland to kraina, w której trudno usiedzieć na miejscu. Piękne krajobrazy, złożone ze wzgórz, oczek wodnych, lasów, dolin i kotlin skuszą każdego. Wzdłuż i wszerz regionu znajdziecie liczne szlaki turystyczne, które prowadzą przez największe atrakcje i punkty widokowe. Mimo, że wzniesienia krainy nie należą do najwyższych, to Wasze mięśnie zostaną poddane dużemu wysiłkowi. Liczne wejścia i zejścia z pewnością wzmocnią Wasze nogi i płuca. Urlop w Niemczech, to także możliwość przemierzania regionu na rowerze. To właśnie tutaj, znajduje się jedna z najdłuższych tras rowerowych w Niemczech. Prowadzi ona wzdłuż rzeki Wezery i ma aż 500 kilometrów długości. Na trasie również czekają na Was liczne wjazdy pod górę, także wcześniej odbądźcie solidną rozgrzewkę. Na piesze i rowerowe wojaże, szczególnie polecane są dwa parki naturalne: Solling-Vogler oraz Schaumburg-Hamelin.

W regionie znajdziecie także jeziora, gdzie można swobodnie plażować oraz uprawiać sporty wodne. Dużą popularnością, cieszą się także rejsy statkami po Wezerze. Oprócz tego, można tu uprawiać wspinaczkę skałkową, zwiedzać jaskinie oraz uprawiać sporty zimowe.

Ciekawe miasta

Weserbergland to również bogactwo zabytkowych miast i miasteczek. W regionie tym, czekają na Was także liczne uzdrowiska oraz centra spa takie jak: Bad Eilsen, Bad Nenndorf czy Bad Pyrmont. Podczas wędrówek natkniecie się na osady pełne średniowiecznych rynków oraz budowli. Rezerwując kwatery w Niemczech, będziecie mieli okazje podziwiać je w takich miastach jak:

  • Hameln – miasteczko, o którym pisali bracia Grimm. Tutejsza starówka jest świetnym przedstawicielem renesansowej architektury.

  • Hoxter – miasto, które zachowało swoją średniowieczną strukturę oraz budownictwo.

  • Vlotho – miasto, w którym podziwiać można Zamek z XIII wieku.

  • Holzminden – miasto z renesansowym budownictwem. Warto w nim odwiedzić Muzeum Zabawek.

Popularne domy wakacyjne w Weserbergland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Weserbergland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Weserbergland

Loading...
Weserbergland
Weserbergland