Wakacje w Hamburgu - apartamenty

Hamburg

Wakacje w Hamburgu - apartamenty

Hamburg to jedno z największych miast w Niemczech. Położone jest na północy kraju, a jego pełna nazwa brzmi: Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg. Jest również największym portem w kraju, mimo że nie jest położony bezpośrednio nad morzem oraz dużym ośrodkiem przemysłowym.

Taki opis wskazywałby na to, że jest to miasto fabryczne, czyli szare i brudne. Jednak jest to bardzo mylna opinia. Hamburg pełen jest terenów zielonych, a miasto wdraża politykę zazieleniania skwerów oraz ulic. Jakby tego było mało, to w 2011 roku, miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości. Poza tym, mnóstwo zabytków oraz liczne atrakcje dla całej rodziny sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacje w Niemczech.

Apartamenty w Hamburgu

Jeśli chcecie spędzić niezapomniany urlop w Niemczech, to dzięki NOVASOL macie ku temu okazję. W naszej ofercie znajdziecie apartamenty wakacyjne, zarówno w sercu miasta, jak i na obrzeżach lub nawet poza Hamburgiem. Dzięki temu, macie wybór czy wolicie gwarne miasto, czy spokojne przedmieścia lub wsie. Nasze mieszkania wakacyjne, są kompletnie wyposażone i dostępne dla Was przez cały rok. W mieście ciągle dzieją się ciekawe koncerty, imprezy kulturalne i inne wydarzenia, dlatego całoroczna możliwość wynajmu jest tu dużym plusem.

Nowością w naszej ofercie są domy na wodzie. Mamy w sprzedaży kompleks białych, nowoczesnych apartamentów, ulokowanych na jednym z kanałów rzeki Łaby. Duże okna tarasowe, pozwalają od samego rana na podziwianie piękna tego miasta. Oferta godna polecenia.

Hamburg

Atrakcje dla rodzin

Wczasy w Niemczech to udane wakacje dla całej rodziny. W mieście znajdziecie liczne atrakcje, takie jak:

  1. Zoo Hagenbeck – ponad stuletni ogród, w którym podziwiać można około 1860 zwierząt ze wszystkich kontynentów. W parku można karmić egzotyczne zwierzęta, przejechać się na kucyku i mini-kolejką.

  2. Strefa Eismeer – wydzielona część  w miejskim zoo, która jest najchłodniejszym miejscem w całym Hamburgu. Można tu podziwiać zwierzęta z najzimniejszych regionów świata. Dodatkową atrakcją jest to, że specjalne akwaria pozwalają na obserwacje zwierząt na, jak i pod wodą.

  3. Zespół parkowy Planten und Blomen – położony jest w samym sercu miasta. Znajduje się tu ogród botaniczny, palmiarnia oraz ogród japoński (największy w Europie) oraz rozległe tereny rekreacyjne.

  4. Park miejski – oprócz pięknej zieleni, można tu aktywnie spędzić czas na wodzie. Warto wypożyczyć łódź wiosłową bądź rower wodny i przepłynąć park, rozkoszując się pięknymi widokami. W parku znajduje się również jedno z najstarszych planetariów na świecie.

  5. Park Miniatur Wonderalnd – największa makieta kolejowa na świecie. Oprócz 930 modeli pociągów, znajdują się tu liczne miniatury budynków, ludzi, samochodów, a nawet samolotów.

W mieście znajdziecie również liczne bawialnie i małpie gaje, gdzie dzieci z pewnością mile spędzą czas, a rodzice będą mogli chwilę odetchnąć.

Hamburg nocą

Rezerwując apartament wakacyjny w Niemczech, będziecie mieli idealną okazję na poznanie bogatego życia nocnego. W całym mieście znajdziecie liczne bary i kluby nocne, serwujące różne gatunki muzyczne oraz koncerty na żywo. Również w halach, bardzo często odbywają się muzyczne festiwale i koncerty światowych sław. Muzyka klasyczna również jest popularna w Hamburgu, dlatego warto odwiedzić miejską filharmonię, która oprócz bogatego repertuaru, przyciąga również nowoczesnym i zjawiskowym budownictwem.  Oprócz tego, w Hamburgu znajdziecie aż 313 scen teatralnych (w tym aż trzy teatry narodowe), sceny muzyczne oraz kabaretowe i musicalowe. Naprawdę jest z czego wybierać.

Dużą popularnością cieszy się dzielnica Hamburga – St. Pauli, w której znajduje się największa ilość knajpek, barów i klubów nocnych.  Wśród uliczek porozstawiane są liczne sceny, na której odbywają się koncerty grane na żywo oraz dyskoteki na świeżym powietrzu.

Ciekawe miejsca

Hamburg to idealne połączenie starej zabudowy, nowoczesnej architektury i terenów zielonych. Dzięki temu, wypoczynek w Niemczech, to zero szans na nudę. Będąc w Hamburgu, koniecznie odwiedźcie:

  • Spichrzową wyspę (Speicherstadt) – to położona w samym centrum dzielnica, składająca się z spichlerzy i budynków z czerwonej cegły. Pomiędzy budynkami znajdziecie liczne, zabytkowe mosty. Cała dzielnica, została wpisana na listę UNESCO.

  • HafenCity – nowoczesny kompleks w samym centrum miasta. Obecnie jest stale rozbudowywany. To nowa dzielnica, w której budynki mają niesamowite, futurystyczne kształty. Całość ma być ukończona w 2020 roku.

  • Blankenese – elegancka dzielnica, która dawniej była wioską rybacką. Idealne miejsce na spacer wąskimi, krętymi uliczkami pośród białych domów.

  • St. Pauli – dzielnica Hamburga, w której znajduje się Hafenkrone – strefa z drapaczami chmur.

  • Port i nabrzeża – idealne miejsce na obserwowanie statków towarowych i pasażerskich.

Hamburg to również miasto pełne ciekawych restauracji, pubów, barów, a nawet mobilnych punktów gastronomicznych, które serwują pyszne posiłki.

Fani sportów również znajdą tu coś dla siebie. Przede wszystkim fani futbolu będą usatysfakcjonowani. Główna drużyna miasta Hamburger SV od lat gra w Bundeslidze, jednej z najlepszych lig świata, co gwarantuje widowisko na najwyższym poziomie. W mieście popularne są również drużyny FC. St. Pauli, która gra również w Bundeslidze lub w 2. Bundeslidze, a także S.C. Concordia. Znana jest również drużyna piłki ręcznej HSV, która co roku walczy o mistrzostwo kraju. Na przestrzeni roku odbywają się tu także maratony, wyścigi kolarskie oraz największy na świecie turniej szachowy.