Turyngia – domy wakacyjne

Turyngia

Turyngia – domy wakacyjne

Turyngia to region, położony w środkowej części Niemiec. Kraina ta, w XIX wieku, otrzymała miano „zielonych płuc Niemiec” i utrzymuje ten status po dzień dzisiejszy. Zawdzięcza to hektarom lasu, które otaczają tutejsze miasta i wzgórza. Turyngia jest regionem bardzo zróżnicowanym, pod względem terenu. Centralną część stanowi płaskie Zagłębie Turyńskie, które otoczone jest licznymi pasmami niewysokich gór. Główne łańcuchy górskie to Las Turyński oraz Las Frankoński. Podobnie jak w górach Harz, dominują tu krajobrazy składające się ze szczytów, które całkowicie pokryte są gęstymi lasami. Z tego właśnie powodu, wakacje w Niemczech, to niepowtarzalna okazja na aktywne wakacje i obcowanie z naturą.

Popularne domy wakacyjne w Turyngia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Turyngia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Turyngia

Loading...

Domy wakacyjne

Turyngia jest regionem, w którym NOVASOL ma szeroką ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Posiadamy tu zarówno pojedyncze obiekty, jak i całe wioski wakacyjne. Dzięki temu, nasi Klienci mają wybór w jaki sposób chcą wypocząć. Domy wakacyjne w Niemczech, są również atrakcyjnie zlokalizowane, nierzadko z ich taras można podziwiać panoramiczne krajobrazy z górami bądź jeziorem. Wszystkie nasze obiekty, są kompletnie wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty. Część kwater ma również dodatkowe udogodnienia, takie jak basen, saunę czy duży ogród.

Jeśli planujecie zabrać ze sobą domowego zwierzaka, to w NOVASOL, istnieje taka możliwość. Podczas wyszukiwania kwater, zaznaczcie odpowiednie okienko, a pojawią Wam się domy, w których domowi pupile są miło witani.

Turyngia

Aktywne wakacje

Turyngia jest świetnym miejscem, aby spędzić aktywne wakacje. Przez pasma górskie, prowadzą tu liczne szlaki piesze i rowerowe. To, że tutejsze góry nie należą do najwyższych, wcale nie oznacza, ze trasy są monotonne. Znajdziecie tu również odcinki trudne, które wymagają większej pracy mięśni, a nawet elementy wspinaczki. Dlatego pamiętajcie, aby odpowiednio dostosować poziom trudności do swoich sił. Szczególnie polecane szlaki znajdują się w Parku Narodowym Hainich (szczególnie odcinki prowadzące po specjalnych tarasach, umieszczonych tuż nad koronami drzew), Parku Naturalnym Południowego Harzu oraz Parku Naturalnym Lasu Turyńskiego.

W sezonie wakacyjnym, popularne są tu również spływy kajakowe, rejsy (samodzielne lub zorganizowane) wzdłuż rzek lub po jeziorach, parki linowe oraz wspinaczkowe oraz szereg możliwości uprawiania licznych dyscyplin sportowych, również tych dających mocniejsze doznania.

Urlop w Niemczech, to także możliwość uprawiania sportów zimowych. W Turyngii znajduje się 15 ośrodków narciarskich, które świetnie nadają się do uprawiania białego szaleństwa. W kurortach narciarskich znajdziecie wyciągi, tory saneczkarskie, trasy do narciarstwa biegowego, lodowiska oraz bogatą infrastrukturę turystyczną. Najbardziej znany ośrodek to Oberhof, który co roku jest gospodarzem imprez sportowych o randze Pucharu świat.

Turyngia

Ciekawe miasta

Wczasy w Niemczech, to również możliwość odkrywania i zwiedzania tutejszych miast. Planując wycieczki po regionie, warto zawitać do takich miast jak:

Erfurt – stolica regionu, w której podziwiać można Katedrę,  Kościół św. Sewera, most Kramerbrucke oraz Muzeum Etnograficzne.

Eisenach – miasto słynące z Zamku Wartburg, który wpisany jest na listę UNESCO. W mieście tym tworzył Bach, dlatego warto odwiedzić muzeum Bachhaus. Równie warte uwagi są Ogrody Kartaus, Zamek Miejski i zabytkowy ratusz.

Gera – miasto z unikatową, renesansową starówką, pełną zabytkowych domów i charakterystycznej wieży z XVI wieku. W mieście zlokalizowanych jest kilkanaście zabytkowych kościołów oraz liczne muzea.

Weimar – miasto Goethego i Schillera. W centrum znajdziecie muzea im poświęcone, a oprócz tego koniecznie warto odwiedzić Uniwersytet (chroniony przez UNESCO), Teatr Narodowy oraz park Belvedere.