Brandenburgia – domy wakacyjne

Brandenburgia

Brandenburgia – domy wakacyjne

Brandenburgia jest regionem położonym między Łabą, a Odrą – we wschodniej części Niemiec. W jego sercu, położony jest Berlin, który jednak jest osobnym landem. Brandenburgia to niesamowita kraina, która jest rajem dla miłośników zwiedzania oraz aktywnego wypoczynku. Znajdziecie tu pełne atrakcji miasta, pałace, zamki oraz mnóstwo naturalnych krajobrazów. Jeśli to nie wystarczy – jest jeszcze Berlin – stolica kraju, która przyciąga co roku miliony turystów z całego świata. Wakacje w Niemczech to idealne połączenie historii z nowoczesnością, bo właśnie taki jest charakter landu. Dodatkowym atutem regionu, jest fakt, iż graniczy on z Polską, a więc  osoby nie lubiące długich i męczących podróży, z pewnością będą usatysfakcjonowane.

Popularne domy wakacyjne w Brandenburgia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Brandenburgia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Brandenburgia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Brandenburgia

Loading...

Domy wakacyjne

Brandenburgia to świetne miejsce na niezapomniane wakacje. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prywatność oraz spokojną atmosferę, NOVASOL przygotowała bogatą ofertę domów i apartamentów w tym regionie. Nasze obiekty urlopowe są w pełni wyposażone, we wszelkie niezbędne meble i sprzęty, a nierzadko posiadają dodatkowe udogodnienia, takie jak basen, sauna czy ogród. Nasze kwatery są zlokalizowane w różnych miejscach regionu, dzięki czemu możecie wybrać część krainy, która najbardziej Was interesuje. Szczególnie polecamy naszą wioskę wakacyjną, tuż przy kompleksie basenowym Tropical Islands. Tutaj, oprócz kwaterunku w nowoczesnych domach wakacyjnych, otrzymacie również darmowe wejście do najpopularniejszego Aquaparku w Niemczech.

Brandenburgia

Ciekawe miejsca

Brandenburgia jest miejscem, gdzie nie ma czasu na nudę. Oczywiście, jeśli planujecie jedynie relaks, to jak najbardziej jest to możliwe, jednak bogata oferta regionu sprawi, że po kilku dniach leżakowania, ruszycie na wyprawę pełną przygód i atrakcji. W Brandenburgii znajdziecie świetnie przygotowane szlaki piesze oraz rowerowe, które prowadzą przez najciekawsze miejsca regionu – a tych nie brakuje. Urlop w Niemczech to okazja na odwiedziny w takich destynacjach jak:

  • Dolina Szprewy – niezwykłe miejsce, zarówno pod względem kulturowym jak i przyrodniczym. Rzeka Szprewa, w tym miejscu składa się z licznych rzeczek i strumyków, przez co mieszkańcy prowadzą „wyspiarski” tryb życia. Miejsce to wpisane jest do biosfery UNESCO. Popularne są tu rejsy łodziami oraz degustacja produktów zrobionych z ogórków. Mieszkańcy (Serbołużyczanie – z własnym językiem oraz tradycjami), produkują tu z ogórków przetwory, dżemy a nawet alkohol.

  • Lichterfeld – w pobliżu miejscowości, funkcjonowała kopalnia odkrywkowa, która dziś jest atrakcją turystyczną. Podziwiać tu można między innymi jedną z największych koparek na świecie, połączonej z pasem transmisyjnym. Całość ma pół kilometra długości i można ją zwiedzić podczas wycieczki w przewodnikiem.

  • Park Narodowy Dolnej Odry – przepiękny rezerwat, którego część znajduje się również w Polsce. Znajdują się tu gęste lasy, pełne zwierząt i ptactwa. Jeśli lubicie naturę, to jest to miejsce obowiązkowe.

  • Tropical Islands – kompleks basenowy, który powstał w hangarze, gdzie kiedyś produkowano zeppeliny. Aquapark podzielony jest na kilka stref: saun, tropikalną, morską oraz amazońską, która znajduje się na zewnątrz. Wszystkie atrakcje są dostępne przez cały rok, można tu także spróbować różnych kuchni świata oraz spędzić tu noc.

  • Parki krajobrazowe – a terenie Brandenburgii działa aż 11 parków naturalnych oraz dwie strefy biosfery UNESCO. Są to miejsca, pełne naturalnych krajobrazów, które zapewnią odpoczynek dla ciała i ducha.

  • Poczdam – miasto słynące z kompleksu pałacowo-parkowego  Sanssouci, który jest wpisany na listę UNESCO. Odwiedzić tu warto także: Dzielnicę Holenderską, Kościół św. Piotra i Pawła, Muzeum Filmu oraz dawne więzienie KGB.

  • Brandenburg – najstarsze miasto regionu. Wędrując po mieście, napotkacie liczne średniowieczne budowle, w tym Katedrę św. Piotra i Pawła z X wieku.