Wakacje w Sauerland – domy wakacyjne

Sauerland

Wakacje w Sauerland – domy wakacyjne

Sauerland to regionem turystycznym położonym w zachodniej części Niemiec. Zlokalizowany jest w południowej części landu  Nadrenia Północna-Westfalia i sama jego nazwa oznacza „kraj południowy”. Dominuje tu krajobraz wyżynny oraz górzysty, bowiem położona jest tu część Reńskich Gór Łupkowych. Dlatego Sauerland, to świetne miejsce na aktywne wakacje pośród zielonych krajobrazów. Urlop w Niemczech, to także możliwość poznania zwyczajów i kultury w tutejszych wsiach i miasteczkach. W regionie brak aglomeracji miejskich, dzięki czemu kraina zachowała swój sielski charakter i czyste środowisko. Dzięki temu, będziecie mieli okazję poznać miejscowe specjały, wykonane z naturalnych i świeżych produktów.

Popularne domy wakacyjne w Sauerland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sauerland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Sauerland

Loading...

Zakwaterowanie

Sauerland to miejsce gdzie brak dużych hoteli, ponieważ władze regionu zdecydowały, że psułoby to naturalny krajobraz. Dlatego też, bardzo popularna jest tu agroturystyka oraz domy na wynajem. NOVASOL również jest obecna w tym regionie, a szeroka oferta domów i apartamentów wakacyjnych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nasze obiekty są dla Was dostępne przez cały rok, niezależnie czy planujecie urlop w lecie czy zimie. Wszystkie nasze kwatery są w pełni wyposażone, a większość z nich jest wykonana z naturalnych materiałów. Domy wakacyjne w Niemczech to również gwarancja prywatności, bowiem cały obiekt jest tylko i wyłącznie do Waszej dyspozycji.

Sauerland

Aktywne wakacje w górach

Sauerland jest regionem, którego krajobraz jest całkowitym przeciwieństwem monotonii. Wzgórza sięgające 800 m n.p.m., lasy, jeziora, skały i jaskinie – to czeka Was w tej  krainie. Znajdziecie tu gęstą siatkę szlaków turystycznych, które można przemierzać pieszo lub na rowerze. Trasy mają różny poziom trudności, także wybierając szlaki „czerwone” spotkacie się z elementami wspinaczki oraz  stromymi podejściami i zejściami. Z pewnością stanowić one będą dla Was wyzwanie. Jednak, nieważne jaką trasę wybierzecie, z pewnością czekać na Was będą, zapierające dech w piersiach punkty widokowe oraz krajobrazy. Amatorzy turystyki rowerowej oprócz typowo turystycznych tras, będą mieli również okazję na spróbowanie swoich sił w kolarstwie górskim oraz zjazdach typu downhill.

Wakacje w Sauerland, to także wypoczynek nad wodą. Nad jeziorami, takimi jak: Biggesee, Diemelsee czy Mohnesee czekają na Was piaszczyste plaże, gdzie możecie do woli zażywać kąpieli słonecznych oraz w wodach. Przy kąpieliskach, czekają na Was ośrodki sportowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dzięki temu możecie tu uprawiać takie aktywności jak windsurfing, kajakarstwo, żeglarstwo czy przeprawy łodziami wiosłowymi.

Pośród wzgórz i lasów, czekają na Was również „intensywniejsze”  wrażenia. Parki linowe, letnie tory saneczkarskie, skoki na bungie czy możliwość przejazdów terenowymi pojazdami to popularne atrakcje, które z pewnością przyprawią o szybsze bicie serca. region słynie również z jaskiń. Dwie najpopularniejsze to Balve oraz Jaskinia Atta. Obie są udostępnione zwiedzającym, a podczas wizyty czekają na Was niesamowite nacieki skalne, które mają tu fantastyczne kształty.

Sauerland, to również świetne miejsce na ferie w Niemczech. W górach czeka na Was 14 ośrodków narciarskich, gdzie można uprawiać narciarstwo zjazdowe, biegowe, saneczkarstwo, snowboarding i wiele innych zimowych dyscyplin. Najbardziej popularny resort to Winterberg. Czeka tu na Was 21 kilometrów świetnie przygotowanych stoków oraz liczne wyciągi narciarskie.