Las Teutoburski

Odkryjcie Las Teutoburski

Las Teutoburski to pasmo górskie, położone na granicy dwóch niemieckich landów: Dolna Saksonia i Nadrenia Północna-Westfalia. Są to niewysokie wzgórza, bowiem najwyższe z nich ma 468 m np.m. (Velmerstot). Całe pasmo ma około 100 kilometrów długości i jest dość wąskim, po zaledwie 15-kilometrowym łańcuchem górskim. Góry poryte są gęstymi lasami, w których czeka na Was mnóstwo jezior, oczek wodnych, mokradeł i niewielkich miasteczek. Wakacje w Niemczech to doskonała propozycja, dla wszystkich tych, którzy są wypocząć pośród spokojnych krajobrazów. To właśnie tu, będziecie mogli odetchnąć świeżym powietrzem – z dala od hałasu i zgiełku wielkich miast. Także, tutaj możecie aktywnie spędzić czas. Las Teutoburski jest również polecany osobom, które wcześniej nie podróżowały po górach – to świetne miejsce na pierwsze wojaże.

Domy wakacyjne

Tam gdzie Las Teutoburski, tam też i oferta noclegowa NOVASOL. W tym regionie, możecie wybrać jeden z wielu, domów i apartamentów wakacyjnych, w których spędzicie niezapomniane wakacje. Nasze domy wakacyjne w Niemczech, są w pełni wyposażonymi oraz samodzielnymi jednostkami, co zwiększa poczucie komfortu oraz prywatności naszych Klientów. Nasze obiekty położone są w atrakcyjnych lokalizacjach – zgodnie z zasadą „dla każdego coś miłego”. Na naszych stronach, znajdziecie kwatery w miastach, na ich obrzeżach, blisko lasów, nad jeziorami oraz w wioskach wakacyjnych. Te ostatnie, to świetne rozwiązanie dla osób które szukają możliwości spędzenia czasu w kilkunastoosobowej grupie. Do większości naszych obiektów urlopowych, możecie wybrać się z domowym zwierzakiem – wystarczy sprawdzić tylko taką informację przy opisie domu.

Ciekawe miejsca

Las Teutoburski obfituje w ciekawe i atrakcyjne miejsca. Wszystkie je spotkacie podczas pieszych lub rowerowych wędrówek, tutejszymi szlakami turystycznymi. Trasy te, przecinają pasmo wzdłuż i wszerz, prowadząc pośród lasów, wzniesień, jezior i punktów widokowych. Niech nie zwiedzie Was fakt, że Las Teutoburski jest niskim pasmem górskim – nie brakuje tu również trudnych tras, takich które wystawią Wasze mięśnie na duży wysiłek. Urlop w Niemczech, to także możliwość uprawiania wspinaczki, jeździectwa, korzystania z parków linowych czy przejazdów terenowymi pojazdami. Możecie tu również wypożyczyć łódź lub kajak i udać się na wodną wyprawę jeziorami i rzekami regionu.

W regionie, czekają na Was także ciekawe miasta i miasteczka. Pośród gór, szczególnie nie brakuje tych mniejszych osad, gdzie najbardziej celebruje się stare tradycje i zwyczaje. Wizyty w takich miejscach, mogą być doskonałą okazją na ich poznanie i odkrycie uroków życia pośród natury. To również moment, kiedy będziecie mogli wypróbować słynnej niemieckiej kuchni, której popularność z roku na rok wrasta coraz bardziej. W górach Lasu Teutoburskiego nie brakuje również większych ośrodków miejskich, takich jak:

  • Bielefeld – największe miasto regionu. Koniecznie odwiedźcie tu Zamek Sparrenburg oraz Ratusz Miejski z 1904 roku.

  • Osnabruck – zabytkowe miasto, z takimi atrakcjami jak późnogotycki Ratusz Miejski, Katedra św. Piotra z XVI wieku, gotycki kościół z XIV wieku oraz baszta Bucksturm.

  • Gutersloh – miasteczko słynące z ogrodu botanicznego.

  • Detmold – miasto z zabytkową starówką, gdzie podziwiać można Pomnik Hermanna (symbol regionu), Zamek Blomberg, liczne domy kupieckie oraz regionalny skansen.

Las Teutoburski

Popularne domy wakacyjne w Las Teutoburski

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Las Teutoburski

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Las Teutoburski

Loading...
Las Teutoburski