Saksonia - domy i apartamenty wakacyjne

Saksonia na wakacje

Saksonia - domy i apartamenty wakacyjne

Saksonia jest regionem położonym w południowo-wschodniej części Niemiec. Jest to ciekawy kraj związkowy zarówno pod względem historycznym jak i geologicznym. W Saksonii dominuje wyżynny krajobraz, lecz im dalej na południe tym wysokość się wznosi i płynnie przechodzi w średniej wysokości Rudawy i Góry Łużyckie. Jest to więc idealne miejsce, na wypoczynek wśród natury i pięknych krajobrazów. Saksonia graniczy z Czechami i zachodnią granicą Polski. Dzięki takiemu bliskiemu położeniu, czas podróży jest w miarę krótki, co zapewne dla wielu osób będzie miało duże znaczenie. Dodatkowym atutem, jest możliwość połączenia wakacji w Saksonii z wypadami do Polski i Czech. Urlop w Niemczech to także możliwość poznania kultury i zwyczajów Serbołużyczan. Mniejszość ta, zamieszkuje tu od wieków, także podczas wizyty w Saksonii, niech nie zdziwią Was dwujęzyczne nazwy miejscowości czy tablice informacyjne.

Popularne domy wakacyjne w Saksonia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Saksonia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Saksonia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Saksonia

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli chcecie wypocząć wśród niewysokich gór, pagórów oraz ładnych widoków, to urlop w Saksonii jest bardzo ciekawą alternatywą dla zatłoczonych kurortów nadmorskich czy górskich. W katalogu NOVASOL, znajdziecie bogaty wybór domów i apartamentów wakacyjnych w tym regionie. Mamy do zaoferowania kwatery zarówno w nowoczesnym budownictwie, a także w tradycyjnym, czy wręcz zabytkowym. Nasze obiekty rozlokowane są w całym regionie. Wśród gór, na wyżynnych partiach, w miastach i na ich obrzeżach, czy też pośród lasów – z dala od cywilizacji. Wszystkie domy wakacyjne łączy kilka ważnych elementów. Są kompletnie wyposażone, czyste i gotowe na wasz przyjazd przez cały rok. Dodatkowym atutem może być to, że część domów ma własne baseny, bezpośredni dostęp do jeziora czy saunę. Do obiektów NOVASOL, można wybrać się nawet w kilkunastoosobowej grupie lub np. zabrać zwierzę domowe. Przy każdym domu i mieszkaniu, znajduje się stosowna informacja, dzięki której można łatwo i szybko zarezerwować kwaterę, zgodną ze swoimi oczekiwaniami.

Aktywne wakacje

Wakacje w Saksonii, śmiało można nazwać wakacjami na sportowo. Wyżynny i górzysty charakter krainy sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Władze regionu solidnie przyłożyły się do rozwoju bazy, ułatwiającej uprawianie różnych dyscyplin sportowych.

Wzniesienia Rudaw i Gór Łużyckich sprzyjają uprawianiu długich wędrówek pośród przepięknych krajobrazów. W regionie znajdują się głównie trasy o średnim i łatwym poziomie trudności. Są tutaj nawet specjalne szlaki dla rodzin z dziećmi, które mają przystanki z placami zabaw oraz baśniowymi historiami związanymi z danym miejscem. Na trasach bardziej wymagających czekają na Was, przejścia wśród skał, kamienne ścieżki czy przejścia przez strumyki i potoki. Jedno jest pewne, wszystkie szlaki łączą piękne, naturalne widoki oraz liczne atrakcje. 

Dużą popularnością cieszą się tu również trasy rowerowe. Zwyczajowo, po szlakach wędrownych, można przemieszczać się jednośladami, ale jednak amatorzy dwóch kółek, chcą tras bardziej wymagających. I tutaj je znajdą. Są tu również specjalne odcinki, na których można spróbować swoich sił w kolarstwie górskim. Są tu i strome podjazdy i zjazdy, na których z powodzeniem można się zmierzyć w zjeździe typu down hill.

Co ciekawe, mimo braku dostępu do morza, z powodzeniem można tu uprawiać sporty wodne. W rejonie jezior Lusatia oraz na jeziorach wokół Lipska, znajdują się świetnie wyposażone bazy sportowe, gdzie można uprawiać surfing, windsurfing oraz żeglarstwo. Na jeziorach oraz rzekach, dostępne są też wypożyczalnie kajaków, łodzi wiosłowych i rowerów wodnych, którymi można wybrać się w przyjemny rejs lub wymagający i dający niezapomniane wrażenia spływ kajakowy lub raftingowy.

Urlop w Saksonii, to również ciekawy pomysł na ferie zimowe. Od listopada do marca panują tu świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. W regionie znajdziecie aż 70 tras zjazdowych, 60 wyciągów oraz prawie tysiąc kilometrów tras do uprawiania narciarstwa crossowego. Amatorzy narciarstwa biegowego, łyżwiarstwa, snowboardingu czy saneczkarstwa również będą usatysfakcjonowani. A może ktoś z Was będzie chciał spróbować jazdy bobslejem? To może być dopiero niezwykłe przeżycie.

Saksońska Szwajcaria

Wakacje w Niemczech, to możliwość poznania specjalnej strefy jaką jest Saska Szwajcaria. Kraina ta ciągnie się przy przepięknym przełomie Łaby, a jej obszar znajduje się zarówno w Niemczech, jak i w Czechach. Szwajcaria słynie ze wspaniałych widoków, w skład których wchodzą lasy, Góry Połabskie oraz  piaskowe o fantastycznych kształtach. Część krainy należy do ścisłej ochrony, w ramach Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii. Rezerwat został utworzony w 1990 roku i ma na celu ochronę tutejszej przyrody oraz skał. Urlop w Saksonii, to doskonała okazja na poznanie licznych zamków i twierdz, które zbudowano na ziemiach saksońskiej Szwajcarii. Grzechem jest nie odwiedzić twierdzy Konigstein, Zamku Stolpen czy Zamku Neurathen. Wzdłuż szlaków przecinających wzniesienia, znajdziecie również wspaniałe naturalne cuda, takie jak Skały Bastei (wraz z zabytkowym mostem), Kuhstall (brama stworzona przez naturę), liczne kompleksy skalne orz wodospad Lichtenhain. Wizyta na tych ziemiach, z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Ciekawe miasta

Wakacje w Saksonii, to doskonała okazja na poznanie historii, kultury i zwyczajów naszych zachodnich sąsiadów. Podczas urlopu w Niemczech, koniecznie odwiedźcie:

  • Lipsk – miasto z renesansowym rynkiem. W starym Ratuszu, warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta, a przy kościele św. Tomasza, obejrzyjcie zbiory Muzeum Bacha, które w całości jest poświęcone jego twórczości.

  • Drezno – słynące z dwóch znanych zamków: Dresdner Schloss (jego początki sięgają XII wieku) oraz Zwinger – monumentalny zespół zamkowy w stylu barokowym. Obowiązkowo należy zajść do Albertinum , który ma bogatą kolekcję państwowych dzieł sztuk. Wśród ulic miasta znajdziecie liczne kościoły i pałace oraz przytulne kafejki i restauracje.

  • Miśnia – miasto słynące z produkcji ozdobnej porcelany. Wizyta w tej miejscowości, nie może obyć się bez wizyty w zabytkowej manufakturze porcelany oraz w Katedrze św. Jana i św. Donata z XIII wieku.

  • Gorlitz – miasto połączone mostem ze Zgorzelcem. Jest najmniej zniszczonym miastem podczas II Wojny Światowej, dzięki czemu zachowały się tu zabytki z różnych epok, jak np. kościół św. Mikołaja z XII wieku czy zamek wodny Tauchritz z 1306 roku.

W innych miejscowościach regionu, również znajdziecie liczne zabytki i ciekawe miejsca. Szczególnie warto poznać historię i tradycje serbskołużyckie, ponieważ jest to jedyne miejsce gdzie można się z tą kulturą zapoznać.

Położenie Saksonii, pozwala na wyprawy również do Czech i do zachodniej części Polski. Można więc dowolnie łączyć cele wypraw, i podczas jednego urlopu zwiedzić ciekawe miejsca aż w trzech krajach.

Wakacje w Niemczech, to możliwość odwiedzenia Bogatyni, Jeleniej Góry, Lubania, Szklarskiej Poręby, Libereca, Karlowych War czy nawet Pragi. Oczywiście, każdy z Was tak sobie rozplanuje niezapomniane wakacje, w sposób aby były one jak najprzyjemniejsze.