Wakacje na Sylt - domy wakacyjne

Sylt

Wakacje na Sylt - domy wakacyjne

Sylt to wyspa niemiecka, leżąca na pograniczu Niemiec oraz Danii. Należy do archipelagu Wysp Północnofryzyjskich. Wyspy te z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów z całego świata. Wyspa Sylt jest długa i wąska. Ma około 38 kilometrów długości, a w najwęższym miejscu ma niecałe 400 metrów. Wyspa ta utworzyła się w XIV wieku, bowiem wcześniej była połączona lądem z kontynentem europejskim. Jednak podczas silnych sztormów, wąski pas ziemi łączącej obie ziemie uległ zalaniu. Aktualnie, Sylt jest połączona z stałym lądem, za pomocą sztucznie utworzonej grobli.

Klimat na wyspie jest bardzo korzystny. Przez cały rok, średnie temperatury są dodatnie, a lato jest tylko trochę chłodniejsze niż u nas. Na wyspie jest też dość wietrznie, co jednak bardzo cenią sobie amatorzy sportów wodnych.

Domy wakacyjne na wyspie Sylt

Już teraz możecie zarezerwować dom wakacyjny w Niemczech. Jest to dość nowy kierunek na polskim rynku, a więc z pewnością, zainteresuje wszystkich, którzy szukają czegoś nowego. Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL, to gwarancja świetnej lokalizacji, kompleksowego wyposażenia oraz udanych wakacji. Dzięki naszym obiektom, nie będziecie uzależnieni od godzin posiłków w hotelach, a dzięki świetnie wyposażonym kuchniom (standard w NOVASOL), będziecie mieli okazję przyrządzić potrawy ze świeżych owoców morza i ryb, dostępnych na lokalnych rynkach. Nasze kwatery są w stanie pomieścić zarówno pary jak i zorganizowane grupy. Przy wyborze domu lub apartamentu, warto zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, bowiem część obiektów ma własne baseny oraz sauny.

Sylt

Smaki na wyspie Sylt

Wakacje na Sylt, to wyjątkowa okazja na wypróbowanie bogactw Morza Północnego. Wody te są wyjątkowo czyste i pełne ryb i owoców morza. Można więc spróbować na miejscu, świeżo złowionego łososia lub pstrąga oraz innych ryb. Tutejsze targi pełne są świeżych owoców morza, które rankiem przywieźli rybacy. Warto udać się na taki market, bowiem to świetne doświadczenie i okazja poznania nowych smaków. 

Wyspa Sylt słynie również z bardzo wysokiej klasy oferty restauracyjnej. Aż cztery restauracje zostały oznaczone gwiazdkami Michelin, a pozostałe niewiele ustępują im klasą i jakością potraw. Oczywiście, nie oznacza to, że  stołować mogą się tutaj tylko osoby o zasobnych portfelach. Uliczki nadmorskich kurortów, pełne są urokliwych knajpek i restauracji, które mają swój unikalny klimat i przepyszną kuchnię. Wakacje w Niemczech, mogą być więc ciekawym urlopem kulinarnym.

Sylt

Plaże

Wakacje na Sylt, to możliwość wypoczynku na kilometrowych plażach o jasnym i drobnym piasku. Tutejsze plaże kuszą pięknymi widokami zarówno od strony wody jak i lądu. Część plaż, położonych jest u progu niewielkich wydm, które również tworzą piękne widoki. Tutejsze kąpieliska są bardzo czyste, mają łagodne zejście do wody oraz są w pełni wyposażone w infrastrukturę turystyczną. Znając precyzję Niemców, możecie być pewni, że plaże będą strzeżone przez ratowników oraz niczego Wam na nich nie zabraknie.

Plaże znajdują się po obu stronach wyspy. Te umiejscowione od strony Morza Północnego są bardziej wietrzne i można na nich z powodzeniem uprawiać sporty wodne. Z kolei plaże od strony kontynentu są spokojniejsze i idealne do leniuchowania.

Wakacje na sportowo

Sylt co roku jest tłumnie odwiedzany przez amatorów sportów wodnych. Panują tu idealne warunki do uprawiania:

  • surfingu – pływanie na desce

  • windsurfingu – pływanie na desce z żaglem

  • kitesurfingu – pływanie na desce ze specjalnym latawcem.

Wzdłuż wybrzeża znajdziecie specjalne strefy do uprawiania tych dyscyplin, dzięki czemu nie ma tu problemu kolizji z pływakami.

Urlop w Niemczech to również idealny czas na pływanie w czystych wodach morskich, a także nurkowania i snorkelingu. Tutejsze plaże  idealnie nadają się do długich spacerów, trekkingu i uprawiania biegów. Szczególnie rano, można tu spotkać wielu biegaczy, przemykających wzdłuż fal po ubitym, mokrym piasku.

Na wyspie znajdziecie również liczne szlaki rowerowe i piesze, prowadzące wśród pięknych widoków i atrakcyjnych miejsc.

Atrakcje na wyspie

Urlop na wyspie Sylt to nie tylko plażowanie i uprawianie sportu. Tutejsze miasteczka, mają również wiele do zaoferowania. Podczas pobytu na wyspie, warto spędzić parę chwil w:

  • Westreland – główny kurort wyspy, słynący z 6-kilometrowej plaży i promenady wzdłuż niej biegnącej. Promenada ta pełna jest sklepów, klubów nocnych, restauracji, knajpek oraz kasyno. W mieście znajduje się aż trzydzieści historycznych budowli, w tym kościół protestancki St. Niels (XVII wiek) oraz Heimatlose (zabytkowy cmentarz z XIX wieku).

  • Kampen – niewielka miejscowość uzdrowiskowa, w której podziwiać można charakterystyczne białe domy z dużymi dachami. Kampen pełne jest pracowni i galerii miejscowych artystów, Niedaleko miejscowości znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz starożytny wał z epoki neolitu/

  • List auf Sylt – miejscowość uzdrowiskowa, pełna jest ośrodków spa i pięknych plaż. Podczas wizyty w tym miasteczku, warto udać się na wystawę poświęconą niszczycielskiej sile wody, wiatru oraz piasku.

Atrakcje wokół wyspy

Z  racji swoich niewielkich rozmiarów, podczas pobytu na wyspie może nam doskwierać chęć zobaczenia jeszcze czegoś ciekawego. Wymarzony urlop na Sylt, może być świetną okazją na poznanie okolicznych wysp archipelagu Północnofryzyjskiego, a także części lądowej Niemiec oraz Danii ( z racji położone na pograniczu tych dwóch państw). Tutejsze porty, pełne są ofert wycieczek i rejsów po wybrzeżu. Podczas wakacji na wyspie Sylt, warto skorzystać choć z jednej z nich i poznać inne nie mniej ciekawe wyspy. Na pewno, warto wybrać się na położoną na północy wyspę Romo. Ta duńska wyspa słynie z najszerszych na świecie, piaszczystych plaż (2,5 kilometra). Są one celem amatorów sportów wodnych oraz buggy-kitingu – czyli poruszaniu się na specjalnym pojeździe po plaży, którego napędem jest specjalny latawiec.

Na południe od Sylt, znajduje się wyspa Fohr. Z pewnością zainteresuje ona miłośników historii i poznawania nowych kultur. Na wyspie znajdują się jedynie wioski, w których można poznać zwyczaje i kulturę osób posługujących się wymierającym jezykiem Fering (Fohring). W miejscowościach znajdują się budowle i kościoły z XII oraz XIII wieku.

Również część lądowa, znajdująca się w pobliżu wyspy Sylt jest bardzo intersująca. W bliskiej odległości znajdują się takie miasta jak Flensburg, Neukirchen, Aabenraa czy Tonder. Miasta te pełne są zabytków i atrakcji dla każdego.