Wakacje w Berlinie – domy wakacyjne

Berlin

Wakacje w Berlinie – domy wakacyjne

Berlin jest stolicą i zarazem największym miastem w Niemczech. Jest również krajem związkowym, który składa się z miasta oaz jego okolic. Całość położona jest w regionie Brandenburgii. Berlin to także atrakcyjny i popularny kierunek na wakacje miejskie. Mnóstwo zabytków, muzeów, wydarzeń kulturalnych, atrakcji dla małych i dużych sprawiają, że turyści wracają tu kilka razy, aby dogłębnie poznać to miasto. Kolejna rzecz, która przyciąga na wakacje w Niemczech, to niezwykła historia miasta – zwłaszcza wydarzenia,  które miały tu miejsc e w XX wieku.  Dodatkowym atutem jest świetnie zorganizowana komunikacja miejska oraz możliwość dostania się do Berlina (miasto posiada dwa lotniska, a trzecie jest w budowie).

Jedno jest pewne – w Berlinie każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w pełni usatysfakcjonowany.

Popularne domy wakacyjne w Berlin

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Berlin

Loading...

Domy wakacyjne w Berlinie

Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL, to świetna propozycja dla osób chcących spędzić niezapomniane wakacje miejskie w Berlinie. Nasze obiekty położone są w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno w centrum stolicy, jak i na jej obrzeżach. Dzięki temu możecie wybrać czy wolicie bardziej miejskie czy sielskie klimaty. Apartamenty wakacyjne w Niemczech są w pełni wyposażone i świetnie spełniają swoją rolę jako bazy wypadowe. W pełni urządzone kuchnie pozwolą Wam na samodzielne przygotowanie posiłków lub skorzystanie z bogatej oferty gastronomicznej miasta. Część naszych obiektów położonych jest tuż przy Tropical Islands, największego kompleksu basenowego w tej części Europy. Wybierając te kwatery, uzyskacie darmowe wejścia do kompleksu oraz bliskie położenie od Berlina.

Berlin

Atrakcje dla całej rodziny

Berlin to świetne miejsce na rodzinne wakacje. Znajdziecie w nim mnóstwo atrakcji, podczas których świetnie czas spędzi cała rodzina. Najbardziej znaną atrakcją Berlina jest Tropical Islands. Jest to potężna hala (dawna fabryka zeppelinów), gdzie znajdują się baseny, plaże oraz zjeżdżalnie. Obiekt podzielony jest na 4 strefy: sauny, tropikalną plażę, tropikalny las oraz Amazonię, która znajduje się na otwartym powietrzu i również jest otwarta cały rok. Jest to idealne miejsce na całodzienną zabawę.

Urlop w Niemczech to także okazja na odwiedzenie dwóch ogrodów zoologicznych.  Pierwszy „Zoologischer Garten Berlin” to najstarsze zoo w Niemczech (otwarty w 1844 roku) oraz posiadający najwięcej gatunków zwierząt na świecie. Położony jest w samym centrum miasta i składa się z trzech części: typowe zoo, wolne wybiegi tematyczne (step, sawanna, pampa itp.) oraz akwarium, które mieści się w zabytkowej budowli. Z kolei „Tierpark Berlin” to ogród w formie rozległego parku, gdzie wybiegi są dużo większe, a w parku znajdują się również inne atrakcje. Warto również odwiedzić Aquadom – akwarium, w którym podziwiać można ponad pięć tysięcy morskich stworzeń.

Świetnie spędzicie czas w „LEGOLAND Discovery Centre”, gdzie będziecie mieli okazję poznać świat klocków LEGO oraz „Berlin Dungeon”, który skierowany jest dla osób o mocniejszych nerwach. W miejscu tym, odbędziecie wyprawę poprzez świat horroru, gdzie z pewnością oprócz strachu będzie również mnóstwo śmiechu.

Oprócz tych miejsc, w Berlinie znajdziecie również całoroczne lub sezonowe parki rozrywki z karuzelami i kolejkami górskimi, pełne atrakcji tematyczne festyny oraz miejskie plaże przy jeziorach, gdzie można zażyć kąpieli wodnych i słonecznych.

Berlin

Zabytki i muzea Berlina

Berlin jest miastem o długiej i bogatej historii. W całym mieście znajdziecie mnóstwo zabytków, budynków rządowych, ambasad oraz nowoczesnych budynków, które zachwycają oko. Nie sposób wymienić ich wszystkich, lecz warto wiedzieć w jakich miejscach można znaleźć najbardziej znane. Wypoczynek w Niemczech to okazja na poznanie Dzielnicy Rządowej (z Bundestagiem, który jest udostępniony zwiedzającym),  Placu Poczdamskiego (najnowocześniejszego placu w mieście), okolic Kurfurstendamm (Kościół Pamięci, Europa-Center), ulicy Unter den Linden, okolic  Bramy Branderburskiej i Alexanderplatz (z najwyższym budynkiem w Berlinie – wieżą telewizyjną). W miejscach tych, czekają na Was liczne zabytki i ciekawe miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Warto również udać się na ulicę Friedrichstrasse, gdzie znajduje się Checkpoint Charlie, miejsce które było przejściem granicznym pomiędzy Berlinem Zachodnim a Wschodnim. Od tego miejsca, poruszając się na lewo i prawo, znajdziecie fragmenty Muru Berlińskiego, który do dziś jest przestrogą przed powtórką z czasów Zimnej Wojny.

Berlin to również bogactwo muzeów. Najważniejsze miejsce, gdzie z pewnością spędzicie kilka godzin, to Wyspa Muzeów. Znajduje się tu jeden z najważniejszych kompleksów muzeów na świecie, który jest wpisany na listę Dziedzictwa UNESCO. Bogactwo eksponatów z czasów od prehistorii do dzisiaj, podziwiać możecie w Muzeum im. Bodego, Nowym Muzeum, Starym Muzeum, Muzeum Pergamon oraz Starej Galerii Narodowej. W innych częściach miasta warto odwiedzić miejsca takie jak: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Technologiczne (świetne miejsce dla dzieci), Muzeum Żydowskie, Twierdza Spandau i wiele innych.

Berlin

Miasto kultury

Berlin ma w swojej ofercie około 1500 wydarzeń rocznie. Bardzo często jest tak, że w różnych częściach miasta odbywa się kilka równie ciekawych festynów, wystaw czy festiwali. Przed wakacjami w Berlinie, warto sprawdzić jakie atrakcje czekają na Was w danym tygodniu.  Oprócz tego, wczasy w Niemczech, to także możliwość obcowania ze sztuką wyższą. W mieście znajdują się cztery opery, Filharmonia, liczne orkiestry i chóry miejskie, a także niezliczona ilość teatrów i galerii sztuki. Z kolei tutejsze hale koncertowe, praktycznie codziennie goszczą gwiazdy światowej muzyki.

Berlin to również miejsce znane z licznych klubów punkowych, gotyckich oraz elektronicznych. To właśnie stolica Niemiec, słynie z różnorodności i bardzo rozwiniętych subkultur muzycznych. Fani muzyki pochodzącej spoza nurtu popowego, z pewności będą zadowoleni. Wakacje w Berlinie, mogą więc być świetną opcją na poznanie nocnego życia, które nigdzie indziej w Europie nie jest tak intensywne i różnorodne.