Dolna Saksonia - domy i apartamenty wakacyjne

Dolna Saksonia jest regionem położonym w północno-zachodniej części Niemiec. Jest jednym z największych krajów związkowych w Niemczech, a jego lokalizacja jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Północna część regionu jest oblewana przez wody Morza Północnego, a południową granicę wytyczają majestatyczne góry Harz. Przez region płyną też rzeki Łaba, Wezera, Ems i Aller, których koryta są również atrakcją turystyczną. Oprócz naturalnych zalet, w Dolnej Saksonii zlokalizowane są też bardzo ciekawe miasta, m.in. Brema, Hanower i Osnabruck. Dzięki temu, wakacje w Dolnej Saksonii to oferta skierowana dla każdego. Dodatkowym atutem jest też fakt, że Niemcy graniczą z naszym krajem, a świetna sieć autostrad oraz liczne połączenia lotnicze, sprawiają, że łatwo i szybko można się tu dostać na niezapomniany urlop.

Góry Harz - Dolna Saksonia

Popularne domy wakacyjne w Dolna Saksonia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dolna Saksonia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dolna Saksonia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dolna Saksonia

Loading...

Domy wakacyjne

NOVASOL ma bardzo bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Dolnej Saksonii. Wybór jest naprawdę szeroki. Osoby lubiące nadmorskie kurorty i plażowanie, mogą wybrać elegancki apartament wakacyjny, w jednym z wielu świetnie przygotowanych kurortów.  Amatorzy wycieczek po górach z kolei, znajdą tu bogaty wybór domów i mieszkań, zlokalizowanych wśród gór Harz. Zwolennicy miejskich wakacji, z pewnością znajdą swoją kwaterę w jednym z licznych miast regionu, a osoby chcące wypocząć na łonie natury, bez problemu mogą skorzystać z szerokiej oferty obiektów schowanych pośród lasów, rzek i jezior. Wszystkie te domy i apartamenty wakacyjne łączy to, że są w doskonałym stanie, czyste oraz kompletnie wyposażone we wszystkie sprzęty. Część domów ma nawet dodatkowe udogodnienia, takie jak prywatny basen czy sauna. Nasze obiekty mogą  pomieścić nawet kilkunastoosobowe grupy, także grupy przyjaciół, wspólnie spędzające wymarzony urlop w Niemczech, również znajdą tu duże domy lub kompleksy apartamentów.

Domy wakacyjne w Niemczech

Wakacje na plaży

Wakacje w Niemczech, to możliwość wypoczynku na długiej piaszczystej plaży oraz kąpieli w wodach Morza Północnego. Tutejsze kurorty tj. Norden, Cuxhaven czy Wilhelmshaven, co roku przyciągają tłumy turystów, spragnionych słońca i wypoczynku. Tutejsze plaże są bardzo czyste i zadbane oraz bogato wyposażone w niezbędną infrastrukturę (natryski, toalety, przebieralnie, bary).  Dodatkowym atutem Dolnej Saksonii, jest możliwość wypoczynku na wyspach Wschodniofryzyjskich. Wyspy Borkum, Norderney czy Baltrum to cenione uzdrowiska, oraz niekończące się, długie, piaszczyste plaże.

Aktywne wakacje

Wakacje w górach

Urlop w Niemczech to doskonała okazja na poznanie gór Harz (Góry Smolne). Swoją nazwę zawdzięczają granitom, z których są zbudowane. Masywy są średniej wielkości, a najwyższy szczyt – Brocken ma 1142 m n.p.m. Góry są pokryte gęstymi lasami, które idealnie komponują się ze stromymi, ciemnymi zboczami. Są idealnym miejscem na wycieczki, podczas których można podziwiać przepiękne krajobrazy. W Harzu znajduje się jeden z najważniejszych rezerwatów niemieckich, a mianowicie Park Narodowy Harzu. Duża część parku jest kompletnie nienaruszona ręką człowieka, dzięki czemu w tutejszych lasach pojawiły się rysie oraz żbiki.

Brema na wakacje w Niemczech

Aktywne wakacje w regionie Dolna Saksonia

Świetna lokalizacja geograficzna, sprzyja aktywnemu wypoczynkowi w regionie Dolnej Saksonii. Spędzając wakacje w Niemczech, będziecie mieli szansę, spróbować swoich sił w sportach wodnych. Silne prądy oraz wiatry Morza Północnego, sprzyjają uprawianiu surfingu, windsurfingu oraz kitesurfingu. W nadmorskich kurortach znajdziecie świetnie wyposażone bazy oraz szkoły, gdzie będziecie mogli stawiać pierwsze kroki w tych fascynujących dyscyplinach. Tutejszy akwen idealnie sprzyja żeglarstwu. W marinach można wypożyczyć łódź i wybrać się w niesamowity rejs po archipelagu Wysp Wschodniofryzyjskich. Wody morskie, świetnie nadają się również do nurkowania.

Urlop w Dolnej Saksonii to ciekawy pomysł na wakacje w górach. Szczyty Harzu, świetnie nadają się do wspinaczki po ich stromych zboczach, a te łagodniejsze są idealne do całodziennych wędrówek. Szlaki turystyczne są bardzo dobrze przygotowane i prowadzą wzdłuż najciekawszych miejsc i najpiękniejszych punktów widokowych. Każdorazowa wyprawa w góry, powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Wybór trasy odpowiadającej Waszym możliwościom, zapasowe, ciepłe ubranie oraz wygodne obuwie to podstawa.

Wakacje na rowerze, to jeden z głównych elementów turystyki władz Dolnej Saksonii. Na obszarze całego kraju poprowadzone są długie, trasy rowerowe. Na rowerach możecie przeprawiać się przez góry, wzdłuż wybrzeża oraz rzek regionu. Na szlakach znajdziecie przystanki oraz punkty gastronomiczne. Całość tras ocenia się na trzynaście tysięcy kilometrów, a więc jest z czego wybierać.

Atrakcje rodzinne

Dolna Saksonia ma bogatą ofertę na rodzinne wakacje. Podczas urlopu w tym regionie możecie skorzystać z dobrodziejstw:

  • Heide Park – ogromny park rozrywki z licznymi karuzelami i kolejkami górskim. W lunaparku znajdują się też atrakcje wodne, krainy tematyczne oraz odbywają się tu liczne imprezy oraz koncerty.

  • Rasti Land – park rozrywki połączony z parkiem dinozaurów.

  • Allerpark w Wolfsburgu – rozległy teren, który pozwala na uprawianie mnóstwa aktywności sportowych oraz rejsów po jeziorze. Można tu latem pograć w hokeja na lodzie lub wspinać się  na drzewa i drabinkowe mosty pomiędzy nimi.

  • Zoo  -  w regionie Dolnej Saksonii znajdziecie mnóstwo parków zwierząt. Są tu różne opcje do wyboru: tradycyjne parki, obiekty typu safari, familijne i akwaria. Najbardziej znane obiekty to: zoo miejskie w Hanowerze, Osnabruck, Brunszwiku i Nordhornie.

W miastach i wsiach regionu, znajdziecie i inne atrakcje skierowane dla rodzin z dziećmi. Mnogość bawialni, małpich gajów (zarówno zamkniętych jak i na świeżym powietrzu) oraz wiele, wiele innych, sprawiają, że urlop w Dolnej Saksonii to idealne miejsce dla naszych dzieci.

Ciekawe miasta

Wakacje w Niemczech da Wam możliwość poznania tutejszej historii oraz tradycji i zwyczajów. Wielkość regionu daje Wam atut, taki, że naprawdę jest tu dużo do zobaczenia. Do najciekawszych miast regionu należą:

  • Hanower – stolica kraju związkowego, z przepiękna zabytkową starówką i majestatycznym ratuszem miejskim. W mieście znajdziecie również bogatą ofertę muzeów, galerii i teatrów.

  • Brema z XV-wiecznym Starym miastem, ukazującym gotycką architekturę oraz zabytkową dzielnicą rybacką.

  • Brunszwik – trzy najważniejsze i najatrakcyjniejsze miejsca to: Plac Zamkowy, zabytki Rynku Starego Miasta oraz zabytki Nowego Miasta. Warto również odwiedzić tutejszy ogród botaniczny oraz pałac Richmond z XVIII wieku.

  • Osnabruck – możecie tu podziwiać gotycką zabudowę miasta oraz monumentalną Katedrę św. Piotra.

  • Wolfsburg – miasto słynące z zamku z 1302 roku, planetarium oraz Phaeno – centrum nauki.

Ciekawe miejsca i zabytki znajdziecie również w Oldenburgu, Emden, Getyndze oraz innych miastach regionu. Koniecznie wybierzcie  się do Hameln, gdzie wg baśni braci Grimm, flecista wyprowadził szczury z miasta. Warto sprawdzić ile prawdy kryje się w tej historii.

Oprócz zabytkowych miejsc i muzeów, miejscowości Dolnej Saksonii kuszą bogatą ofertą restauracyjną, barami, knajpkami, teatrami, galeriami oraz bogato rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Miejscowe sklepy i targi przyciągają rękodziełami oraz możliwością spróbowania tradycyjnych potraw niemieckich oraz piwa. Urlop w Dolnej Saksonii to gwarancja rozrywki i świetnie spędzonego czasu.