Costa de Almeria - domy i apartamenty wakacyjne

Costa de Almeria

Costa de Almeria - domy i apartamenty wakacyjne

Jedno z najatrakcyjniejszych hiszpańskich wybrzeży Costa de Almeria położone jest na wschód od Costa del Sol. Oblewane jest wodami Morza śródziemnego, a wakacje warto spędzić tu w sezonie turystycznym, który trwa w tu pełni od maja do października. Costa de Almeria leży w południowo-wschodniej Hiszpanii. Piękny i stosunkowo mało odwiedzany region przez turystów i wczasowiczów. Prawie 300km złocistego wybrzeża i piękne plaże, przyciągają tych bardziej wyrafinowanych turystów, szukających odmiany i przygody z dala od ubitych szlaków turystycznych. Pogoda w tym regionie Hiszpanii jest fantastyczna, Costa de Almeria posiada najsuchszy i najbardziej słoneczny klimat w całej Europie i około 320 słonecznych dni w roku, jeśli wierzyć hiszpańskim prognozom pogody. Podsumowując, rezerwując apartament wakacyjny w Hiszpanii - zapisujesz się na niezapomniane wakacje.

Popularne domy wakacyjne w Costa de Almeria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa de Almeria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa de Almeria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa de Almeria

Loading...

Atrakcje

Wakacje w Andaluzji, to okazja na poznanie takich miejsc jak:

  • Rezerwat przyrody Cabo de Gata-Nijar – na powulkanicznych terenach podziwiać można rzadką roślinność, m.in. kaktusy, agawy, miniaturowe palmy oraz ptaki (m.in. flamingi, czaple, żurawie, rybołowy, sokoły wędrowne, orły), bo to właśnie one stanowią większość licznej (1100 gatunków) populacji zwierząt w Cabo de Gata

  • Wyspa San Andrés – to dwie wysepki pochodzenia wulkanicznego oddalone o 400 m. od plaży Puntica z niezwykłą florą i fauną.

  • La Alcazaba de Almeria – ufortyfikowany kompleks, którego budowę zaczęto w 955 r. w miasteczku o tej samej nazwie. Z fortyfikacji, rozciągają się niesamowite widoki na okolicę.

  • El Argar – bardzo ważne stanowisko archeologiczne w regionie. Można tu zobaczyć pozostał ości po życiu tej kulury: domy, cmentarzysko etc.

  • Los Millares – stanowisko archeologiczne i pierwsze miasto w prowincji założone w chalkolicie.

  • Sierra Nevada – pasmo górskie położone w Almerii i Granadzie. Sierra Nevada to największe góry na Półwyspie Iberyjskim. W prowincji Almeria góry są niższe. Koniecznie trzeba odwiedzić Rezerwat Przyrody Sierra Nevada.

  • Jaskinialos Letreros - w Rezerwacie przyrody Sierra María – Los Vélez. Tutaj podziwiać można malowidła skalne z epoki neolitu. W 1989 r. zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  • Cerro del Hoyazo – w Sierra de Alhamilla to stratowulkan oddalony o 3 km od miasta Nijár. Nie jest to jedyny wulkan w tych rejonach, ale na pewno robi wrażenie. Cud geologicznyty.

  • Mini Hollywood – park rozrywki. Miejsca i tereny, na których nakręcono wiele filmów m.in.” Dobry, zły, brzydki”.

Costa de Almeria

Geografia

Costa de Almeria położone jest na wschód od Costa del Sol to 250 km linii brzegowej i wiele kontrastów. Teren wybrzeża jest górzysty, wzniesienia dochodzą do morza i pustynny, co czyni to miejsce wyjątkowym. Zobaczyć tutaj również można formy skalne, wulkanicznie, niezwykłą roślinność (Rezerwat Przyrody Cabo de Gata), a nawet faunę i florę afrykańską. Na terenie Costa de Almeria mnóstwo jest także rybackich wiosek. Plaże są długie i piaszczysto-żwirowe. Najpopularniejsza to Playa Aguadulce, najdłuższa – Roquetas de Mar, do spokojniejszych należy Playa de las Cerillas.Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, ciepły i suchy. Średnia temperatura zimną to 13°C, a latem 25°C. Liczba słonecznych godzin w ciągu roku przekracza trzy tysiące.

Costa de Almeria

Plaże

Plaże, których jest ponad sto, znajdują się wzdłuż całego wybrzeża, znaleźć tu można zarówno duże, piaszczyste plaże jak i zaciszne plaże w zatoczkach. Najpopularniejszą plażą regionu jest Playa Aguadulce. Najdłuższa plaża z licznymi kurortami znajduje się w Roquetas de Mar. Plaże zaciszne, ale także mało zadbane ze względu na położenie na terenach chronionych znajdują się w rezerwatach przyrody. Są to idealne miejsca, na niezapomniany urlop w Hiszpanii.