Costa de la Luz - domy i apartamenty wakacyjne

Wybrzeże Światła leżące na południu Hiszpanii, rozciągaja się nad Atlantykiem, na wschód od Gibraltaru, do Kadyksu. Znajduje się tu wiele dzikich i nieosłoniętych od wiatru plaż. Dzięki temu, na Costa de La Luz panują świetne warunki do żeglowania i windsurfingu – jeden z najlepszych ośrodków posiada Tarifa. Costa de La Luz jest wspaniałym miejscem dla miłośników dziewiczej przyrody. Stworzono tu parki naturalne, w których chroni się faunę i florę: Rezerwat Przyrody Bahía de Cádiz, Estrecho oraz Barbate, gdzie chronione są klify i lasy piniowe. Jest to także idealne miejsce dla miłośników ptaków – mogą oni obserwować ich migracje do między Europą i Afryką. Warto odwiedzić położony na półwyspie Kadyks, najstarsze miasto Hiszpanii oraz Algeciras, które stanowi świetną bazę wypadową do Gibraltaru i Maroka, dzięki połączeniom promowym.

Costa de la Luz

Popularne domy wakacyjne w Costa de la Luz

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa de la Luz

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa de la Luz

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa de la Luz

Loading...

Atrakcje wybrzeża

Urlop w Andaluzji, to nie tylko plaże, ale również ciekawe miejsca, takie jak:

 • Rezerwart Przyrody Estrecho – na Gibraltarze to najmłodszy park przyrody w Andaluzji. W parku chroniona jest fauna i flora, zarówno wodna jak i lądowa. Znajduje się tutaj stanowisko archeologiczne Baelo Claudia, w którym podziwiać można czasy cesarstwa. Co więcej, rezerwat jest wspanialym miejscem łączącym pod względem przyrodniczym i historycznym Europę z Afryką.

 • Sancti Petri – wyspa położóna na przweciwko plaży do Chicclana, Na wyspece znajduje się XVIII-wieczny zamek, który dziś pełni rolę latarni morskiej.

 • Fundacja Rafaela Albertí – w El Puerto de Santa María mieści się w domu, w którym żył jako dziecko znany poeta pokolenia 27.

 • Rezerwat przyrody Zatoki Kadyksu.- chroniony od 1989 r. obejmuje ponad 10,5 ha. To idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój i piękno przyrody.

 • Catedra Nueva – nowa klasycystyczna katedra w Kadyksie, która zachwyca przepiękną marmurową fasadą oraz dwoma symetrycznymi wieżami.

 • Santa Cruz – starsza katedra Kadyksu, która po najeździe Anglików ucierpiała tak bardzo, że musiała przejść gruntowną przebudowę. Za katedrą, dzięki pracom archeologicznym zostal odkryty, dawny amfiteatr.

 • Torre Tavira – XVIII-wieczna katedra w Kadyksie, z której roztacza się przepiękny widok na miasto i ocean.

 • Muzeum Kadyksu, w którym mieści się muzeum archeologiczne oraz muzeum sztuk pięknych. Można tutaj podziwiać dzieła Zurbarana, van Eycka i Rubensa

Costa de la Luz

Geografia

Costa de La Luz oferuje turystom ponad 300 km plaż z delikatnym złotym piaskiem, czyste morze, tropikalną roślinność. Latem temperatury mogą sięgać 34°C, jednak dzięki napływowi chłodniejszego powietrza znad Atlantyku nie jest tutaj duszno. Zimą temperatury zazwyczaj nie spadają poniżej 15°C. Tak więc, nie ma co się dłużej zastanawiać, tylko trzeba jak najszybciej zarezerwować dom lub apartament wakacyjny w Hiszpanii. Najpopularniejszą rybą tych okolic jest dorada, turbot, sola. Spotkać tu można też jerzyki, kormorany, turkawki.

Costa de la Luz

Historia

Historia tych ziem skupia się przede wszystkim na historii Kadyksu, najstarszego miasta Europy. Kadysk – Gadys zostało założone przez Fenicjan.Ludzie tutaj żyli głównie z rybołówstwa i handlu. To właśnie z Kadyksu Hanibal wyruszył na podbój Włoch. Kadyks prężnie rozwijał się za czasów panowania Rzymian. Sam Juliusz Cezar nadał mu tytuł civitas federata Senatu Rzymskiego. W mieście buduje się amfiteatry, akwedukty. W krótkim czasie Kadyks staje się drugim najbardziej zaludnionym miastem cesarstwa.To właśnie z Kadyksu wpyływał Kolumb udając się w swą drugą podróż do Nowego Świata. W XVIII w. znów nastąpił rozwój a znaczenie miasta wzrosło. Złoto i srebro przywiezione z Ameryki pozwoliło na budowę wielu kościołów. W tym czasie powstało także wiele zabudowań mieszkalnych. Miasto dostało też monopol na handel. Stało się tak na skutek zamulenia rzeki – Sewilla była nieosiągalna.Również w Kadyksie w 1812 r. podpisana Hiszpańską konstytucję zwaną „La Pepa”

Costa de la Luz

Aktywne wakacje

Jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie aktywnie spędzić wakacje, to wakacje w Andaluzji, idealnie się do tego nadają:

 • Costa de la Luz to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych: kitesurfing, windsurfing, nurkowanie.

 • Dobrym pomysłem jest także wyczarterowanie łodzi czy jachtu.

 • Na Costa de la Luz znajduje się ponad 10 pól golfowych.

 • Parki i rezerwaty przyrody zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek.

 • Costa de La Luz to wspaniałe miejsce na konne wyprawy.

 • Obserwacja wielorybów – to niesamowite doświadczenie można przeżyć na Gibraltarze.

No i na koniec, wisienka na torcie, czyli plaże:

 • Plaże, których jest ponad sto, znajdują się wzdłuż całego wybrzeża, znaleźć tu można zarówno duże, piaszczyste plaże jak i zaciszne plaże w zatoczkach.

 • Nudyści także znajdą tu miejsce dla siebie.

 • El Palmar – szeroka i długa plaża ze złotym piaskiem, wieloma udogodnieniami. Dużo tu barów i knajpek serwujących drinki. Plaża popularna wśród miłośników sportów wodnych.

 • Valdelgrana – duża naturalna plaża przy Puerto de Santa María.

 • Playa de la Caleta – malutka plaża w Kadyksie, w dzielnicy historycznej, która przynosiła i przynosi od lat natchnienie wielu artystom. Kręcono tu m.in. „Kapitan Alatriste”, „Śmierć nadejdzie jutro”.