Costa Tropical - domy wakacyjne

Costa Tropical wchodzi w skład prowincji Granady i sąsiaduje na wschodzie z popularnym wybrzeżem Costa del Sol. To piękne wybrzeże z malowniczymi plażami jest idealnym miejscem dla pragnącym spędzić swój urlop z dala od gwaru i tłumu. Krajobraz Costa Tropical tworzą góry graniczące z morzem oraz wybrzeże złożone z uroczych cypli i zatoczek. Ciekawym miejscem jest La Herradura leżąca pomiędzy dwoma atrakcyjnymi cyplami - Punta de la Mona i Cerro Gordo. Miłośników żeglarstwa z pewnością oczaruje leżący we wschodniej części Punta de la Mona port jachtowy Marina del Ester. Bardzo popularne na tych terenach są sporty wodne, zwłaszcza nurkowanie – można bowiem tu oglądać wspaniały, różnorodny podwodny świat. Warto odwiedzić wioskę Salobreña z zamkiem mauretańskim i piękną plażą oraz plantacje trzciny cukrowej, a także Almuñecar – tętniący życiem kurort. Wypoczywając na Costa Tropical warto wybrać się do oddalonej o około godzinę jazdy samochodem Granady.

Costa Tropical - Alhambra

Popularne domy wakacyjne w Costa Tropical

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa Tropical

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa Tropical

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa Tropical

Loading...

Atrakcje Costa Tropical

 • La Alhambra i el Generalife – w Grenadzie to ufortyfikowany zespół pałacowy, którego nazwa z arabskiego oznacza „czerwona wieża“. Pałac, który budowano w latach 1232-1273 był ostatnią twierdza arabów w Hiszpanii. Dziś jest to jedna z pereł architektury.

 • Uniwersytet Granady – założony przez Karola V w 1531 r. jest dumą miasta.

 • Albacín – dzielnica arabska w Grenadzie wpisana w 1984 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest atrakcją samą w sobie.

 • Katedra Santa María de la Encarnación – w Grenadzie to gotycko-renesansowa świątynia, która zachwici każdego miłośnika architektury.

 • Zamek San Miguel - w Almuñecar to majestatyczna warowna budowla, której początki sięgają czasów panowania Rzymian.

 • Loro Sexi – w Almuñecar to prawdziwa gratka dla ornitologów oraz wielbicieli przyrody. To park ptaków egzotycznych, w którym oprócz skrzydlatych stworzeń podziwać mozna także florę.

Ośrodki turystyczne

 • Granada – stolica regionu, historyczne miasto z mnóstwem zabytków to obowiązkowy punkt programu.

 • Almucenar – kosmopolityczne miasto, w którym poza typowymi wakacyjnymi rozrywkami można odkrywać jego długą i barwną historię. Tutaj nie sposób się nudzić.

 • La Rabita – z długą 800 m. plażą to typowy nadmorski kurort na Costa Tropical. W miasteczku nie można nudzić się ani w dzień ani w nocy.

 • Torre del Mar – z piaszczystymi plażami, dobra infrastrukturą hotelową, przyjazną atmosferą i pysznym jedzeniem jest dobrym miejscem na wypoczynek.

 • Nerja – atrakcyjne miasteczko, z białą zabudową położone na trasie Słońca i wina. Stare miasto z XIV w. w swych wąskich uliczkach kryje wiele sklepów, barów i restauracji. W pobliżu znajdują się jaskinie z malowidłami pochodzące z paleolitu. Miasteczko otaczają góry i morze, co sprawia, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

 • Castel de Ferro – typowe hiszpańskie nadmorskie miasteczko z dobrą bazą noclegową i uroczą plażą. Warto zwiedzić tu warowny zamek wybudowany za czasów panowania arabów.

 • Motril – popularne wakacyjne miasteczko, z plażami dla każdego.

 • Salobreña – popularna wakacyjna miejscowość z bogatą historią oraz wieloma atrakcjami. To też idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych.

Geografia i przyroda

Costa Tropical swą nazwę zawdzięcza tropikalnym owocom, których tu nie brakuje. Wybrzeże zajmuje prawie 800 tys. km2. Panuje tu klimat ciepły, średnia roczna temperatura wynosi 20°C, a liczba słonecznych godzin ponad 3 tysiące. Tropikalna przyroda, góry, bliskość Afryki i klimat sprawiają, że krajobraz jest zróżnicowany. Białe domy pięknie kontrastują z błękitnym niebem. Miasto Granada leży u podnóża zaśnieżonego Sierra Nevada, w dolinie rzeki Genil.

Historia

Historia tych ziem skupia się przede wszystkim na historii Grenady, która sięga czasów paleolitu. Z początku była to osada ibero-celtycka, później przeszła w ręce Fenicjan, Kartagińczyków, a następnie Rzymian, Greków i Wizygotów. Za czasów tych ostatnich Grenada była ośrodkiem administracyjnym, co wpłynęło na jego rozwój. Podobnie było w okresie Al.-Andalus, za panowania Maurów. Rozwija się wtedy handel, nauka, administracja, rolnictwo i systemy irygacyjne etc. Również w tym okresie w kraju pojawił się papier, cytrusy, migdały, trzcina cukrowa i ryż. I co więcej – tolerancja religijna, która pozwoliła współistnieć ze sobą żydom, chrześcijanom i muzułmanom. Miasto dzięki lojalności wobec korony było bardzo niezależne. Grenada była ostatnim arabskim bastionem. Gdy królowie katoliccy walczyli o chrystianizację ziem, miasto poddało się jako ostatnie. Przez 7 lat wszystkie religie mogły współistnieć, jednak biskup Cisneros podjął decyzję o chrystianizacji. Innowiercy byli szykanowani, odbierano im godność i prawa. W XIX w. architektura miasta zmieniała się. Stawiano budynki w stylu brytyjskim czy francuskim, co stanowiło urozmaicenie dla stylu mudejar. Dziś Granada jest popularnym miastem turystycznym i studenckim w regionie Andaluzji.

Sport i rekreacja

 • Góry i rezerwaty przyrody to świetne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe.

 • Costa Tropical to dobre miejsce do uprawiania wszelakich sportów wodnych.

 • Na tych terenach również miłośnicy golfa znajdą coś dla siebie – trzy pola golfowe znajdują się w okolicach Roquetas de Mar, dwa w innych częściach prowincji. Wszystkie pola są 18-dołkowe.

 • Zimą można wybrać się tu na narty.

Plaże

 • Plaże, których jest ponad sto, znajdują się wzdłuż całego wybrzeża, znaleźć tu można zarówno duże, piaszczyste plaże jak i zaciszne plaże w zatoczkach.

 • Najpopularniejszą plażą regionu jest Playa Aguadulce.

 • Najdłuższa plaża z licznymi kurortami znajduje się w Roquetas de Mar.

 • Plaże zaciszne, ale także mało zadbane ze względu na położenie na terenach chronionych znajdują się w rezerwatach przyrody.