Prowansja – region pełen atrakcji

Prowansja

Prowansja – region pełen atrakcji

Prowansja jest regionem położonym w południowo-wschodniej części Francji. Nazwa krainy pochodzi jeszcze z czasów Cesarstwa Rzymskiego, kiedy to, ziemie te nazywano „Provincia Nostra” czyli – Nasza Prowincja. Dziś, Prowansja to najpopularniejszy region turystyczny we Francji. Tutaj, każdy znajdzie coś dla siebie. Wysokie góry (Alpy), wąwozy i dolny, sielskie krajobrazy, nadmorskie klify oraz to co wszyscy na pewno znają: Lazurowe Wybrzeże, absolutnie najwyższa półka, jeśli mowa o nadmorskich kurortach. Wakacje we Francji, to możliwość zarówno aktywnego,  jak i relaksacyjnego spędzenia czasu. Prowansja to również ważne i atrakcyjne miasta, w których odkryjecie liczne zabytki, ciekawe miejsca i atrakcje dla małych i dużych.

Popularne domy wakacyjne w Prowansja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Prowansja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Prowansja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Prowansja

Loading...

Domy wakacyjne

NOVASOL ma dla Was, bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Prowansji. Nasze obiekty są dla Was otwarte przez cały rok, dzięki czemu będziecie mogli tu zażyć słońca latem lub poszusować na śniegu zimą. Nasze kwatery, rozsiane są po całym regionie, dlatego też macie wybór, w jaki sposób zechcenie wypocząć. Jeśli kuszą Was plaże i nadmorskie kurorty, to zaciekawi Was oferta domów na wybrzeżu ( i to nie tylko na Lazurowym Wybrzeżu). Z kolei, jeśli lubicie wspinaczki po górach lub jazdę na nartach w zimie, to sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was w północnej części regionu. Urlop we Francji w ciszy i spokoju, również nie jest niemożliwy, środkowa Prowansja i domy wakacyjne NOVASOL już na Was czekają. Wszystkie kwatery łączy to, że są w pełni wyposażone, a bardzo często posiadają baseny i/lub ogrody, z których można swobodnie korzystać.

Prowansja

Ciekawe miejsca

Prowansja jest regionem, w którym ciężko usiedzieć w miejscu. Na jej terenie, znajduje się tyle ciekawych miejsc stworzonych przez naturę, że aż grzechem jest przeleżenie całego urlopu na leżaku. Rezerwując dom wakacyjny we Francji, będziecie mieli okazję poznać takie „cuda natury” jak:

  • Calanques – jest to masyw klifów, które podziwiać można między Marsylią a Cassis. Potężne, przybrzeżne klify tworzą tu niesamowite i widoki. Szczególnie, jeśli podziwiane są od strony morza.

  • Camargue – kraina oraz narodowy rezerwat, obejmujący deltę Renu. Miejsce to jest swego rodzaju wyspą, otoczona morzem i rzeką. Pod ochroną są tu wydmy, bagna i jeziora. Występuje tu również około 400 gatunków ptaków.

  • Alpilles – pasmo niskich gór, pośród których poukrywane są liczne wioski. Miejsce to inspirowało Van Gogh ‘a.

  • Południowe Alpy Francuskie – wysokie pasmo, osiągające do 3000m n.p.m. Świetnie sprawdzają się na letnie wędrówki oraz na zimowe szaleństwo na stokach.

  • Luberon- sielska część Prowansji. Składa się z sennych wiosek oraz „joie de vivre” (radości życia) oraz winnic, które zapraszają na degustację.

  • Lazurowe Wybrzeże – najbardziej znane miejsce we Francji. Jest to odcinek wybrzeża Prowansji, od miejscowości Cassis, aż do granicy z Włochami. Plaże, kurorty, największe porty jachtowe oraz liczne atrakcje, sprawią, że spędzicie tu intensywne chwile.

Prowansja

Miasta Prowansji

Prowansja słynie również z przepięknych i pełnych atrakcji miast. Generalnie można je podzielić na dwie grupy: kurorty oraz miejscowości z głębi regionu. Różnica między nimi jest taka, że w kurortach czekają na Was również tłumy turystów oraz mniej spokojne chwile. Wczasy we Francji, w miastach takich jak: Marsylia, Toulon, Saint-Tropez, Cannes czy Nicea to 24-godzinna rozrywka i o chwili ciszy nie ma tu mowy. Z kolei, miasta w głębi krainy są równie ciekawe, ale już spokojniejsze i można tu znaleźć chwile wytchnienia.