Burgundia - domy wakacyjne

Feriehus i Bourgogne

Burgundia - domy wakacyjne

Region Burgundii, jeden z największych we Francji, tworzą cztery departamenty. Nazwa regionu pochodzi od Burgundów, skandynawskiego ludu, który najechał Dijon pod koniec III wieku. Terytorium to było następnie zarządzane przez potężne księstwo burgundzkie. Świadectwa tego wspaniałego okresu są widoczne w bogatym dziedzictwie architektonicznym oraz lokalnej gastronomii.

Wynajęcie domu wakacyjnego w Burgundii pozwala odkryć skarby regionu w sposób pełen dowolności i swobody. Stopniowo zanurzamy się w atmosferze i lokalnych obyczajach do tego stopnia, że czynimy je naszymi własnymi. Burgundia jest niezwykle urozmaiconym regionem i w zależności od upodobań można wybrać to zakwatawerowanie w willi położonej w pętli Sekwany, uroczym domu w sercu wsi lub mieszkaniu wakacyjnym w centrum Dijon.

Popularne domy wakacyjne w Burgundia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Burgundia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Burgundia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Burgundia

Loading...

Burgundia - region bogatej architektury i gastronomii

Burgundia jest znana ze swojego dziedzictwa architektonicznego, jednak przynajmniej tak samo słynie z bogactwa swojej gastronomii. Oczywiście, słynna wołowina burgundzka jest jedną z pozycji na długiej liście lokalnych przysmaków, ale można również cieszyć się przysmakami z jajek, szynki, czy ślimaków. Swoje najlepsze sery Burgundia zawdzięcza głównie mnichom - zwłaszcza cystersom - którzy osiedlili się w tym regionie już w XI wieku. Różnorodne odmiany, w tym chaource, soumaintrain, cîteau i wiele małych serów kozich, które można znaleźć na lokalnych rynkach (polecamy ten w Chablis). Wreszcie, oczywiście, nie można wspomnieć o Burgundii, nie wspominając o jej winach: Chablis, côtes-de-beaune, côtes de nuits, mâcon, i inne liczne znane odmiany. Możecie cieszyć się ich smakiem zarówno w dobrej restauracji lub w zaciszu domu wakacyjnego Burgundii.

Odkryj Burgundię od progu domu wakacyjnego

Wykorzystaj swój dom wakacyjny we Francji w Burgundii jako punkt wyjściowy dla rozległych wypraw po tym ciekawym regionie. Odwiedź Dijon ze wspaniałym pałacem książęcym i ulicami przy których wznoszą się drewniane domy domy i budynkami z kolorowymi dachówkami lub podziwiaj zabytki religijne w Auxerre. Opactwo kościołów Fontenay i Saint-Philibert w Tournus, wspaniałe przykłady architektury cysterskiej, czekają na odkrycie przez Ciebie. Okolice Saône-et-Loire jest rajem dla miłośników romańskich budowli sakralnych (np. opactwo Cluny i bazylika Paray-le-Monial), a oprócz tego posiada również interesujące dziedzictwo przemysłowe. A jeśli pozostaniesz z dala od głównych dróg, odkryjesz w samym sercu wielu małych wiosek nie tylko słynne zabytki Burgundii, ale także wiele wartych zobaczenia gospodarstw, stodół, fontann i łaźni.

Burgundia - serce Francji

Miłośnicy przyrody i turyści piesi pokochają ten region z jego pięknymi i urozmaiconymi krajobrazami. Departament Saône-et-Loire, gdzie hoduje się dużo zwierząt gospodarskich, charakteryzuje się pięknymi krajobrazami poprzecinanymi wąskimi drogami. Natomiast w zalesionym Morvanie,  znajdują się liczne jeziora, które nadają się do uprawiania różnych sportów wodnych. Wybierz się na wycieczkę rowerową po małych wioskach winiarskich Chablis lub daj sobie wycisk na krętych krętych drógach Côte-d'Or, które meandrują obok małych rzek i pną się serpentynami po wzgórzach. Pobyt w domu wakacyjnym we Francji jest komfortowy, zapewnia niezbędną niezależność i oferuje dobry stosunek ceny do jakości. Ten rodzaj wakacji jest dobrą alternatywą dla odkrywania regionu z bliska: Przekonaj się sam!

Twoje prywatne 4 ściany w centralnej Francji

NOVASOL oferuje domy wakacyjne i apartamenty w różnych miejscach i z indywidualnym wyposażeniem w całej Francji. Zarezerwuj atrakcyjne domy wakacyjne w Burgundii online; nie może być szybciej, łatwiej lub taniej. W domu wakacyjnym w centralnej Francji można całkowicie zrelaksować się pośród pięknej przyrody, zrobić zakupy w mniejszych i większych miastach w regionie, a po dobrej kolacji odciąć się od stresu codziennego życia. Nie ważne, czy prosto umeblowane lub luksusowo wyposażone, nasze domy wakacyjne i apartamenty w Burgundii zapokoją wszystkie gusta. Znajdziecie w nich dużo przestrzeni i spokoju z wystarczającą ilością miejsca na wakacje z całą rodziną lub wśród przyjaciół, z psem lub bez - lub po prostu dużo swobody dla dwojga. Kto szuka wypoczynku z odrobiną ekskluzywności, a jednocześnie chciałby doświadczyć autentycznych doznań z Francji, powinien już teraz zarezerwować dom wakacyjny we Francji z NOVASOL.

Burgundia - na wakacje dla każdego

Wybierz dom wakacyjny NOVASOL we Francji i udaj się do pięknego regionu Burgundii, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie. Region ten znany jest przede wszystkim z bezkonkurencyjnej jakości win oraz ostrej musztardy z Dijon. Wynajem domu wakacyjnego NOVASOL w Burgundii w środkowej Francji to gwarancja wysokiej jakości i obsługi. Z nami wynajmujecie  domy wakacyjne i mieszkania wakacyjne w najlepszej jakości, a nasi kompetentni współpracownicy zawsze chętnie służą radą i pomocą.