Pikardia - kraina relaksu

Pikardia to kraina historyczna, położona w północnej części kraju. Niewielka jej część, oblewana jest wodami Kanału La Manche. Jest to równinna kraina, pełna pól uprawnych oraz łąk. Jednak wakacje we Francji, nie są tutaj wcale nudne. Oczywiście, region świetnie się nadaje na relaks i wypoczynek wśród sielskich krajobrazów, lecz posiada on również atuty, które sprawiają, ze aktywni wczasowicze, będą mieli tu mnóstwo zabawy. Przede wszystkim, atrakcją jest tu klifowe wybrzeże, które tworzy piękne widoki. Podziwiać je można, zarówno ze szczytu urwisk jak i z ich podnóża. Wybrzeże to również kompleksowo wyposażone kąpieliska, gdzie będziecie mogli zażyć kąpieli morskich i słonecznych. Pikardia, była również areną ważnych walk podczas obu Wojen Światowych. Na terenie regionu, znajduje się wiele miejsc pamięci oraz bitew, które z pewnością wzbudzą ciekawość amatorów historii i nie tylko.

Pikardia

Popularne domy wakacyjne w Pikardia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Pikardia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Pikardia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Pikardia

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli marzy się Wam Pikardia, to NOVASOL może Wam pomóc w podjęciu decyzji. W regionie tym, mamy mnóstwo domów i apartamentów wakacyjnych, w których spędzicie czas, tak jak sobie zaplanujecie. Jeśli interesuje Was tylko wypoczynek, sprawdźcie domy z basenami, saunami lub w wioskach wakacyjnych, gdzie na miejscu czeka na Was rozrywka i atrakcje. Jeśli zaś, wolicie wyprawy i zwiedzanie regionu, to nasze obiekty również świetnie się do tego nadają.

Domy wakacyjne we Francji są w pełni wyposażone oraz co roku są sprawdzane pod kątem jakości. Do naszych obiektów wakacyjnych, możecie również wybrać się ze zwierzęciem domowym, wystarczy tylko sprawdzić czy kwatera jest odpowiednio oznaczona. Jedno jest pewne, urlop w Pikardii z NOVASOL, będzie z pewnością udany!

Pikardia

Ciekawe miasta regionu

Pikardia, jako region historyczny, przez stulecia wykształciła swoją tradycję oraz kulturę. To właśnie tutaj narodziła się gotycka architektura i na tych ziemiach znajdują się zjawiskowe gotyckie kościoły. Odmienna (od pozostałej Francji) jest tu również kuchnia, piwo oraz budownictwo. Charakterystyczne są tu domy zbudowane z czerwonej  cegły, przy czym okna oraz narożniki zdobione są „koronką” z białej cegły. Wszystkie te elementy regionalne, możecie poznać w licznych miastach i miasteczkach regionu. Wizyta w nich, z pewnością dostarczy Wam wielu wrażeń i miłych wspomnień. Rezerwując apartament wakacyjny we Francji, warto odwiedzić takie miejsca jak:

Amiens – stolica regionu. Znajduje się w niej Katedra gotycka (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO), ogrody rynkowe z kanałami wodnymi (można po nich podróżować łodzią), unikalny Cyrk, Muzeum Juliusza Verne’a oraz Muzeum Pikardii (główne muzeum regionu z eksponatami archeologicznymi, średniowiecznymi oraz dziełami sztuki)

Abbeville – z potężnym kościołem Sanit-Vulfran, posiadłością de Bagatelle, Muzeum Boucher de Perthes oraz licznymi kościołami, prezentującymi style od średniowiecza do współczesności.

Beauvais – miasto ze słynną, gotycką Katedrą św. Piotra, domami z XII wieku oraz Muzeum de l’Oise, który mieści się w charakterystycznym pałacu biskupim.

W regionie Pikardii, znajduje się jedna, specyficzna atrakcja, która z pewnością zaciekawi najmłodszych. Jest to Park Asterixa, który poświęcony jest tej słynnej komiksowej postaci. W miejscu tym, znajdują się liczne karuzele, kolejki górskie i spływy raftingowe. W parku spotkacie wszystkie postacie z komiksów oraz będziecie mogli wziąć w udział w ciekawych eventach i imprezach, jakie się tu odbywają.