Wakacje w Franche-Comte – domy wakacyjne

Franche-Comte

Wakacje w Franche-Comte – domy wakacyjne

Franche-Comte to region położony we wschodniej części Francji. Dawniej był jednostką administracyjną Francji, ale od 2016 roku, Franche-Comte tworzy nowy region – wspólnie z Burgundią. Jest to niejako, połączenie historycznej krainy, która dawniej była księstwem Burgundii. Kraina graniczy ze Szwajcarią, z którą mają wspólną kuchnię oraz kulturę. Wypoczywać tu można pośród nizinnych terenów oraz górskich krajobrazów. Franche-Comte jest również szczególnie bogate w kotliny, doliny oraz wodospady. I dlatego właśnie jest to świetne miejsce dla amatorów aktywnego spędzania czasu. Urlop we Francji to również propozycja dla amatorów miejskich wakacji, bowiem jest tu sporo atrakcyjnych i interesujących miast.

Popularne domy wakacyjne w Franche-Comté

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Franche-Comté

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Franche-Comté

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Franche-Comté

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli wybieracie się do Franche-Comte to koniecznie jedźcie tam na wakacje z NOVASOL. Na naszych stronach, znajdziecie bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych, w których w komfortowych warunkach spędzicie wymarzony urlop. Domy wakacyjne we Francji, gwarantują pełne wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty. Zapis ten dotyczy także kuchni lub aneksów kuchennych, co z pewnością będzie sporym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi. Poza tym, część obiektów wakacyjnych ma również dodatkowe udogodnienia jak basen, sauna, taras czy ogród. Nasze kwatery są również zlokalizowane w różnych częściach regionu. Dzięki temu macie wybór czy wolicie wypoczynek pośród sielskich, zielonych nizin czy wśród górskich krajobrazów. Dodatkowo,  do części obiektów możecie jechać z domowym pupilem, więc nie musicie już zostawiać zwierzaka u znajomych lub w psim hotelu.

Franche-Comte

Ciekawe miejsca

Franche-Comte to kraina bardzo zróżnicowana. Od płaskich terenów po góry sięgające 1700m n.p.m. a wśród nich jeziora, wodospady, rzeki, doliny, lasy, kotliny i wiele innych atrakcji. Jedna z tras L’Echappee jurassienne ma 260 kilometrów długości, a jest to tylko jeden ze szlaków. Wybór jest tak duży, że często pozostaje niedosyt. Dlatego też, spędzając wakacje we Francji, z pewnością, należy odwiedzić miejsca takie jak:

  • Wodospady du Herisson – przepiękne kaskady na małej rzece Herisson.

  • Brzegi rzeki Lison – na które składają się urwiste klify. Rejs tratwą lub kajakiem, z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci.

  • Kraina jezior – dziewięć jezior z krystalicznie niebieską wodą. Są tu bezpieczne i strzeżone kąpieliska oraz piękne kraojbrazy.

  • Kotliny  - Baume, Consolacion, Fer a Cheval oraz Ladoye. Gwarancja pięknych widoków.

  • Park Naturalny Jury – specjalna strefa w górach Jury. Gęste lasy pełne okazów flory i fauny i szczyty gór, które nie należą do najtrudniejszych do zdobycia.

  • Ronchamp – miejscowość z katedrą Notre Dame du Haut, która jest wpisana na listę UNESCO.

  • Arc-et-Senans i Salins-les-Bains – dwa historyczne miejsca produkcji soli, które takze znajdują się na liście UNESCO.

  • Besancon – stolica regionu i miasto z najpiękniejszą starówką we Francji.  Podziwiać tu można ruiny rzymskich budowli, Cytadelę, Katedrę z XVI wieku, Pałac Granvelle oaz Fort Griffion. Warto również udać się do Muzeum Czasu, Obserwatorium Astronomicznego, oraz Muzeum Naturalnego, w którego skład wchodzi zoo, akwarium oraz insektarium.