Wakacje w Poitou-Charentes – domy wakacyjne

Poitou-Charentes jest regionem położonym w środkowej części Francji. To również jedna z tych krain, które oblewane są wodami Zatoki Biskajskiej – należącej do Oceanu Atlantyckiego. Poitou-Charentes łączy w sobie gwarne, pełne atrakcji kurorty oraz wiejskie krajobrazy o sielskim charakterze. Jest to również region, w którym najbardziej celebruje się tradycje. Szczególnym ich przykładem jest koniak, którego kraina Poitou-Charentes jest ojczyzną. We Francji panuje przekonanie, iż cały region jest właśnie jak ten trunek – czyli doskonały, wyrafinowany i oddający lokalnego ducha. Wakacje we Francji, z pewnością będą niezwykłą przygodą, podczas której odkryjecie niesamowite miejsca i miasteczka, w których pozostał duch dawnej Francji i jej kultury.

Poitou-Charentes

Popularne domy wakacyjne w Poitou-Charentes

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Poitou-Charentes

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Poitou-Charentes

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Poitou-Charentes

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli planujecie wybrać się do Poitou-Charentes, to NOVASOL może Wam znacznie ułatwić wypoczynek. W miejscu tym, posiadamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych dla każdego. W naszych obiektach, wypoczniecie w komfortowych warunkach oraz prywatnej atmosferze. Nasze kwatery, są w pełni wyposażone, a duża część z nich ma dodatkowe udogodnienia, takie jak: basen, ogród czy panoramiczny widok na morze. Domy wakacyjne we Francji, są gotowe na Wasz przyjazd przez cały rok, niezależnie czy podróżujecie we dwoje, czy w kilkunastoosobowej grupie. Tu każdy znajdzie cos dla siebie!

Poitou-Charentes

Plaże regionu

Poitou-Charentes położony jest nad Zatoką Biskajską, która tworzy tutaj niesamowite wybrzeże. Znajdziecie tu piaszczyste i kamieniste plaże, wydmy, klifowe wybrzeża i przepiękne widoki. Warto również odwiedzić wyspę Oleron, która jest drugą co do wielkości (po Korsyce) wyspą we Francji. Jednak najbardziej słynne są tu plaże. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem tutejsze obiekty są długie, szerokie i pełne delikatnego piasku. Często otoczone są potężnymi wydmami i lasami piniowymi, które razem tworzą malownicze widoki. Tutejsze plaże, charakteryzują się tym, że świetnie nadają się do rodzinnego jak i sportowego wypoczynku. Urlop we Francji, to relaks na plaży o łagodnym spadku i czystym dnie, a do tego dużo odcinków jest tu strzeżonych przez ratowników. Z drugiej strony, panują tu idealne warunki do wodnych szaleństw tj. surfing, windsurfing, kitesurfing i żeglarstwo. Tutaj z pewnością nikt się nie będzie nudził. Jeśli wybieracie się na urlop we Francji, to najbardziej popularnymi plażami regionu są: Vert Bois (na wyspie Oleron), Grande Conche (idealna dla rodzin), St. Georges de Didonne (podziwiać tu można latarnię morską) i Grande Plage (12 kilometrów, pełnej atrakcji plaży).

Poitou-Charentes

Ciekawe miejsca

Oprócz plaż i ciekawego wybrzeża, region Poitou-Charentes obfituje w inne, nie mniej ciekawe atrakcje, które z pewnością na długo pozostaną w Waszej pamięci. Wczasy we Francji, to możliwość odwiedzenia takich miejsc jak:

  • Marais Poitevin – jeszcze w XI wieku był tutaj ocean, a dziś są tu niezwykle zielone mokradła. Miejsce to nazywaną jest „Zieloną Wenecją” – sami przekonajcie się dlaczego. Koniecznie wynajmijcie płaską łódź wiosłową i przeżyjcie niesamowitą przygodę.

  • Futuroscope – park tematyczny poświęcony przyszłości i nowoczesnym technologiom. Park słynie z licznym wysoko zaawansowanych sal kinowych, w których można przeżyć interaktywne przygody.

  • Vallee des Singes – miejsce gdzie żyje ponad czterysta przedstawicieli różnych gatunków małp. Od najmniejszych małpiatek po goryle. Co wyróżnia ten ogród, to fakt że nie ma tu żądnych klatek i płotów. Zwierzęta żyją swobodnie na specjalnych wyspach.

  • Cognac – miejscowość, w której narodziła się ta odmiana brandy. Miasteczko o średniowiecznym klimacie i charakterze, posiada liczne destylarnie i sklepy z tym trunkiem.

  • Pełne zabytków i atrakcji miasta – Niort, Poitiers, La Rochelle, Rochefort i wiele innych.