Wakacje w Ile-de-France  - domy wakacyjne

Ile-de-France

Wakacje w Ile-de-France  - domy wakacyjne

Ile-de-France jest regionem położonym w północnej części Francji. Można przyjąć, że jest to Paryż i jego bliskie okolice. Nazwę Ile-de-France, można tłumaczyć na dwa sposoby. Pierwszy, bardziej dosłowny, oznacza „wyspę Francji” i rozumiany jest jako kraina otoczona rzekami: Oise, Marny i Sekwany. Druga metoda, bazuje na języku frankońskim i oznacza „Małą Francję”.

Ile-de-France to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Paryż i jego okolice pełne są zabytków, muzeów, galerii sztuki, niezliczonych atrakcji oraz bogatej  oferty rozrywkowej  i kulturalnej. Dlatego też, wakacje we Francji, polecane są osobom lubiącym zwiedzać i podziwiać miejskie krajobrazy. Tych, z pewnością nie zabraknie. Nie oznacza to jednak, że amatorzy natury nie będą tu mieli co robić. W okolicach Paryża, znajdują się trzy duże parki naturalne oraz lasy, pełne flory i fauny.

Popularne domy wakacyjne w Île-de-France

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Île-de-France

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Île-de-France

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Île-de-France

Loading...

Domy wakacyjne

W regionie Ile-de-France, NOVASOL ma przygotowaną bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Możecie tu wypoczywać, mieszkając zarówno w centrum Paryża, gdzie będziecie mieli blisko do wszystkich atrakcji lub zamieszkać w podparyskiej miejscowości, gdzie krajobrazy są bardziej sielskie i spokojniejsze. Niezależnie od wyboru, zawsze otrzymacie obiekt z pełnym wyposażeniem we wszelkie niezbędne sprzęty. Dodatkowo, kwatery mieszczące się w okolicy Paryża, są wyposażone często w dodatkowe bonusy tj. basen, sauna, umeblowany taras czy duży ogród. Domy wakacyjne we Francji są dla Was dostępne przez cały rok i do większości z nich możecie przyjechać ze zwierzakiem domowym. Urlop w Ile-de-France, z pewnością będzie udany.

Ile-de-France

Paryż

Główną atrakcję regionu Ile-de-France jest Paryż. Potężne miasto, które jest stolicą Francji, mody, kultury i sztuki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stary czy młody, mały czy duży – Paryż to miasto, w którym o każdej porze dnia i nocy, zawsze jest możliwość niezwykłego spędzania czasu. O Zabytkach i muzeach Paryża nie ma sensu się rozpisywać, niech do tego posłużą bogate przewodniki turystyczne. Część miejsc z pewnością znacie z filmów, że chociażby wspomnieć Wieżę Eiffel ‘a czy Katedrę Notre Dame. Ciekawostką jest to, w jaki sposób możecie podziwiać miasto. Urlop we Francji, to możliwość zwiedzania Paryża z pokładu statku, znad kierownicy roweru, skutera, pieszo oraz wykorzystując deskorolkę. Miasto jest rajem dla amatorów deski – znajdziecie tu liczne place oraz po całej strefie numer  1 można do woli poruszać się po chodnikach.

Wokół Paryża

Okolice Paryża, są mniej znane i jest to wielka strata dla osób, które ich nie poznają. Wokół miasta, powstały liczne miejscowości (często traktowane już jako przedmieścia), które również mają wiele do zaoferowania. Wczasy we Francji, to możliwość podziwiania takich miast jak:

  • Wersal – najbardziej znany z „nieznanych” – słynące z przepięknego Pałacu Wersalskiego i jego ogrodów oraz zabudowań.

  • Provins – średniowieczne miasto, które słynie z potężnej fortyfikacji (również z tego okresu), która jest wpisana na listę UNESCO.

  • Fontainebleau – znajduje się tu przepiękny, renesansowy pałac oraz liczne muzea, w tym Muzeum Napoleona. Z miasta, można również wybrać się na wycieczkę do potężnego lasu, z którym graniczy.

  • Saint Denis – z zabytkową Bazyliką oraz Muzeum Bouilhet-Christofle.

Ile-de-France to również siedziba parku rozrywki Disneyland. Mnóstwo karuzel, spływów wodnych, kolejek górskich czeka tu na Was. Do tego przepiękny zamek (widoczny w logo wytwórni) oraz liczne imprezy z postaciami z bajek. To z pewnością będzie udana, rodzinna wyprawa.