Wakacje w Akwitanii - domy wakacyjne

Dom wakacyjny w Akwitanii

Wakacje w Akwitanii - domy wakacyjne

Francuski region Akwitania rozciąga się od hiszpańskiej granicy i biegnie 250 km wzdłuż wybrzeża na północ oraz daleko w głąb lądu. Obejmuje on zarówno plaże i słynne nadmorskie kurorty u wybrzeża Atlantyku, jak i rzeki oraz jeziora w głębi lądu, a także Pireneje na południu. Region w południowo – zachodniej Francji jest historyczną prowincją założoną przez Rzymian ponad 2000 lat temu, a do dziś jest chętnie odwiedzanym miejscem turystycznym z wieloma zabytkami wartymi zobaczenia, zapierającymi widokami, a także szeroką ofertą gastronomiczną. Odkryjcie ten region spędzając wakacje we Francji. Rezerwując domy wakacyjne w Akwitanii znajdziecie się w idealnym miejscu, z którego szybko można dostać się do ciekawych miejsc, takich jak np. prehistoryczne wykopaliska w dolinie Vézère. Odkryte tam niezliczone fundamenty oraz groty z malowidłami świadczą o osadnikach sprzed ponad 40.000 lat – to warto zobaczyć!

Popularne domy wakacyjne w Akwitania

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Akwitania

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Akwitania

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Akwitania

Loading...

Atrakcje dla każdego

Aktualnie regiony takie jak: Dordogne, Gironda, Landes, Lot-et-Garonne i Pyrénées-Atlantiques (Pireneje Atlantyckie) są trzecim co do wielkości obszarem administracyjnym Francji. W Akwitanii można znaleźć to, czego człowiek pragnie – organizowane przejażdżki po najciekawszych miejscach w regionie, upalne dni na plaży, długie i romantyczne spacery (przecież Francja określana jest mianem kraju miłości), a także wato wybrać się do lokalnej winnicy na degustację najlepszych, cenionych w świecie win. Pomimo, że w sama nazwa regionu może kojarzyć się z wodą, to nie wszystko kręci się wokół nadmorskiego wybrzeża, czy innych zbiorników wodnych. Akwitania może pochwalić się również bogatym zapleczem kulturalnym i wieloma historycznymi budowlami, które koniecznie należy odwiedzić, aby poczuć ducha tego miejsca. Znajdziecie tu ok. 2800 monumentalnych zabytków.

Aktywnie i w zgodzie z naturą

Dzięki rozwojowi technicznemu oraz doświadczeniu zamieszkujących tam ludzi, mogą się oni cieszyć zabezpieczeniami przed groźnymi falami potężnego Oceanu Atlantyckiego, które dzięki nim nie wdzierają się w głąb lądu powodując zniszczenia. Po osuszonych dawnych bagnach, które zostały zalesione w 18 wieku można jeździć na rowerze, ciesząc się ciszą i spokojem, a także poznawać zapierające dech w piersiach widoki. Wydmy francuskiego wybrzeża Atlantyku zostały objęte ochroną „Natura 2000”. Aktywny wypoczynek jest bardzo ważny, tym bardziej, że domy i apartamenty we Francji często oferują darmowe lub też do wypożyczenia za niewielką opłatą rowery dla użytku chętnych na taką fomę spędzania czasu gości

Bordeaux

Stolicą Akwitanii jest znane i lubiane miasto Bordeaux, gdzie wina produkowane są tutaj od pokoleń, a nawet przed przybyciem Francuzów. Wybierając ten region, nie możecie zapomnieć, ani odmówić sobie wizyty w jednej z winnic na degustację najlepszego wina na świecie.

Pogoda w Akwitanii

Śródziemnomorski klimat sprzyja wielu wspaniałym wycieczkom. Pogoda jest łagodna i przyjemna – głównie jest tu słonecznie, a temperatury są dość wysokie. Z reguły tylko zimą pada deszcz, co czyni to miejsce chętnie odwiedzanym przez turystów przez cały rok.