Wakacje w Pirenejach - domy wakacyjne

Południowy – zachód Francji ze swoimi dużymi regionami Akwitanią oraz Średnimi Pirenejami oferuje wiele miejscy wartych zobaczenia. Wybierając wakacje we Francji koniecznie należy zobaczyć spektakularne wybrzeża, a także idylliczne doliny. Nie wolno zapomnieć również o obfitych, różnorodnych potrawach kuchni lokalnej, a także pierwszej klasy skarby kultury. Łączna powierzchnia tych graniczących z Hiszpanią (sprawdź ofertę na wakacje) i Andorą regionów wynosi ok. 45348 m2 – tyle samo co cała powierzchnia Szwajcarii. W sumie zamieszkuje tutaj ok. 2,9 mln ludzi w 8 prowincjach (Ariège, Aveyron, Haute-Garonne, Gers, Lot, Hautes-Pyrénées, Tam oraz Tam-et-Garonne). Nie powinno zabraknąć tych miejsc na mapie Państwa podróży, ponieważ są to regiony warte odwiedzenia ze względu na swoją różnorodność. Rezerwując domy wakacyjne w Pirenejach mają Państwo szansę na doświadczenie wszystkich atrakcji regionu.

Wakacje w Pirenejach

Popularne domy wakacyjne w Pireneje

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Pireneje

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Pireneje

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Pireneje

Loading...

Blisko natury

Pireneje rozciągają się na długości ok. 430 km pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem śródziemnym. Granica z Hiszpanią przebiega przez główny szczyt, ale zaledwie jedna trzecia wysokich szczytów należy do terytorium Francji. Ze względu na uwarunkowania geologiczne i klimatyczne, część francuska jest bogata w wodę oraz mnóstwo terenów zielonych. Ponadto, można napotkać tu wiele dzikich strumyków oraz pejzaży jezior. Piechurzy oraz miłośnicy wspinaczki górskiej znajdą tutaj wiele tras przygotowanych specjalnie dla nich. Można szybko znaleźć się na trasie z domów wakacyjnych NOVASOL, które są idealną bazą wypadową dla każdego.

Urlop w Pirenejach

Wyjątkowe atrakcje przyrody

Jednym z ciekawych i popularnych miejsc wartych odwiedzenia w Pirenejach, to m.in. Col de Puymorens. Jest to wysoka na 1920 metrów przełęcz, prowadząca do doliny Ariège, gdzie spotkać można małe półdzikie konie Mérens. Termy Ax-les (1400 mieszkańców), to tradycyjne miejsce wypoczynku nazywane „małym Spa”, które czynne jest zarówno latem jak i zimą. Do gorących źródeł można dostać się bez problemu samochodem. Z tych akwenów o temperaturze wody pomiędzy 18 – 78 stopni Celsjusza korzystali już starożytni Rzymianie. Skorzystaj z nich i Ty! Wystarczy zarezerwować nasz produkt "Francja noclegi".

Ciekawe Pireneje na wakacje

Idealne na zimę

Różnorodne warunki do wędrówek po górach, także narciarstwa gwarantuje możliwość dostania się do nich za pomocą kolejki górskiej np. w miejscowościach takich jak Bonascre, Saquet, czy też Campels (2400 m n. p. m.). W miasteczku Tarascon-sur-Ariège warto odwiedzić wieżę św. Michała z XIV wieku oraz gotycki kościół pochodzący z tej samej epoki.

Dla aktywnych

Od kwietnia do października organizowane są spływy kajakowe po podziemnej rzece, co koniecznie trzeba przeżyć na własnej skórze. Pomiędzy przełęczami Col d‘ Agnes oraz Col de Latrape (33 km na południe od St-Girons) położony jest ośrodek sportowo – rekreacyjny na wysokości 760 m n.p.m. Wiele źródeł znajdujących się tutaj bogate jest w żelazo oraz wapń. W okolicy usytuowanych jest również mnóstwo małych, romantycznych wodospadów takich jak np. Cascade d‘ Arse. Eleganckie Spa Bagnères-de-Luchon (2,600 mieszkańcow, 630 m n. p. m.), jest najbardziej znane w Pirenejach i położone jest u zbiegu rzek Pique oraz One na wysokości ok. 3000 m n. p. m. Odwiedzając te wspaniałe miejsca mogą być Państwo pewni, że indywidualne wakacje w Pirenejach będą niezapomniane.