Wakacje w Nord-Pas-de-Calais – domy wakacyjne

Nord-Pas-De-Calais jest najbardziej wysuniętym na północ regionem we Francji. Położony przy wschodniej granicy kraju, graniczy z Belgią. Jest stąd również najbliżej do Anglii, a w szczególnie słoneczne dni, można nawet dojrzeć stąd białe klify, znajdujące się w Dover. Nord-Pas-De-Calais to kraina pełna plaż oraz ważne miejsce w historii Europy, bowiem podczas II WŚ były areną walk pomiędzy Aliantami i Niemcami. Wakacje we Francji, mogą więc być cenną lekcją historii. Jednak jeśli lubicie błogi wypoczynek to kilometry plaż oraz sielskie krajobrazy, z pewnością dadzą Wam szereg możliwości relaksu. Warto jeszcze wspomnieć o pełnych atrakcji i zabytków miastach, a otrzymacie kompletny przepis na udane wakacje.

Nord-Pas-de-Calais

Popularne domy wakacyjne w Nord-Pas-de-Calais

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Nord-Pas-de-Calais

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Nord-Pas-de-Calais

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Nord-Pas-de-Calais

Loading...

Domy wakacyjne

Nord-Pas-De-Calais to region, który znajdziecie w ofercie NOVASOL. Jeśli planujecie urlop w tym regionie, to koniecznie sprawdźcie szeroki wybór domów i apartamentów wakacyjnych naszego biura. Nasze obiekty to alternatywa dla hoteli, gdzie trudno o prywatność i wypoczynek w spokojnej atmosferze. W kwaterach NOVASOL będziecie mogli zrelaksować się w całkowicie niezależnym domu lub apartamencie, pośród ciszy i w komfortowych warunkach. Kwatery wakacyjne we Francji są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty oraz często mają dodatkowe przyjemności jak basen, sauna, ogród czy widok na jezioro lub morze. Nasze domy wakacyjne rozlokowane są w całym regionie, dzięki czemu macie możliwość wyboru czy chcecie wypocząć w nadmorskim kurorcie, w dużym mieście czy blisko natury. Na wakacje możecie również zabrać ze sobą domowego zwierzaka, wystarczy tylko wcześniej sprawdzić czy w danym obiekcie jest taka możliwość.

Nord-Pas-de-Calais

Ciekawe miejsca

Region Nord-Pas-De-Calais jest bbogaty w miasta, które słyną z licznych zabytków i atrakcji. Na pierwsze miejsce wybijają się kurorty nadmorskie, a szczególnie resort Le Touquet. Miejscowości te oferują w pełni wyposażone w udogodnienia, plaże piaszczyste. Plaże te cechuje długość, szerokość oraz łagodne zejście do wody. Infrastruktura jest tu bardzo rozbudowana, a kurortowe promenady pełne są barów, restauracji oraz wszelkiej maści rozrywek. W miejscowościach nadmorskich, można również uprawiać sporty wodne takie jak żeglarstwo czy windsurfing.

Spędzając urlop we Francji, warto również udać się do miasteczka St. Omer, gdzie można wyruszyć na wycieczkę po bagnach Audomarois. Podczas przeprawy łodzią, będziecie mogli podziwiać liczne okazy flory i fauny, a szczególnie gatunki ptaków. Również tutaj, udostępniono podziemny bunkier La Coupole. Jest to miejsce gdzie Niemcy podczas II Wojny Światowej pracowali nad rakietami V2.

Wizytując miasta regionu Nord-Pas-De-Calais zwróćcie uwagę na beffroi. Są to wieże zamkowe, ratuszowe lub wolno stojące, które w przeszłości ostrzegały przed niebezpieczeństwem. Warto ich wyszukiwać, bowiem powstały w średniowieczu i renesansie i wraz z belgijskimi wieżami są wpisane zbiorczo na listę UNESCO. A spotkacie je m.in. w: Lille (stolica regionu z mnóstwem zabytków i atrakcji), Arras (gdzie podziwiać można również Grand-Palace i Petite Palace z XVII wieku oraz Ratusz z XVI wieku), Boulogne ( z wysoką na 101 metrów Katedrą oraz zabytkową starówką), Douai (z największym kościołem w regionie – Kolegiatą św. Piotra oraz średniowiecznymi fortyfikacjami) i w wielu innych miastach i miasteczkach.