Domy na wakacje - Szampania Ardeny

Wakacje w regionie Szampania Ardeny

Domy na wakacje - Szampania Ardeny

Szampania Ardeny to region administracyjny we Francji, który istniał do 2015 roku. Dziś już go nie ma na mapach, a Szampania i Ardeny funkcjonują dalej jako lokalizacja geograficzne. Szampania to pagórkowata równina, przez którą przepływa spokojna rzeka Marna. Świenty klimat oraz ukształtowanie terenu, spowodowały, że jest to jeden z głónych regionów winiarskich. Ardeny z kolei, to silnie zalesione, niewysokie góry, które przebiegają przez Francję, Belgię oraz Luksemburg. Są miejscem cennym historycznie, bowiem podczas obu wojeń światowych, odbywały się tu przełomowe bitwy.Region słynie z malowniczych krajobrazów, oraz sprzyjającej pogody, ułatwiającej wędrówki i spacery. Jest to świetne miejsce na sielskie wakacje we Francji. Zaletą regionu z pewnością są cisza, spokój i nieduże miejscowości. Jest to więc sposób na wakacje z dala od zgiełku i hałasu wielkich miast, a także możliwość wypróbowania naturalnych i zdrowych posiłków oraz win, z których region słynie.

Kolejną zaletą jest z pewnością dojazd, bowiem bardzo łatwo się tu dostać. Swietna sieć autostrad oraz bliskość lotnisk Paryżą, powodują, że urlop we Francji jest na wyciągnięcie ręki.

Popularne domy wakacyjne w Szampania-Ardeny

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Szampania-Ardeny

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Szampania-Ardeny

Loading...

Domy wakacyjne w regionie

Już dziś zarezerwujcie wakacje we Francji, pośród malowniczych wzniesień i winnic. W ofercie NOVASOL, znajdziecie liczne domy i apartamenty wakacyjne, rozlokowane w regionie Szampanii i Ardenach. Nasze obiekty są kompleksowo wyposażone, a większość z nich posiada własny, prywatny basen. Jest to więc ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć się od głośnej rzeczywistości i wypocząć pośród ciszy i spokoju. Nasze domy urlopowe w regionie Szampania Ardeny są gotowe na przyjazd nawet kilkunastoosobowych grup, a apartamenty wakacyjne kuszą świetnymi cenami, nawet pojedynczo podróżujących. Warto zapamiętać, że jest to region, który cieszy się bardzo dużą popularnością, więc jeśli planujecie wakacje we Francji, to jest to idealny moment na rezerwację. Nasze obiekty są otwarte dla Was przez cały rok.

Domy wakacyjne w Szampanii Arednach

Piękne krajobrazy

Wakacje w regionie Szampania Ardeny, to idealny czas na piesze spędzanie czasu. Wyjątkowość tego regionu, pozwala na podziwianie dwóch typów krajobrazu. Pierwszy to rozległe róniny, poprzecinane niedużymi wzniesieniami, na który uprawia się winorośl. Drugi to gęste lasy, porastające niewysokie, ale w miarę strome góry. Przez rejony te prowadzą szlaki turystyczne, które można pokonać w dzień, a nawet w kilka dni. Trasy biegną poprzez malownicze wsie i miasteczka regionu, punkty widokowe oraz ostoje dzikiej natury. Te same trakty, można pokonać również na rowerze, dzięki czemu podczas jedenj eskapady, mozecie poznać jeszcze więcej.

Urlop we Francji, to możliwość poznania uroków aż trzech parków krajobrazowych:

 • Park regionalny Ardeny – strefa utworzona tuż przy granicy z Belgią, w 2011 roku. Na terenie parku można podziwiać zapierający dech w piersiach przełom Mozeli.

 • Park Regionalny Foret d’Orient – położony jest w okolicy Troyes. Podziwiać tu można sztucznie utworzone jeziora i stawy, otoczone lasami. W parku są dostępne kąpieliska oraz niewielkie plaże. Świetna lokalizacja dla obserwatorów ptaków, bowiem rezerwat ten jest ważnym przystankiem gatunków wędrownych.

 • Park Regionalny Montagne de Reims – obszar parku skupia się wokół wzgórz Reims. Obejmuje on zarówno śiat przyrodniczy, jak i ten stworzony przez człowieka.

Wakacje w Ardenach jesienią

Kraina win

Szampania Ardeny to region, który słynie przede wszystkim z produkcji win, a w szczególności szampanów, które regionowi zawdzięczają nazwę. To właśnie tutaj mnich Dom Perignon, odkrył, że mieszając wino białe i czerwone oraz poddane go podwójnej fermentacji, sprawia że pojawiają się bąbelki oraz niepowtarzalny smak. Spośród innych win wyróżnia jes również to, że zbiór winogron odbywa się tylko za pomocą rąk, a napój w butelce, trzymany jest pod ciśnieniem. Szampan we wschodniej Francji, jest nie tylko dodatkiem do potraw, ale rónież ich składnikiem.

Wakacje we Francji, to również możliwość spróbowania tradycyjnych win białych i czerwonych. Produkowane są tu również trunki chardonnay oraz Pinot Noir i Pinot Meunier. Podczas wizyty w regionie, koniecznie odwiedźcie sklepiki przy winnicach, które oferują szeroki asortyment win, prosto od producenta. Może to być pomysł na prezent dla najbliższych, lub uzupełnienie własnej, domowej piwniczki winiarskiej.

Winnice Szampanii - na wakacje

Miasta regionu

Urlop we Francji, to świetna okazja na poznanie tutejszych miast i ich historii. Mimo, że dominuje tu krajobraz wiejski, to jednak jest tu kilka dużych ośrodków miejskich, które warto odwiedzić. Podczas wypoczynku pośród pięknych krajobrazów, sprawdźcie jakie atrakcje i ciekawe miejsca przygotowały:

 • Reims – stolica malowniczego regionu Szampanii. Słynie z łuku triumfalnego, zwanego Bramą Marsa oraz Katedry Notre-Dame powstałą w XIII wieku. Katedra w Reims uznawana jest za najbardziej harmonijną i klasyczną budowlę francuską. Podzas wizyty w mieście podziwiać można również ratusz miejski z XVIII wieku oraz dwa place: Royale z pomnikiem Ludwia XV oraz Parvis z pomnikiem Joannt d’Arc.

 • Troyes – miasto, które kiedyś było stolicą Szampanii. Miejscowość przyciąga licznymi kościołąmi prezentującymi styl gotycki i renesansowy, Starym Miastem z odrestaurowanymi domami z XVI wieku. W Troyes warto odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych oraz mzueum Saint-Loup.

 • Chalons en Champagne – stolica mikroregionu Grand Est. Zachwyt tutaj wzbudzą kościół Notre-Dame en vaux z XII wieku, Katedra Saint-Etienne z XII weiku oraz Ratusz miejski z XVIII wieku.

 • Chaumont – malownicze miasteczko, z domami z charakterystyczną czerwoną dachówką. Centralnym punktem miasta jest Bazylika św. Jana Chrzciciela z dwiema wieżami oraz potężny akwedukt.

 • Sedan  - miasteczko położone tuż przy granicy z Belgią. Wznosi się tu największy średniowieczny zamek w Europie – Zamek Sedan z XV wieku. W centrum miasta, koniecznie odwiedźcie ogród botaniczny pełen ciekawych i fascynujących roślin.

Wokół regionu

Wakacje w regionie Szampania Ardeny, dają również możliwość odwiedzenia wielkich miast Francji. Jest to świetna opcja dla osób, które nie chcą mieszkać w centrach metropolii, ale z drugiej strony chcieliby je móc swobodnie zwiedzać. I właśie urlop we wschodniej Francji daje taką możliwość. Apartamenty wakacyjne mogą być świetną bazą wypoczynkową i wypadową do takich miast jak:

 • Paryż – stolica Francji, miasto tysięcy zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki – długo by wymieniać, to trzeba zobaczyć samemu.

 • Disneyland – jeden z najstarszych parków rozrywki w Europie. Świat pełen karuzel, kolejek górskich oraz licznych atrakcji dla małych i dużych.

 • Metz – miasto słynące z potężnej katedry św. Szczepana z XIV wieku oraz Bazyliki św. Piotra z IV wieku.

 • Nancy – z rozległym Placem Stanisława, gdzie stoi statuta Stanisława Leszczyńskiego. Wokół placy znajdziecie zabytkowe budynki, operę oraz fontanny. Plac jest wpisany na listę UNESCO.

 • Dijon – miasto z Pałacem książąt Burgundzkich oraz Katedrą św. Beninga. Wśród licznych muzeów, warto wyróżnić Muzeum musztardy (powstaje tu gatunek musztardy – dijon).