Owernia zaprasza na wakacje

Owernia

Owernia zaprasza na wakacje

Owernia to kraina historyczna, położona w środkowej części Francji. Do 2014 była regionem geograficznym, jednak dziś jest połączona z krainą Alpy Rodniańskie. Owernia to jeden z najmniejszych regionów w kraju, w którym dominuje krajobraz górzysty. Pełno tu lasów, jezior, zielonych pól oraz wysokich gór Masywu Centralnego. Owernia pełna jest również sielskich miasteczek i wsi, które świetnie nadają się na wypoczynek. Dlatego też, wakacje we Francji, polecane są zarówno osobom lubiącym aktywny wypoczynek, jak i relaks nad basenem  czy w hamaku. Owernia to również zagłębie uzdrowiskowe we Francji, bowiem występują tu liczne źródła wód mineralnych. Wakacje w Owernii z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego wczasowicza.

Popularne domy wakacyjne w Owernia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Owernia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Owernia

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli Owernia znajduje się na Waszej liście miejsc, które trzeba zobaczyć (a powinna!), to koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL w tym regionie. Nasze domy i apartamenty wakacyjne we Francji, pozwolą Wam na spędzenie niezapomnianych wakacji w komfortowych warunkach i prywatnej atmosferze. Nieważne czy wolicie wypoczynek z książką w hamaku, czy wędrówki po górach – nasze obiekty sprawdzają się zarówno jako bazy noclegowe, jak i miejsca stałego pobytu. Wszystkie kwatery NOVASOL w Owernii są w pełni wyposażone oraz są co roku sprawdzane przez naszych inspektorów lokalnych. Na wakacje w tej krainie, możecie wybrać się również z domowym zwierzakiem – wystarczy tylko wybrać dom, który ma takie udogodnienie. Koniecznie też sprawdźcie i inne atrakcje tj. baseny, sauny czy duże ogrody.

Ciekawe miejsca

Owernia jest regionem słynącym z malowniczych krajobrazów, na które składają się lasy, góry wąwozy oraz wulkany. Spędzając urlop we Francji, będziecie mieli możliwość przemierzania tych krajobrazów i będzie to, z pewnością, niezapomniana przygoda. Wędrując szlakami napotkacie punkty widokowe, wodospady, jeziora, trasy górskie i wiele innych ciekawych atrakcji. Oto kilka najciekawszych miejsc w regionie:

  • Wąwóz Haut Allier – gwarancja niezapomnianych widoków oraz przeżyć. Koniecznie weźcie udział w zorganizowanym spływie kajakowym lub na tratwie.

  • Regionalny park wulkaniczny  – jest to największy park tego typu w Europie. Podziwiać tu można m.in. najsłynniejszy wulkan Puy de Dome.

  • Vulcania – park rozrywki poświęcony wulkanom. Możecie tu przeżyć interaktywną podróż w głąb wulkanu czy odbyć podróż balonem. Czeka tu na Was wiele innych atrakcji.

  • Park leśny Tronais – największy las dębowy w Europie.

Poza tym, w wielu miejscach napotkacie mnóstwo zamków i kościołów, które zostały zbudowane nawet przed X wiekiem. Co ważne, są one zachowane w świetnym stanie i udostępnione zwiedzającym. Owernia jest regionem raczej słabo zaludnionym, stąd mało tu dużych miast. Dlatego warto uwzględnić je w swoich planach. Szczególnie stolica regionu – Clermont Ferrand, warta jest zobaczenia. Można tu podziwiać jedyną we Francji „czarną katedrę”, czyli gotycką katedrę zbudowaną z kamienia wulkanicznego. Miasto posiada również dwie starówki (wcześniej były tu dwa oddzielne miasta) oraz miejsca poświęcone Galom, a szczególnie wodzowi Wercyngetoryksowi.  Inne miasta, również warte wizyty, to: Aurillac, Mont Dore (centrum spa), Thiers, Vichy oraz Montlucon.