Wakacje w Bretaniii - domy wakacyjne

Wakacje w Bretanii

Wakacje w Bretaniii - domy wakacyjne

Nie ma drugiego tak magicznego i oryginalnego regionu na wakacje we Francji jak Bretania. Zachodni region Francji wydaje się być z dala od masowej turystyki. Wielowiekowa kultura ma tutaj swoje ważne miejsce w życiu codziennym mieszkańców tamtejszych miejscowości. Odkryjcie piękne antyczne kościoły, dajcie oczarować się pięknemu wybrzeżu o długości ok. 1200 km lub doświadczcie prawdziwych średniowiecznych festiwali celtyckich, które odbywają się w wielu miastach. Bretania określana jest jako „region nad morzem”, ale oprócz pięknych złocistych plaż oferuje m.in. rozległe pastwiska, wrzosowiska oraz bujne lasy. Oczywiście poza wspaniałą naturą znaleźć popularne są tu średniowieczne zamki, kaplice, historyczne centra miast i nie można zapomnieć o megalitach – kamiennych pomnikach wczesnych początków kultury Bretan. W każdym wypadku, domy wakacyjne w Bretanii są do Państwa dyspozycji, aby szybko i wygodnie móc znaleźć się w zaplanowanym do zwiedzania miejscu.

Popularne domy wakacyjne w Bretania

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Bretania

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Bretania

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Bretania

Loading...

Francuska kuchnia

Dla wszystkich smakoszy Bretania oferuje różne smakołyki: świeże ryby, owoce morza (takie jak małże, ostrygi, homary, czy raki), zdrowe warzywa oraz pyszne mięsa, które pochodzą z lokalnych gospodarstw, a razem tworzą wyśmienite dania. Do obiadu wskazana jest lampka typowego dla tego regionu cydru – poczują Państwo smak wakacji.

Domy wakacyjne w Bretanii

Klimat w Bretanii – idealny na urlop

Bretania cechuje się wyjątkowo łagodnym klimatem. Zimy tutaj głównie są bez mrozu, a w lecie utrzymuje się wysoka, lecz przyjemna temperatura, czyniąc to miejsce całorocznym chętnie wybieranym celem wakacyjnym. Sezon na plażowanie rozpoczyna się już w maju i trwa do późnego października. Zimą pomimo dodatnich temperatur można poczuć siłę natury podczas gwałtownych burz. Ze względu na łagodny klimat w Bretanii rozwinęła się również różnorodna fauna i flora. Szczególnie wykształciły się tu niezwykłe gatunki morskie takie jak: tuńczyk, flądra, makrela, konger, turbot, sardynki, leszcz, sola, małże, ostrygi, kraby, langusty, homary, raki, ślimaki morskie. Liczne parki naturalne chronią tutejsze gatunki zwierząt i roślin. Zapowiada się, pełen zieleni, urlop we Francji.

Dwujęzyczny kraj

Może się zdarzyć, że usłyszą Państwo język, który ciężko rozpoznać – jest to odmiana bretońska. Od niedawna zaczęto używać tego sposobu mowy, aby powrócić do korzeni tego wspaniałego miejsca. W szkołach na nowo wprowadzono naukę języka bretońskiego, a w rozgłośniach radiowych są całe programy nadawane w tej mowie, a nawet tablice informacyjne są dwujęzyczne. Teatr i literatura w języku bretońskim nie należą tutaj do rzadkości. Indywidualne wakacje w domu wakacyjnym w Bretanii dają możliwość doświadczenia tego osobiście. Nigdzie indziej nie będą Państwo tak blisko kultury i prawdziwego życia tamtejszych mieszkańców. W każdym wypadku warto znać podstawy języka francuskiego, aby móc odróżnić go od bretońskiej odmiany – wtedy najlepiej można poczuć różnicę.

Bretania – wymarzone miejsce na wakacje!

Chłodna, krystalicznie czysta woda półwyspu bretońskiego należy do najzimniejszych we Francji. Jednak to nie zatrzymuje stałego strumienia napływających do tego miejsca turystów. Jego położenie na północy zdecydowanie wpływa na atrakcyjność, ale także zapierające dech w piersiach skaliste wybrzeża i liczne klify w tym pomagają. Spotkać tu można około 1100 km skalistych klifów ciągnących się wzdłuż wybrzeża Bretanii, a także wiele piaszczystych plaż i małych zatoczek. Woda Atlantyku sprzyja orzeźwiającym kąpielom. Fale są tutaj bardzo widoczne, a poziom wody szybko się zmienia. Ocean może być niebezpieczny, więc należy zachować ostrożność.