Wakacje w Limousin – domy wakacyjne

Limousin

Wakacje w Limousin – domy wakacyjne

Limousin to region położony w środkowej części Francji. Jest to kraina o wyżynnym charakterze, jednak południową część stanowią już dość wysokie wzniesienia, sięgające 1000m n.p.m. Limousin jest regionem o sielskim charakterze. Jest drugim po Korsyce landem, o najmniejszej liczbie ludności. Tutejsze krajobrazy, składają się z pól, łąk oraz lasów. Dodatkowo, przez region przepływają trzy dość spore rzeki: Vienne, Dordogne oraz Charente. Wszystkie te elementy składają się na wakacje we Francji pośród naturalnych i sielskich krajobrazów. Z pewnością wypoczną tu osoby, które chcą uciec od hałasu i ścisku wielkich miast. W Limousin, można podładować „naturalne baterie”, oddychając czystym powietrzem i ciesząc oko naturalnymi widokami.

Popularne domy wakacyjne w Limousin

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Limousin

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Limousin

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Limousin

Loading...

Domy wakacyjne

Szukając wymarzonej oazy spokoju, koniecznie sprawdźcie propozycje NOVASOL w regionie Limousin. W krainie tej, posiadamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych, gdzie z pewnością w pełni wypoczniecie. Nasze obiekty wakacyjne, położone są zarówno w niewielkich miastach regionu, jak i pośród pól i lasów. Część naszych kwater, stanowią tradycyjne budynki, w których z pewnością doświadczycie bliskości z tradycją i kulturą regionu. Wszystkie nasze domy wakacyjne we Francji są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty, a część z nich posiada również dodatkowe udogodnienia tj. ogród, basen czy meble ogrodowe. Wybierając się na niezapomniany urlop, możecie wybrać się również z domowym zwierzakiem, wystarczy tylko, przed rezerwacją sprawdzić, odpowiednia oznaczenie przy obiekcie.

Limousin

Aktywny wypoczynek

Urlop w regionie Limousin, wcale nie musi oznaczać całodniowego wylegiwania się nad basenem lub jeziorem. Kraina ta, świetnie sprawdza się jako miejsce aktywnego wypoczynku. Wyżynny charakter oraz wysokie wzniesienia południa, kuszą możliwością uprawiania pieszej lub rowerowej turystyki. Przez region, prowadzą przepiękne szlaki turystyczne, którymi wędrując poznacie liczne atrakcje regionu.

Rzeki, przepływające przez środkową Francję, również mają wiele do zaoferowania. Urlop we Francji, to możliwość przepraw kajakiem lub łodzią wiosłową. Popularne są tu również spływy kajakowe, nawet takie, które wymagają większych umiejętności. Tutejsze rzeki, przyciągają również amatorów wędkarstwa. Limousin słynie z czystych i pełnych ryb wód, w których swobodnie można je poławiać. Jeśli do tego dodamy fakt, iż cały region ma bardzo spokojny charakter, otrzymacie wręcz idealne warunki do wędkowania.

Liczne atrakcje, czekają na Was również nad jeziorem Vassiviere. To jeden z największych, sztucznych akwenów we Francji. Jezioro ma bardzo nieregularną linię brzegową, która otoczona jest lasami oraz plażami. Na sztucznie utworzonych, piaszczystych plażach, można swobodnie zażywać kąpieli wodnych oraz słonecznych. Miejsca te, wyposażone są również w bazy sportowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego tj. rowery wodne, żaglówki, kajaki, sprzęt do windsurfingu oraz łodzie wiosłowe. Można zatem wybrać się w samodzielny rejs, wzdłuż przepięknej linii brzegowej.

Limousin

Ciekawe miasta

Jako, że większość powierzchni regionu Limousin, pokrywają lasy oraz pola uprawne, występują tu małe miasteczka oraz wsie. Warto je odwiedzić, chociażby dlatego, aby poznać miejscową tradycję, kulturę oraz pyszną kuchnię. Poza tym, w większych ośrodkach tj. Brive-la-Gaillarede czy Ussel, czekają na Was liczne atrakcje oraz zabytki. Rezerwując apartament wakacyjny we Francji, koniecznie odwiedźcie też miasto Limoges, które jest największym miastem oraz stolicą regionu. Podziwiać w nim można: Katedrę Gotycką z XIII wieku, ogród botaniczny, kryptę z X wieku, ruiny amfiteatru rzymskiego oraz średniowiecznego zamku Chalucet  oraz liczne kościoły i zabytkową starówkę.