Urlop w domu wakacyjnym w Alpach Rodiańskich

Alpy we Francji

Urlop w domu wakacyjnym w Alpach Rodiańskich

Alpy Rodniańskie to drugi pod względem ludności i powierzchni region Francji. Cudowne, kontrastowe krajobrazy oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Czyste jeziora, wysokie góry i płaskie równiny są dominująca częścią krajobrazu. Krajowe i regionalne rezerwaty przyrody zapewniają nienaruszoną faunę i florę. Równie kontrastowy jest klimat obszaru. W południowych regionach można cieszyć się śródziemnomorską pogodą, gdzie lata są gorące, a zimy suche i łagodne, więc jest to jedne z najlepszych miejsc na wakacje we Francji.

Popularne domy wakacyjne w Alpy Rodiańskie

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Alpy Rodiańskie

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Alpy Rodiańskie

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Alpy Rodiańskie

Loading...

Wypoczynek w alpach Rodiańskich

Centralna część Alp Rodniańskich ma z kolei klimat bardziej kontynentalny. Centralny masyw utrzymuje wilgotne powietrze znad Atlantyku, zapewniając w ten sposób suche wakacje. W obszarach alpejskich panuje charakterystyczny klimat górski z dużą ilością śniegu, dzięki czemu jest to również region stworzony dla miłośników sportów zimowych. Domy wakacyjne w Alpach Rodniańskich są idealnym punktem wypadowym do różnorodnych rozrywek oferowanych przez to wspaniałe miejsce.

Urlop w Alpach Rodiańskich

Atrakcje

Nie tylko szarotka jest chętnie zrywana w Alpach. Nie powinni być Państwo zaskoczeni, jeśli podczas wakacji przez przypadek wezmą Państwo udział w Tour de France. Mogą Państwo skorzystać również z okazji, aby doświadczyć legendarnego, jednodniowego wyścigu La Marmotte. Jest to bardzo szczególny, a zarazem jeden z najtrudniejszych wyścigów rowerowych. Wyścig rozpoczyna się na początku lipca i w ciągu jednego dnia zawodnicy muszą pokonać przełęcz col du Glandon, Col du Télegraphe oraz Col du Galibier. Przez 174 km droga biegnie na wysokości 5180 m n.p.m. Celem jest szczyt Alpe d’Huez.

Domy wakacyjne w Alpach Rodiańskich

Rzeka Verdon

W wąwozie Gorges du Verdon zobaczyć można jak niebiesko – zielona woda rzeki Verdon przeciska się przez malownicze kaskady. Wąwóz jest również znany jako „Wielki Kanion Europy” . Jego długość to 21 km, a wysokość 700 m. Woda w rzece swój kolor zawdzięcza dużej zawartości wapnia oraz żyjącym w niej mikroorganizmom. Na rzece Verdon można również urządzić spływ kajakowy. Pomimo dość ostrego nurtu można zdobyć ciekawą trasę. W górach można zobaczyć cztery bardzo piękne górskie jeziora: Ste Croix, de Astillon, de Quinson oraz de Esparron. Wody w jeziorach są najwyższej jakości. Wiele rybaków wraca tu od czasu do czasu, aby łowić m.in. pstrągi, okonie, szczupaki, czy też karpie. Spędźcie Państwo urlop w jednym z naszych domów lub apartamentów wakacyjnych i dajcie sobie szansę na poznanie tego przepięknego regionu oraz miłych ludzi i ich kulturę. Odważni skoczkowie na Bungee mogą rzucić się w głęboką przepaść z mostu Lac de Ste Croix. Wybierając ten dość trudny, ale zarazem bardzo piękny i malowniczy region, mogą być Państwo pewni, że Wasz urlop we Francji będzie niezapomniany