Wakacje w Dolinie Loary - domy wakacyjne

Widok na morze we Francji

Wakacje w Dolinie Loary - domy wakacyjne

Zamknięta okolica, otoczona bujnymi łąkami, polami uprawnymi oraz winnicami i lasami w przepięknych kolorach jest najlepszym miejscem na Państwa wakacje we Francji. Biorąc pod uwagę samą Loarę, jest to najdłuższa rzeka płynąca od historycznego serca Francji, która wije się przez większą część kraju, aby znaleźć swoje ujście w morzu.

Popularne domy wakacyjne w Dolina Loary

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dolina Loary

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dolina Loary

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dolina Loary

Loading...

Francuska perełka

Dolina Loary była w XVII wieku ulubionym miejscem rodzin arystokrackich oraz królewskich, które chętnie spędzały tutaj czas. Z tego okresu pochodzi wiele ekstrawaganckich budowli oraz zamków, które do dziś wzbudzają podziw turystów oraz rdzennych mieszkańców, wzbudzając dumę. W ten sposób Dolina Loary stała się sławna nie tylko w Europie, ale również na innych kontynentach, przyciągając tłumy turystów. Wielu ludzi chętnie przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć te eleganckie pałace ze zdumiewającymi ogrodami oraz parkami. Domy wakacyjne w Dolinie Loary są świetnym rozwiązaniem, aby znaleźć się w zasięgu tych wszystkich pięknych miejsc. Podczas dłuższego pobytu można poznać piękno nie tylko dumnych zabytków, ale również dostrzec czarujący urok zróżnicowanego krajobrazu. Płynąca spokojnym nurtem, płytka rzeka jest miejscem idealnym na spacer jej brzegiem.

Dom wakacyjny w Dolinie Loary

Kraina rzek

Pomimo zachwycenia samą Loarą, nie można zapomnieć o innych wartych zobaczenia rzek w okolicy, takich jak np. Indre, Vienne oraz Cherin. Ich doliny są równie piękne i atrakcyjne, gdzie wzdłuż brzegu można spotkać liczne zachwycające pałace oraz inne zabytki. Godne zobaczenia są także średniowieczne wioski oraz miasta pełne historii i dawnych zwyczajów, tak jak np. stare miasto w Guérande lub La Ferté-Bernard, które nazywane są również „Małą Wenecją zachodu”.

Dolina Loary na wakacje

Szlakiem winnic

Podobnie jak w wielu innych znanych regionach Francji i tutaj winnice znajdują się wysoko na liście miejsc koniecznych do odwiedzenia podczas urlopu w Dolinie Loary. Podążając szlakiem wina, który prowadzi od Nantes, aż do Montsoreau można odkryć zdecydowanie najlepsze trunki. Do wyboru jest bardzo wiele różnych rodzajów produkowanego na tych ziemiach wina. Od białego wytrawnego wina z lekką goryczką, poprzez pyszne musujące wino, aż po słodkie wino deserowe. Każdy miłośnik produkcji francuskiego wina znajdzie tutaj idealne rozwiązanie dla siebie. Z kolei innych znanym i tradycyjnym wyrobem regionu jest sól. Wydobywana tutaj nazywana jest „białym złotem”. Można ją uzyskać również ze słonych rozlewisk i bagien w Noirmoutier oraz półwyspu Guérande.

Nasze domy i apartamenty wakacyjne znajdują się w dogodnej lokalizacji, skąd można szybko i bez trudu dostać się na zwiedzanie zaplanowanych atrakcji do zwiedzenia. Dolina Loary we Francji to raj na ziemi. Jego zróżnicowany krajobraz zachwyci każdego. Istnieje również możliwość wynajęcia łodzi lub skorzystanie ze zorganizowanych wycieczek wzdłuż magicznej rzeki.