Montpellier - domy i apartamenty wakacyjne

Montpellier i okolice

Montpellier - domy i apartamenty wakacyjne

Montpellier należy do jednych z największych miast Francji, położonych nad Morzem Śródziemnym. Planując swoje wakacje we Francji warto wziąć pod uwagę odwiedzenie stolicy regionu, która jest również bardzo ważnym miastem uniwersyteckim. Założony w 1220 roku wydział medyczny jest jednym z najstarszych uniwersytetów w całej Europie. Podczas wizyty w tym urokliwym miejscu polecamy oprócz budynków uniwersyteckich, również zwiedzenie okolicznych katedr.

Popularne domy wakacyjne w Montpellier

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Montpellier

Loading...

Bogata historia

Montpellier to znane centrum przemysły, znane m.in. z zaawansowanej techniki medycznej, obróbki metali oraz produkcji wina. Miasto urodzenia słynnej Juliette Gréco posiada bogate życie kulturowe oraz wiele miejsc i atrakcji wartych odwiedzenia i odkrycia. Ta miejscowość nad rzeką Lez ma starożytne pochodzenie i pierwszy raz wspomniano o nim już w 986 roku. Możliwość odkrycia starożytnej historii tego miejsca dają Państwu Domy wakacyjne w Langwedocji, które zlokalizowane są często bezpośrednio na szlaku do głównych atrakcji, a nawet przy nich samych. Większość tamtejszych zabytków pochodzi jednak z czasów średniowiecza. Podczas wizyty w dzielnicy Antigone, na wschód od centrum miasta, można również odkryć różne monumentalne budowle w stylu neoklasycystycznym znanego architekta Ricardo Bofill’a.

Montpellier i okolice

Wiele miejsc do zwiedzenia

Pomiędzy dworcem centralnym, a starym miastem znajduje się ulubione miejsce zarówno turystów, jak i mieszkańców, nazywane potocznie „wielkim jajem”. Jest to owalny plac „de la Comédie”, gdzie mogą Państwo zobaczyć tętniące życiem miasto. Ludzie chętnie spotykają się tam, ponieważ miejsce czaruje swoim niepowtarzalnym urokiem oraz niespotykanym kształtem. Większa część wartych zobaczenia zabytków obejmuje kościoły, takie jak m.in. katedra Saint-Pierre, Sainte Anne, oraz Saint Roche, znajdujących się w historycznym centrum, podobnie jak muzeum.

Łuk triumfalny i ogród botaniczny

Łuk triumfalny Porte du Peyrou na Rue Foch sięga roku 1691. Można tutaj wejść na najwyższy punkt, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Akwedukt de Saint-Clément został wybudowany w 1772 roku i rozciąga się aż do dzielnicy Les Arceaux. Dopiero od 14 kilometra źródła Saint-Clément woda jest wykorzystywana do picia w pobliżu łuku triumfalnego. W Montpellier został również wybudowany pierwszy ogród botaniczny w 1593 roku, do którego warto się wybrać bezpośrednio z domu lub apartamentu wakacyjnego NOVASOL. Krótka wycieczka może przenieść Państwa do zaczarowanego świata, wśród roślin, które ciężko spotkać na co dzień. Proponujemy już dziś zaplanować swój upragniony urlop w Langwedocji.

Indywidualne wakacje w Langwedocji

W NOVASOL mogą Państwo dokonywać rezerwacji obiektów całkowicie on-line o każdej porze oraz przez cały rok, więc nie ma potrzeby czekania do sezonu wakacyjnego, aby zaplanować swoją podróż do Francji. Wystarczy wybrać interesujący Państwa kierunek, dogodny termin oraz liczbę osób, a ukażą się Państwu wszystkie dostępne obiekty.