Północna część Korsyki

Korsyka

Północna część Korsyki

Wybrzeże oraz część śródlądowa na północny – zachód od miejscowości Calvi przedstawiają dość pustynny, surowy krajobraz. L‘ Ile-Rousse to ożywiony, niewielki port, który znajduje się na szerokim cyplu północno – zachodniego wybrzeża. Pierwsza osada została założona w 1758 roku, jako punkt tranzytowy transportu wina, ropy naftowej oraz miodu z Balagne. Hala targowa na zacienionym placu Paoli w centrum, przypomina grecką świątynię. W lecie promy przywożą z Nicei i Marsylii do L`Ile-Rousse wielu turystów, którzy chętnie spędzają wakacje we Francji z całą rodziną, na białych, piaszczystych plażach.

Popularne domy wakacyjne w Calvi

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Calvi

Loading...

Północny zachód Korsyki

Calvi składa się z górnej oraz dolnej części miasta, które opadają łagodnie w stronę malowniczej zatoki. Potężna cytadela wznosi się na skalistym cyplu, wysoko ponad dzielnicami handlowymi oraz przystanią, gdzie zacumowanych są setki statków i jachtów o różnej wielkości. Wysoka kopuła Sainte Marie Majeure dominuje dzielnicę La Marine w dolnym mieście. Główną atrakcją dla turystów jest tu długa na 6 kilometrów, złota piaszczysta plaża na wschód od portu. Najlepszą możliwością na znalezienie się w jej pobliżu są domy wakacyjne na Korsyce, które położone są w dogodnej odległości od oferowanych przez region rozrywek. Całodniowe wycieczki łodzią wzdłuż wybrzeża lub do miejscowości Girolata, gdzie można wybrać się na dowolny spacer w głąb lądu, ścieżkami o różnym stopniu trudności, sprawiają, że Państwa urlop na Korsyce z pewnością będzie niezapomniany i udany.

Korsyka

Dla każdego coś fajnego

Zbaczając lekko z wyznaczonej ścieżki można dotrzeć do starego portu Algajola ze starą genuicką cytadelą, gdzie można przejść się wzdłuż niesamowitej piaszczystej plaży lub odwiedzić jedną z lokalnych restauracji. Jest to miejsce warte odwiedzenia, szczególnie dla osób, które nie lubią gotować samemu. 2 lub 3 razy dziennie kursuje kolejka, która łączy Calvi z L`Ile-Rousse. W skrócie można określić ten region jako bardzo spokojny ośrodek, z ciszą i odpoczynkiem, w porównaniu do dwóch większych sąsiadujących miast. Turkusowe wody otaczające Korsykę są rajem dla miłośników nurkowania, surfingu, żeglarstwa oraz pływania. Jednym słowem wyspa jest wspaniałym rajem dla każdego turysty, który znajdzie tu odpowiednią rozrywkę dla siebie.

Korsyka

Wyjątkowe plażowanie

Na całej wyspie plaże są w odległości krótkiego spaceru. Na zachodzie oraz północnym – zachodzie spotkać można wiele osłoniętych zatoczek z krystalicznie czystą wodą, a także na przemian piaszczyste i skaliste plaże, które spełnią oczekiwania każdego turysty. Na wiele z nich można dostać się rejsem łódką, co daje pewność, że plaża nie będzie zatłoczona, ponieważ nie każdy może się na nią tak łatwo dostać. W większych ośrodkach turystycznych oferowane są szkoły nauki żeglowania.