Ajaccio

Ajaccio

Ajaccio

Ajaccio jest miastem położonym nad największą zatoką na wyspie Korsyka. Jest to również jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc na wymarzone wakacje we Francji. Ajaccio jest również uznaną przez Francuzów stolicą wyspy, która dumnie pełni swoją rolę, a także jest to miejsce narodzin słynnego Napoleona. Trasy turystyczne prowadzą krok po kroku śladami Napoleona oraz jego rodziny. Ponadto Ajaccio oferuje najszerszy wybór świetnych restauracji, w których posiłki przyrządzają najwybitniejsi kucharze na Korsyce. Na „Place Foch”, w porcie oraz w wielu uliczkach starego miasta można spotkać tłumy chętnie odwiedzających restauracje i kawiarnie turystów, którzy doceniają smak tamtejszych potraw, a także zachęcają ich przystępne, umiarkowane ceny.

Warto zatrzymać się na placu Square Cesar za starym ratuszem, gdzie codziennie rano (za wyjątkiem niedzieli) otwarty jest największy w mieście targ. Stoiska pełne są kwiatów, owoców, warzyw, ryb, serów, szynki, a także wielu innych cennych lokalnych wyrobów takich jak miód, wino, czy likiery. Tutaj można skosztować wielu przysmaków oraz zakupić, aby następnie przygotować pyszny posiłek we własnej kuchni, które posiadają nasze domy wakacyjne na Korsyce, a także w innych regionach i częściach Europy. Na bulwarze Lantivy w każdą niedzielę odbywa się pchli targ. Poznajcie Państwo Ajaccio, a szczególnie jego okolice ze znakomitymi piaszczystymi plażami, malowniczymi drogami, kawiarniami oraz klubami na plaży. Wszystkie te atrakcje są w zasięgu Państwa ręki, jeśli tylko wybiorą Państwo dom lub apartament wakacyjny na swój urlop na Korsyce.

Popularne domy wakacyjne w Ajaccio

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Ajaccio

Loading...

Okolica obfitująca w atrakcje

Na północ od Ajaccio można zobaczyć dwie bardzo duże zatoki Korsyki. Zatoka Sagone oferuje szerokie, wspaniałe plaże, bardzo bujne sady oraz urodzajne pola uprawne, przylegające do terenów górzystych. Miejscowość Sagone była niegdyś bardzo ważnym miastem na mapie Korsyki, ponieważ zamieszkiwali tu m.in. starożytni biskupi, co powodowało liczne ataki i prowadziło do ogromnych zniszczeń, więc ostatecznie zostało opuszczone w XVI wieku. To, co pozostało to małe rybackie wioski, z cudownymi białymi plażami, które dziś są idealnym miejscem dla osób poszukujących spokoju i wytchnienia. Z kolei zatoka Porto ma bardziej pikantny charakter pod względem swojej budowy. Cechuje ją skaliste wybrzeże z wydzielonymi piaszczystymi odcinkami. Wysokie ściany granitu często wznoszą się bezpośrednio z morskiej wody. Za nimi znajduje się najwyższa i najbardziej nietknięta przez człowieka część Korsyki, do której prowadzi wąska i kręta droga. Już dziś warto spakować kamerę i wyruszyć na wycieczkę poznawczą bezpośrednio z domu wakacyjnego. Malarze i fotografowie uwielbiają to miejsce, ze względu na barwne kontrasty pomiędzy ostrym skalistym wybrzeżem, a głębią morskiego błękitu. Zapowiadają się niezapomniane wakacje we Francji.

Ajaccio

Najpiękniejsze rejsy wodne na Korsyce

Wspaniały rezerwat Scandola na zachodnim wybrzeżu, w pobliżu Porto można osiągnąć jedynie drogą morską. Widok wysokich kredowych klifów zapiera dech w piersiach, tworząc magiczne uczucie, prawie jak nierealne.