Bonifacio

Przykładowy dom w Bonifacio

Bonifacio

Jest to dumne miasto portowe, położone nad 1,5 kilometrową zatoką, na wąskim półwyspie z białego wapienia. Do niedawna do tego miejsca łatwiej było dostac się drogą morską, niż lądową. Ten, kto wybierze drogę lądową napotka znaną dzielnicę o nazwie La Marina, która położona jest na końcu zatoki i oprócz łodzi rybackich, można tu spotkać wiele drogich i luksusowych jachtów. Szeroki wybór restauracji, czy też pubów i kawiarni można znaleźć bez problemu w górnej części miasta (Ville Haute). Na końcu wybrzeża, poniżej kredowych klifów znajdują się promy, które zabierają podróżnych z Bonifacio do Santa Teresa, a także do miejscowości Gallura w Sardynii. Warto jest choć raz zostawić auto na parkingu i przejść się po długich i stromych schodach prowadzących do portu Saint-Roch. Po takiej wycieczce na długo zapamiętają Państwo swoje wakacje we Francji.

W drodze do Col Saint można napotkać czarującą białą kaplice. Zbudowana została w miejscu, gdzie zmarła ostatnia ofiara epidemii dżumy, która w 1528 roku zabiła dwie trzecie żyjącej tam ludności. We wschodniej części wzniesienia można zobaczyć przepiękny panoramiczny widok na budowle górnej części miasta, które znajdują się dość blisko krawędzi klifu. Jest to dość niebezpieczne położenie, ale ich widok zapiera dech w piersiach. Domy wakacyjne na Korsyce od NOVASOL znajdują się w bezpiecznych częściach miasta, ale dają możliwość dla żądnych wrażeń, aby szybko dostać się do tych wszystkich wspaniałych widoków podczas wycieczki po okolicy. Najwspanialsze plaże odkryć można kilka kilometrów na wschód od Bonifacio, w pobliżu wyspy Lavezzi. Z kolei na północny – wschód od miejscowości Bonifacio znajdują się liczne, niemal okrągłe zatoki: Plage de la Rondinara, pomimo swoich zachwycających białych piasków, miejsce to jest prawie nie użytkowane przez ludzi.

Popularne domy wakacyjne w Bonifacio

Loading...

Smaki Korsyki

Choć włoskie i francuskie smaki mają tu duży wpływ, to jednak kuchnia Korsyki ma swój silny, własny charakter. Większość dań typowych dla tego regionu przyrządzanych jest z produktów pochodzących z wyspy. Mogą Państwo również przygotować pyszne posiłki z lokalnych produktów dla siebie i swoich bliskich w jednym z naszych domów lub apartamentów, aby Państwa urlop na Korsyce zyskał nowy smak. Mogą Państwo zakupić m.in. ryby, świeże owoce morza, wieprzowinę lub jagnięcinę do przyrządzenia swoich ulubionych potraw. Polecamy zupę „corse”, która jest gęsta, a jej skład wchodzą m.in. czerwona fasola, czosnek, kawałki kiełbasy oraz innego mięsa. Bardzo popularnym rarytasem jest korsykańska szynka „Prisuttu” oraz Figatelli (pikantna kiełbaska z wieprzowej wątroby). W miastach portowych bardzo łatwo jest kupić świeże ryby, a także pyszne owoce morza. Nie wolno zapominać o niesamowitych deserach, które przygotowywane są w tradycyjny sposób z mąki kasztanowej i można je dostać w większości lokalnych restauracji, czy też kawiarni. Bardzo udanym i smakowitym pomysłem jest puree z kasztanów (Creme de Marrons), które smakuje wyśmienicie.