search

Domy i apartamenty w Potenza

Noclegi w Potenza

Potenza to stolica regionu Bazylikata. Miasto położone jest w środkowo-zachodniej części regionu, blisko granicy z Kampanią (również i tutaj oferujemy nasz produkt – wystarczy sprawdzić hasło „wakacje w Kampanii”). Potenza znajduje się pośród apenińskich szczytów, w dolinie rzeki Basento i posiada cztery wyróżniające ją cechy:

 • Jest nazywana Pionowym Miastem, a to dlatego, że miasto rozciąga się w dół góry, na szczycie której znajduje się starówka.

 • Jest najwyżej położoną stolicą regionu w kraju – a mianowicie na wysokości 819 metrów n.p.m.

 • Jest nazywana także Miastem Stu Schodów – to z kolei zasługa rozbudowanego systemu schodów, zarówno pochodzących z czasów starożytnych, jak i współczesnych. Dość powiedzieć, że system schodów ruchomych jest tu najbardziej rozwinięty w Europie, a na świecie ustępuje tylko tym w Japonii.

 • Z racji położenia wśród gór, często dochodzi tu do trzęsień ziemi. Jednak na przekór temu, Potenza to bogate w zabytki i ciekawe miejsca miasto – godne swojego miana, które pochodzi od słowa „potencja” oraz „moc”.

Jak widać, jest to bardzo ciekawe miejsce, dlatego też nasz produkt „domy i apartamenty w Potenza” to propozycja zakwaterowania dla osób szukających takich właśnie perełek. To również świetne miejsce na wakacje w górach oraz na aktywny urlop pośród naturalnych krajobrazów. Dlatego też polecamy miasto Potenza i naszą ofertę "noclegi Włochy" w tym miejscu.

  Domy i apartamenty w Potenza

Domy i apartamenty w Potenza

W tak niezwykłym miejscu nie mogło zabraknąć oferty noclegowej od NOVASOL. Podobnie jak w innych regionach kraju, w mieście Potenza mamy Wam do zaoferowania samodzielne kwatery wakacyjne, w których miło spędzicie czas o każdej porze roku. Można powiedzieć, że nasze domy i apartamenty w Potenza, to nie tylko miejsce na noclegi, ale pełnoprawne obiekty wypoczynkowe, które posiadają kompletne wyposażenie, posiadają wyposażoną kuchnię oraz gwarantują prywatny charakter wypoczynku. Dlatego też, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą „Bazylikata wakacje” i rezerwacji kwater wakacyjnych, w których poczujecie się jak we własnym domu.

W Potenza mamy Wam do zaoferowania różnorodne kwatery, które zaspokoją Wasze potrzeby oraz wymagania. Szczególnie jednak polecamy Wam zerknięcie na takie obiekty jak:

 1. Domy za panoramicznym widokiem –wypoczynek w górach, nie może się obyć bez możliwości podziwiania ich z okien lub tarasu.

 2. Domy z basenem – 10 kilometrów od morza to spora przeszkoda, dlatego sprawdźcie nasze kwatery z własnymi akwenami – zwłaszcza, że lato jest tu bardzo gorące.

 3. Domy przyjazne zwierzętom – nie zostawiaj psa lub kota w hotelu dla zwierząt – zabierz go ze sobą na niezapomniane wakacje.

Zapraszamy!

  Domy i apartamenty w Potenza

Wakacje w Potenza

Urlop w Potenza to ten przyjemny okres, w którym będziecie mogli aktywnie zwiedzać miasto i jego piękną okolicę. Oczywiście, rezerwując produkt z katalogu „domy wakacyjne Włochy”, można cały turnus przeleżeć na hamaku lub przy basenie – wybór należy do Was. Jeśli jednak lubicie odkrywać ciekawe miejsca, to wystarczy zamknąć drzwi domu wakacyjnego, aby wyruszyć na wielką przygodę. W samym mieście Potenza czekają na Was m.in.:

 • Katedra Miejska;

 • Kościół św. Franciszka;

 • Most Musmeci;

 • Torre Guevara – ostatni ślad po średniowiecznym zamku;

 • Pałac miejski – jak i inne pałace oraz wille;

 • Teatr Francesco Stabile;

 • Bramy miejskie;

 • Szczątki rzymskiej willi.

Z kolei amatorzy naturalnych krajobrazów powinni wybrać się na wycieczkę w Apeniny. Podczas wędrówek przeżyjecie niezapomniane chwile oraz podziwiać będziecie niewyobrażalne widoki. Pamiętajcie tylko, aby trzymać się wytyczonych szlaków.