Domy i apartamenty wakacyjne w Maratea

Domy i apartamenty wakacyjne w Maratea

Domy i apartamenty wakacyjne w Maratea

Maratea to miejscowość znajdujące się w zachodniej części regionu Basilicata i jest jedynym miastem położonym na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego. Maratea znajduje się dosłownie na samym środku, liczącego 32 kilometry, wybrzeża graniczącego z Kalabrią oraz Kampanią, w południowej części Włoch (sprawdźcie także naszą ofertę „domy we Włoszech”). Taka lokalizacja przyczyniła się do tego, że całe wybrzeże regionu zwane jest wybrzeżem Maratea i określane jest jako „perła Morza Tyrreńskiego”, a to za sprawą przepięknej linii brzegowej, na którą składają się klify, góry, plaże, zatoczki, skały oraz jaskinie. Samo miasto nazywane jest również miastem 44 kościołów i m.in. z tego powodu, w 2015 roku zgłoszono Marateę do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Domy i apartamenty wakacyjne w Maratea to idealne zakwaterowanie na wakacje we Włoszech. Korzystając z tej oferty, spędzicie niezapomniany urlop nad wodą, w górach, na łonie natury oraz pośród pięknych i ciekawych miejsc oraz zabytków. Maratea oferuje dosłownie wszystkie te elementy, a przecież zawsze można wybrać się w głąb lądu lub do sąsiednich regionów i miast. Serdecznie zapraszamy!

 

Popularne domy wakacyjne w Maratea

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Maratea

Loading...

Domy i apartamenty wakacyjne w Maratea

Już dziś możecie zarezerwować niezapomniane wakacje na wybrzeżu Maratei. Na liczącym ponad 30 km wybrzeżu oraz w samym mieście, czekają na Was samodzielne i niezależne kwatery wakacyjne, w których spędzicie urlop w komfortowych warunkach. Jakby tego było mało, nasze domy i apartamenty w Maratea to także gwarancja kompletnego wyposażenia, prywatności, bezpieczeństwa oraz niezapomnianych wrażeń. Dlatego też, zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą „Basilicata domy wakacyjne”, która dostępna jest w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Podobnie jak w innych regionach, również i w Bazylikacie posiadamy obiekty wakacyjne, które różnią się od siebie, standardem, wielkością, lokalizacją oraz dodatkowymi atrakcjami. Przy wyborze wakacyjnej kwatery, szczególnie zwróćcie uwagę na:

 • Domy z widokiem na morze lub/i góry – zwłaszcza, że tutejsze panoramy są zachwycające.

 • Domy wakacyjne z basenem – w których zaznacie przyjemnych chwil podczas włoskich upałów.

 • Domy przyjazne zwierzętom – obiekty, do których można przyjechać z własnym zwierzakiem.

 • Domy dla aktywnych – mimo, ze w okolicy wyzwań fizycznych nie brakuje, to kwatera z prywatną siłownią zawsze jest atrakcją.

Sprawdźcie już dziś!

 

Domy i apartamenty wakacyjne w Maratea

Wakacje w Maratea

Urlop w tym miejscu to gwarancja niezapomnianych chwil oraz wrażeń. Otóż wybierając domy i apartamenty wakacyjne w Maratea, będziecie mieli okazję poznać:

 • Piękne wybrzeże – czy to widziane od strony lądu, czy podczas rejsu statkiem. Czekają tu na Was strome, skaliste i zielone klify, góry i wzgórza nagle urywające się w wodzie, jaskinie pełne stalagmitów i stalaktytów, fantastyczne twory skalne, romantyczne zatoczki, a całość koniecznie musi być uwieczniona na fotografii.

 • Urokliwe plaże – plaże w Maratea i okolicy to głównie plaże kamieniste oraz żwirowe, dlatego zalecamy używanie obuwia ochronnego. Wybierając ofertę „apartamenty Włochy” należy pamiętać również o tym, że część plaż jest płatna, z kolei wiele zacisznych kąpielisk jest dostępnych jedynie od strony wody lub po zejściu stromym zboczem.

 • 44 kościoły – a właściwie kościoły, kaplice i klasztory. Każdy z nich prezentuj inny styl architektoniczny oraz bogate zdobienia.

 • Nadmorskie wieże obronne – sześć XVI-wiecznych wież ustawionych jest wzdłuż wybrzeża Maratei.

 • Ruiny zamku Castrocucco.

 • Góry – tutejsze szczyty osiągają ponad 1000 metrów n.p.m., także ich zdobycie będzie powodem do satysfakcji.

 • Wyspa Sano Janni - - na której żyją niebiesko-brązowe jaszczurki zwane Smokami z Santo Janni.