Wakacje w domu wakacyjnym w Hejlsminde

Hejlsminde

Wakacje w domu wakacyjnym w Hejlsminde

Hejlsminde to miejscowość leżąca w Jutlandii Południowej. Miasto położone jest nad wodami cieśniny Mały Bełt oraz małego zalewu Heljs Nor. Panują tu idealne warunki do plażowania oraz korzystania z kąpieli w słonych wodach Morza Bałtyckiego. Miasteczko ma też specyficzne ukształtowanie terenu, bowiem wiele tu pagórków, wzniensień i zagajników. Nade wszystko jednak, najważniejsze są tu szerokie, piaszczyste plaże położone tuż za trawiastymi wydmami. Domy wakacyjne w Hejlsminde, to jedna z wielu propozycji na udany wypoczynek w Danii. Nasze obiekty, pomieszczą zarówno pary, jak i rodziny z dziećmi, a nawet grupy kilkunastoosobowe. Domy w Danii z oferty NOVASOL, są w pełni wyposażone we wszelkie media oraz kuchnię i łazienkę. Nasze kwatery wakacyjne, mogą służyć również jako świetna baza wypadowa po rozległej okolicy.

Popularne domy wakacyjne w Hejlsminde

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Hejlsminde

Loading...

Semesterhus med pool i Hejlsminde

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Hejlsminde

Loading...

Legoland i Billund

Miasto Hejlsminde położone jest blisko miejscowości Billund. W Billund powstały najsłynniejsze klocki na świecie – Lego. Nic więc dziwnego, że powstał tu pierwszy i zarazm największy na siecie park rozrywki, poświęcony tym popularnym klockom. Znajdziecie w nim liczne rekonstrukcje budowli znanych z całego świata, takich jak wieża Eiffla czy Statuę wolności. Na ogromnym obszarze parku, znajdują się również liczne punkty widokowe, które sprawiają, że cały system budowli z klocków, wyglądają jak miniaturowe miasto. Opórcz tego w parku znajduje się mnóstwo karuzeli, kolejek górskich i innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wakacje w Jutlandii południowej, to również możliwość  zwiedzania samego Billund. W mieście znajduje się Muzeum Motorów oraz Muzeum Lotnictwa. Warto również zobaczyć siedzibę władz miasta w zabytkowym żółtym domostwie. W Billund znajduje się również park wodny Lalandia. Jest to potężny aquapark (bliźniaczy obiekt znajduje się w Rodby na wyspie Lolland) z duzymi basenami oraz zjeżdzalniami.

Hejlsminde

Atrakcje przyrodnicze

Hejlsminde jest idealną bazą wypadową do wycieczek po całej południowo-wschodniej części Jutlandii. Jednak największą atrakcją Hejlsminde jest przede wszystkim natura. Koniecznie zwiedzić należy rezerwat ptaków Hejlsminde Nor oraz wysoko położony las Skamlingsbanken, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą Fionię. Znajdują się tutaj również idealne ścieżki zarówno do wędrówek pieszych jak i wycieczek rowerowych. Tutaj znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a obszar charakteryzują liczne wzgórza i głębokie wąwozy.

Heljsminde

Atrakcje nad wodą

Plaża kąpielowa w Hejlsminde jest spokojna i przyjazna dla dzieci i ma publiczne boisko do siatkówki plażowej. Dla miłośników sportów wodnych jest tu wiele możliwości uprawiania windsurfingu, kajakarstwa, żeglarstwa i oczywiście wędkowania. Oprócz połowów przybrzeżnych można również spróbować szczęścia w obfitych w ryby strumieniach, potokach i licznych jeziorach typu „Put&Take” w okolicy. W wielu jeziorach przy domach wakacyjnych NOVASOL jest praktykowana ta metoda wędkowania i to nie tylko w Danii.  Okolica Hejlsminde jest idealnym terenem wędkarskim. Wokół "Skamlingsbanken” w Europie znajduję się największe centrum nurkowe z głębokością wody dochodzącej do 80 metrów. Dostępne są tutaj także łodzie do wynajęcia.

Hejlsminde

Ciekawe miasta

Jak już wspominano wcześniej, dom wakacyjny w Hejlsminde może służyć jako świetna baza wyjazdowa po okolicach. Dobrze rozbudowana sieć dróg i szlaków turystycznych pozwalają na szybkie i łatwe przemieszczanie się między miastami. Wakacje w Danii, to możliwość odwiedzenia:

  • Givskud – małe miasteczko, które słynie z zoo oraz safari park. W ogrodzie mozna zobaczyć goryle, lwy, nosorożce, słonie azjatyckie i wiele innych zwierząt

  • Haderslev – miasto, w którego centrum można spacerować wśród domów z okresu od XIV do XX wieku. Tworzą one piękną mozaikę różnych stylów. Warto też odwiedzić miejską katedrę z XIII wieku.

  • Kolding – zabytkowe miasto z potężnym, średniowiecznym zamkiem królewskim.

Opórcz dużych miast, znajduje się tu wiele nadmorskich kurortów, w których można zjeść swieżo złowioną rybę lub krewetki. Miasteczka te oferują również mozliwość uprawiania nurkowania, windusurfingu i innych sportów. Warto również skorzystać z bogatej oferty rejsów wzdłuż wybrzeża Małewgo Bełtu. Z kolei w głębi lądu znajdą Państwo liczne urokliwe zakątki leśne i małe jeziora, nad którymi warto piknikować i rozkoszować się naturą.