Trondheim - domy i apartamenty wakacyjne

 Trondheim wSør-Trøndelag to miejsce wprost stworzone na urlop zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wypoczywających wspólnie przyjaciół. To także doskonały cel podróży dla osób, pragnących wypoczynek na łonie natury połączyć ze zwiedzaniem zabytków. W ofercie NOVASOL czekają na Państwa wyjątkowe domy i apartamenty wakacyjne w Trondheim i okolicy. Nie zwlekajcie Państwo i już przejrzyjcie nasze propozycje. Jesteśmy pewni, iż w NOVASOL każdy znajdzie kwaterę wakacyjną odpowiednią dla potrzeb swoich i swojej rodziny. Dom wakacyjny w Trondheim to doskonały początek Państwa wakacji.

Rezerwuj noclegi w Trondelag

Historyczne Trondheim

Trondheim założone zostało w 997 roku przez Olafa I Tryggvasona, aż do XVI w. nosiło nazwę Nidaros. Po roku 1030 miasto stało się celem pielgrzymek do grobu św. Olafa, następnie kolejno stało się biskupstwem i wreszcie arcybiskupstwem.

Trondheim to, po Oslo i Bergen, trzecie największe miasto Norwegii, a ponadto jedno z najstarszych miast kraju. W średniowieczu Trondheim było bardzo znaczącym miastem, jeszcze dzisiaj postrzegane jest, jako niezwykle aktywne i prężnie się rozwijające. Uniwersytet dbał o życie studenckie. Trondheim jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym dla Norwegii środkowej, między Norwegią Południową i Północną. Stąd mogą Państwo skorzystać z pociągu do np. Oslo, Bodø albo Stockholmu. Statki pocztowe (Hurtigruten) odpływają każdego dnia z portu Trondheim.

Rezerwuj noclegi w Trondelag

Wspaniałe Atrakcje

W Trondheim mogą Państwo wziąć udział w wielu imprezach rozrywkowych i interesujących wydarzeniach kulturalnych:

  • Katedra Nidaros: Norweska świętość narodowa i największa gotycka katedra północy. Najstarsza część katedry pochodzi z 11. wieku. Katedra robi wielkie wrażenie na każdym odwiedzającym. Istnieje możliwość zwiedzenia wieży katedry.

  • Erkebispegården (Siedziba arcybiskupstwa) z 11. wieku, położone jest w pobliżu katedry Nidaros. Muzeum Narodowe, Muzeum Wojskowe oraz zbrojownia położone są zaraz w pobliżu i oferuje wgląd w militarną historię Norwegii.

  • Ringve Historyczne Muzeum Muzyki; oddalone 3 km na północny-wschód od Trondheim. Można tu zobaczyć 1.500 instrumentów z całego świata. Muzeum ma własny zespół kameralny i salę koncertową, na której odbywają się wydarzenia kulturalne. Dziedziniec otoczony jest ogrodem botanicznym, który jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców Trondheim.

  • Munkholmen położony jest zaraz przed Trondheim. Tutaj w średniowieczu został odnaleziony klasztor Nidarholm. Później klasztor został umocniony i przekształcony w więzienie. Do Munkholmen można dostać się łodzią z Ravnkloa. Odjazd o każdej pełnej godzinie. Są tu świetne warunki kąpieliskowe i piknikowe.

  • Gamle Bybro (stary most miejski) w Trondheim pochodzi z 1861 roku i jest najczęściej fotografowanym motywem z Trondheim. Znany jest również, jako „portal szczęścia.

  • Każdego roku we wrześniu w Trondheim odbywa się festiwal muzyki kameralnej.

Wakacje w Norwegii to niesamowita przygoda dla całej rodziny!

Katedra Nidaros

Katedra Nidaros wybudowana została w roku 1152 na miejscu pochówku króla Olafa II, który w Norwegii wprowadził chrześcijaństwo. Bardzo szybko stała się celem pielgrzymek chrześcijan z całego świata. Ta gotycka budowla wzorowana była na katedrze w Canterbury. Jest to największa w Skandynawii katedra, jej fasada została wykonana z niebiesko - szarego steatytu, znajduje się tu 57 rzeźb świętych i apostołów. Na przełomie wieków katedra była niszczona przez pożary, jej odbudowa została zakończona w roku 2001. Obecnie katedra jest miejscem pochówku rodzin królewskich oraz miejscem koronacji norweskich monarchów. Przechowywane są tu również norweskie regalia. Wakacje w Norwegii to wspaniały pomysł na urlop o każdej porze roku!