Domy wakacyjne w Oslo

Domy wakacyjne w Oslo

Domy wakacyjne w Oslo

Stolica Norwegii – kraju fiordów. Położone jest w południowej części kraju, na końcu malowniczej zatoki Oslofjorden. Od lat jest celem wycieczek i podróży. NOVASOL w swojej ofercie ma liczne apartamenty wakacyjne w samym mieście, a także w okolicach, gdzie jest spokojniej i ciszej. Miasto jest stworzone zgodnie z koncepcją skandynawską – nowocześnie, ale i ekologicznie. Bardzo dużą wagę przywiązuje się tu do zieleni, stąd w mieście liczne parki i zielone skwery. Ze  względu na liczne zabytki i atrakcje turystyczne, miasto można odwiedzać przez cały rok, tak jak i całoroczne są nasze domy wakacyjne w Norwegii.

Najciekawsze miejsca na wakacje w Oslo

W Oslo znajdziecie niezliczoną ilość zabytków, rzeźb, muzeów czy też liczne, ciekawe uliczki ze sklepikami i tawernami. Jednak jest kilka miejsc, które warto umieścić w planach zwiedzania, a są to:

 • Akershus Festning – twierdza, której datę powstania datuje się na 1306 rok. Forteca składa się z kilkunastu budowli obronnych, a w nich mauzoleum rodziny królewskiej i muzea militarne i zbrojne. Co ważne, wstęp do nich jest bezpłatny przez cały rok. Warto również przespacerować się po murach obronnych, z których można podziwiać piękne widoki.

 • Pałac królewski wraz z pałacowym parkiem. Zamek jest siedzibą króla Norwegii i zagranicznych oficjalnych gości. Przed budynkiem pełniona jest honorowa warta, która również jest ciekawostką turystyczną. Część pałacu jest udostępniona do zwiedzania.  Wokół pałacu znajduje się piękny park z licznymi rzeźbami.

 • Stortinget – siedziba parlamentu norweskiego.  Zbudowany jest w stylu neoromańskim. Budynek można zwiedzać bezpłatnie, a także ze specjalnej galerii obejrzeć obrady parlamentu.

 • Park Vigelanda – niesamowity park, w którym znajduje się 22 rzeźb z kamienia i brązu. Wszystkie są dziełem Gustava Vigelanda i jego pomocników. Park jest dość rozległy i miejscami przypomina labirynt. Warto również zwrócić uwagę na cudownie wykonane fontanny.

 • Bydgoy – miejski półwysep z dwoma plażami (można więc spędzić wakacje nad morzem) i czterema ciekawymi muzeami: Muzeum wyprawy Kon Tiki, Muzeum Łodzi wikingów, Muzeum fram oraz Muzeum Ludowe.

 • Opera – nowoczesny budynek z niesamowitym designem. Liczne skosy i szklane konstrukcje, szczególnie efektownie wyglądają w nocy. Obowiązkowym punktem jest wejście na dach opery i podziwianie panoramy miasta.

 • Centrum Pokojowej Nagrody Nobla – multimedialne centrum historii nagrody Nobla i czasów pokoju. Na szczególną uwagę zasługuje pokój z multimedialną trawą, na której źdźbłach ukazane są portrety laureatów nagrody.

 • Holmenkollen – wybudowana w 2011, nowoczesna skocznia narciarska, na której odbywają się liczne imprezy sportowe (nie tylko skoki narciarskie). Na szczyt skoczni można wejść i podziwiać widoki.  Przy skoczni znajduje się również muzeum, które warto odwiedzić.

Tu czekają Was pełne emocji wakacje w Norwegii, a oprócz atrakcji z zakresu historii i sztuki, w Oslo są przewidziane również i inne atrakcje. Przykładem może być Park gadów. Jest to niewielkie zoo, w który zobaczyć można liczne gatunki żółwi, żab, węzy czy pająków. Dla fanów mniej mocnych wrażeń, polecamy uniwersytecki ogród botaniczny, w którym znajdziecie 3500 gatunków roślin.

Domy wakacyjne w Oslo

Okolice Oslo

Samo Oslo dostarcza niesamowitych wrażeń i emocji, także spędzając kilka dni w stolicy Norwegii, będziecie mieli uczucie niedosytu. Jednak wokół Oslo znajdują się bardzo ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne.  Spędzając wakacje w Oslofjord, warto skorzystać i z tej oferty.

 1. Na samym początku warto wymienić możliwość rejsu po zatoce Oslofjorden. Można w podróż wybrać się statkiem lub tramwajem wodnym. Tramwaj dociera aż do sześciu okolicznych wysp. Dwie z nich warto odwiedzić. Pierwsza Lindoya, jest niemal całkowicie pokryta lasami. To idealne miejsce na spacer. Druga, Hovedoya, jest miejscem gdzie znajdują się ruiny klasztoru, założonego w 1147 roku. Z obu wysp podziwiać można niesamowite widoki.

 2. Przechodzimy do północnej części miasta. Stąd Oslo sąsiaduje z lasami i jeziorami w nich ukrytymi. Jezioro Sognsvann jest miejscem grillowania i wypoczynku mieszkańców stolicy. Wokół jeziora utworzone zostały ścieżki rowerowe i piesze, wraz z niezbędną infrastrukturą (toalety, ławki, śmietniki). Zimą uprawiane jest tu narciarstwo biegowe, a także łyżwiarstwo, bowiem całe jezioro zamarza.

 3. Maridalsvannet to dużo większe jezioro, więc i spacery będą dłuższe. Jezioro pełni ważne funkcje. Dostarcza wody pitnej oraz prądu, ponieważ na jeziorze stoi hydroelektrownia, której również warto się przypatrzeć

 4. Około 30 kilometrów od miasta, nad jeziorem Oyeren (dziewiąte co do wielkości jezioro w Norwegii) znajduje się rezerwat Norde Oyeren. Jest to naturalne siedlisko ptactwa bagiennego oraz leśnych zwierząt. Całość doskonale opleciona szlakami turystycznymi.

 5. Oslo i okolice otoczone są pięknymi lasami. Jako że Norwedzy są bardzo uczuleni na kwestię ochrony środowiska, lasy te są czyste i chronione przed ingerencją człowieka. Są idealnym miejscem na aktywny wypoczynek, jednak należy pamiętać aby korzystając z gościnności, stosować się do zasad kulturalnego zachowania w lesie.

Urlop w Norwegii to idealna opcja dla całej rodziny. Oprócz lekcji ciekawej historii, nauczycie się również ekologii, która jest tu na najwyższym poziomie. Oslo sprawi, ze jeszcze nie raz tu wrócicie.